Najnowsze

Najnowsze

Wrona wie, czy jesteś dobry

Wrony rozpoznają osoby, które zrobiły im krzywdę. Potrafią się zemścić i zbuntować przeciw wrogowi inne ptaki. Nagonka na przeciwnika przekazywana jest kolejnym pokoleniom. Dlatego wronom lepiej nie podpadać.

Europejskie morza sprzyjają żeglarzom

Dobre warunki żeglarskie będzie można w czwartek spotkać na Bałtyku i w okolicy Morza Śródziemnego. Nieprzyjemnie zrobi się za to na polskich jeziorach. Należy uważać na silny wiatr i burze w drugiej części dnia.

Grzmi także w kurortach

Pogoda w europejskich kurortach jest różnorodna. Są miejsca burzowe, pochmurne i deszczowe. Są i skąpane w słońcu. Zanim spakujecie walizki, sprawdźcie, czy nie przyda Ci się płaszcz przeciwdeszczowy.

"Zaczynam w tym roku kurs nurkowania"

Wczoraj o godzinie 15 z uśmiechem na twarzy pojawiłam się w siedzibie TVN. O godzinie 16:00 zaczynamy wieczorny dyżur, wiec mamy godzinę na to żeby się przygotować do nagrań.

Niż źle wpływa na nasze samopoczucie

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska nadal pozostanie w zasięgu niżu znad Europy Południowo-Wschodniej. Związany z tym niżem front okluzji znad wschodniej Polski, powędruje na zachód i dotrze do Wielkopolski i Dolnego Śląska.

60-latkowie zaadoptowali 120 kg "dziecko"

Bezdzietna francuska para, Pierre i Elianne Thivillon, adoptowali gorylicę o imieniu Digit. 13-letnie zwierzę rano spędza czas w zoo, a wieczorem śpi w domu Francuzów.

Pogodowe maszty na Mazurach przeszły test

Pomyślnie zakończyło się testowanie systemu ostrzegania pogodowego na Mazurach. System zacznie działać na początku lipca, ale - jak zaznaczają specjaliści - z powodu niedokładnych prognoz dla tego regionu jego działanie może być zawodne.

Na świat wybiera się gromadka żubrów

Pod koniec czerwca i na początku lipca w Bieszczadach rodzą się żubry. W tym roku wyjątkowo dużo. Leśnicy szacują, że na świat może przyjść nawet 25-30 cieląt – poinformował Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Powódź na Filipinach zbiera śmiertelne żniwo

W gwałtownych powodziach na Filipinach, spowodowanych przez ulewne deszcze, zginęło we wtorek wieczorem co najmniej 11 osób. W większości ofiarami były dzieci. Wzburzona woda porwała dziesiątki domów.

Piorun zabił 19 dzieci

We wtorek w szkołę podstawową w Ugandzie uderzył piorun. Co najmniej 19 dzieci zginęło, a 50 zostało rannych - podała gazeta "Daily Vision", powołując się na rzeczniczkę policji z regionu Kiryandongo około 250 km na północ od Kampali.

O asteroidzie: "Mamy szczęście, znowu pudło"

"Mamy szczęście, znowu pudło" – o planetoidzie 2011MD, która w poniedziałek przeleciała tuż obok Ziemi, w TVN24 powiedział Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Asteroid jest na niebie bardzo dużo i każdego dnia naukowcy poznają ich coraz więcej. Do tej pory nie było jednak takiej, która stwarzałaby realne zagrożenie dla Ziemi.

Parki narodowe staną się osobami (prawnymi)

Parki narodowe mają stać się państwowymi osobami prawnymi. Ma to im pozwolić na gospodarowanie zarobionymi przez nie pieniędzmi - poinformował na posiedzeniu sejmowych komisji wiceminister środowiska Janusz Zaleski.

Z każdą godziną coraz bardziej parno

Nad Europą Zachodnią i Południowo-Wschodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Morzem Białym.

Burza tropikalna omiecie szyby naftowe

Nad Zatoką Meksykańską utworzyła się pierwsza w tym sezonie burza tropikalna w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Może zagrozić instalacjom naftowym w tym rejonie.

Pogoda się zmienia. Na niekorzyść

W środę pogoda zacznie zmieniać się na niekorzyść. Tylko północna Europa oraz jej zachodnie krańce znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze, a więc także w Polsce, dominowały będą niże z frontami atmosferycznymi, które mogą przynieść deszcz i burze.

Śmieci atakują kosmonautów

Odpadki kosmiczne, które zagrażały Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), minęły ją we wtorek w odległości zaledwie 250 metrów. Wcześniej sześciu astronautów zostało ewakuowanych do dwóch kapsuł rosyjskich statków Sojuz, zacumowanych przy ISS.

Mazurskie przystanie obmyje deszcz

W środę łodzie mazurskich żeglarzy skąpane będą w deszczu. Kapryśna pogoda zepsuć może przyjemność z żeglowania także na Jeziorze Solińskim. Jedynie bałtyckie wilki morskie będą miały szansę rozwinąć żagle.

We Włoszech lody dla ochłody

W środę w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach niewiele się zmieni. W Toskanii turyści od rana cieszyć się będą mogli śródziemnomorskim słońcem. Urlopowiczom w Bułgarii proponujemy wybrać się jutro na wycieczkę objazdową. Będzie padać. Na plażach Ameryki Środkowej, Indii i Tajlandii wciąż będzie deszczowo, gorąco i parno.

Oko w oko z insektem i zającem

Owady nie zawsze dobrze nam się kojarzą. Niektóre z nich są irytujące. Na inne po prostu nie zwracamy uwagi. Ale warto przyjrzeć im się z bliska i dostrzec ich niezwykłość. Czy jesteście gotowi na pojedynek wzrokowy z ćmą?

Pogoda nie sprzyja sianokosom

Tym, którzy już wyjechali na wieś, by tam cieszyć się urokami lata, i tym, którzy na wsi mieszkają, pogoda w nadchodzących dniach nie będzie sprzyjać ani w pracy, ani w odpoczynku na powietrzu. A tu czas sianokosów!

Zostań cudotwórcą, zagłosuj na Mazury

Jeszcze przez ponad sto dni można oddać swój głos na Mazury. Skarb polskiej przyrody jest wśród 28 finalistów konkursu na Nowe Siedem Cudów Natury. Wszyscy miłośnicy Krainy Wielkich Jezior powinni wziąć się za klikanie, bo póki co do czołówki jest daleko, a konkurencja nie śpi.

Klęska głodu w Afryce

Ponad 10 milionów ludzi cierpi z powodu największej od 60 lat suszy w rejonie Półwyspu Somalijskiego - poinformowało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA). Klęska głodu dotknęła mieszkańców kilku państw.

Pingwin prześwietlony i zoperowany

"Wesołe stopy", najsłynniejszy obecnie pingwin na świecie, ma za sobą trzecią operację. Lekarzom nareszcie udało się usunąć piasek z jego żołądka. Według nowozelandzkich specjalistów, czas zdecydować, co dalej z nielotem.

Ogień w Los Alamos. Ewakuacja 12 tys. osób

Amerykańskie władze nakazały ewakuację 12 tys. mieszkańców Los Alamos. Miejscowość w stanie Nowy Meksyk, w której powstała pierwsza bomba atomowa, zagrożona jest przez gwałtowny pożar.

Obłoki srebrzyste zobaczycie nad Polską!

W ciągu kilku ostatnich dni nad Europą Północną, w tym także nad Polską, można było zaobserwować tzw. obłoki srebrzyste. Te niezwykłe chmury są widoczne zazwyczaj na przełomie czerwca i lipca chwilę po zachodzie słońca lub chwilę przed jego wschodem.

Namiętność oka cyklonu

- Miłość jest jak wiatr, raz silniejsza, a raz słabsza - pisze na swoim blogu Omenaa Mensah. I przekonuje, że to poetyckie porównanie Seneki znajduje potwierdzenie w meteorologii.

Asteroida minęła Ziemię o włos

Asteroida o włos minęła w nocy naszą planetę. Najbliżej była Atlantyku - znajdowała się jedynie 12 tys. km od jego tafli. To zaledwie trzydziesta część odległości dzielącej Ziemię od Księżyca.