Najnowsze

Najnowsze

Wyłowili z Bałtyku 6 ton sieci

Sześć ton sieci wyłowiono z Bałtyku w ramach tegorocznej akcji prowadzonej przez WWF Polska i rybaków. Porzucone sieci zagrażają rybom, ptakom i morskim ssakom - podkreślają ekolodzy. Szacują, że w morzu jest jeszcze tysiące ton takich sieci.

W weekend białe szaleństwo. Czy mamy szansę na jeszcze?

W weekend w Białce Tatrzańskiej można było poszaleć na nartach. Zarówno właściciele stoków narciarskich, jak i miłośnicy białego szaleństwa martwią się jednak dodatnimi temperaturami, które mogą rozpuścić śnieg i jednocześnie uniemożliwić pracę agregatów naśnieżających. Czy jednak tak się stanie?

Rekin chciał mu odgryźć nogę. Trafił w deskę

Chwile grozy przeżył australijski surfer. Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu po tym, jak w niedzielę rano został zaatakowany przez rekina. Drapieżnik chciał odgryźć mu nogę. Nie zdołał. Zatopił zęby jedynie w desce.

Sonda spojrzała w oko cyklonu

Nad Oceanem Indyjskim 5 grudnia powstała tropikalna burza o imieniu Alenga. Już dwa dni później zyskując na sile przekształciła się w cyklon.

W górach drogi będą ośnieżone

Poniedziałek wielu kierowców zacznie od skrobania szyb. Temperatura tej nocy w wielu miejscach spadła poniżej zera. W ciągu dnia warunki drogowe poprawią się.

Poniedziałek z deszczem i przejaśnieniami

Poniedziałek będzie pochmurny z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu wystapią na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, Podkarpaciu i miejscami w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. W Tatrach i Beskidach natomiast spadnie śnieg.

Gdzie ta zima? Rok temu już była

Grudzień już w połowie, a zima jeszcze nie nadeszła. Najbardziej dobitnie uświadamiają to zdjęcia zrobione przez Reportera 24. Fotografie, które zrobiono teraz zdecydowanie różnią się od tych z 2010 roku. Wtedy

Zima nie chce do nas przyjść

Zimy nie widać. Daje nam co prawda dyskretne znaki, że jest blisko. To pomrozi nocą, to gdzieniegdzie sypnie śniegiem. Ale przyjść nie ma ochoty.

To nie jeziora, to pola ryżowe

Tajlandię od pół roku pustoszy powódź. Kataklizm wyniszczył większą część pól ryżowych, które stanowią główną podstawę gospodarki tego kraju. Obecnie woda utrzymuje się jeszcze w 17 z wszystkich 77 prowincji.

Śnieg na stokach Szwajcarii i Niemiec

W Oberstdorfie, Jenaz i Davos spadł śnieg. Jego gruba warstwa oznacza dla mieszkańców niemieckiego miasteczka i szwajcarskich kurortów jedno - sezon narciarski jest rozpoczęty.

Pierwsza gwiazdka na plusie, deszcz zamiast śniegu

Nie mamy co liczyć na białe święta. W nadchodzącym tygodniu, jak i w Boże Narodzenie temperatura będzie dodatnia. Lekki mróz, do - 3 st. C, pojawi się 22 grudnia, ale zamiast śniegu, powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

Zima z kosmosu na południu Europy

9 grudnia spektroradiometr obrazujący średniej rozdzielczości (MODIS) z pokładu satelity Aqua należącej do NASA, przelatując nad południową częścią Europy, zrobił zdjęcie wczesnej zimy.

Wigilia na plusie i z deszczem. Do 7 stopni Celsjusza

Im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym częściej pada pytanie o to, czy będzie śnieg i krajobraz zacznie wyglądać, jak z zimowej bajki. Tymczasem okazuje się, że pogoda w grudniu jest na tyle dynamiczna, że nawet niecałe dwa tygodnie wcześniej nie da się jej w stu procentach przewidzieć.

Zaćmienie Księżyca w obiektywach Reporterów 24

W sobotę wieczorem nadarzyła się prawdziwa gratka dla miłośników astronomii. Na niebie można było obserwować zaćmienie Księżyca. W Polsce to niezwykłe zjawisko rozpoczęło się późnym popołudniem. Mamy już pierwsze zdjęcia Srebrnego Globu.

W Alpy nareszcie przyjdzie zima

Od soboty śnieg sypie w Alpach niosąc nadzieję dla ośrodków narciarskich. Pod koniec tego tygodnia w górach spaść może nawet 40 centymetrów białego puchu.

"Magia telewizji" kontra wzrost Agnieszki Cegielskiej

Prezenterka pogody Agnieszka Cegielska, podczas programu "Wstajesz i Wiesz", do prowadzącego Marcina Żebrowskiego zwróciła się "malutki". Wszystko przez to, że prezenterka górowała nad nim wzrostem. W ich następnym wejściu dziennikarz nie dał za wygraną i próbował przerosnąć Agnieszkę, wywołując tym samym śmiech wszystkich pracujących w studio.

Miasteczko chce się oderwać od Włoch

Miasteczko Filettino w środkowych Włoszech chce się ogłosić księstwem. 15 grudnia rozpocznie się tam referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzą się na temat projektu oderwania od reszty kraju w proteście przeciwko programowi oszczędnościowemu rządu w Rzymie.

W Bieszczadach 30 cm śniegu

W Bieszczadach leży średnio 30 cm, w miejscach nawianych pokrywa śnieżna może dochodzić do jednego metra - poinformował w niedzielę rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz.

Koniec Świata w 2012? Nic z tego

21.12.2012. Brzmi groźnie? Bo właśnie ta data to dla wielu koniec świata. Jak się skończy? Teorii jest dużo, a każda coraz bardziej przerażająca. Naukowcy NASA wzięli pod lupę mniemany "dzień zagłady" i oficjalnie stwierdzili: tego dnia żadnych wybuchów i spadających meteorów nie będzie. Oprócz tego, że będzie to dzień przesilenia zimowego, nic interesującego się nie wydarzy.

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. 3 osoby nie żyją

Według lokalnych władz, co najmniej 3 osoby poniosły śmierć w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w sobotę wieczorem Meksyk (godz. 2.47 czasu polskiego). Wstrząsy o sile 6,5 stopni w skali Richtera wystąpiły w stanie Guerrero położonym na zachodzie kraju.

Drogi w Polsce pogodowo podzielone

Rano w wielu rejonach Polski warunki drogowe wciąż mogą być znacznie utrudnione przez śliską nawierzchnię jezdni. W ciągu dnia w Polsce centralnej oraz południowej będzie pogodnie. Jedynie na północy kraju synoptycy spodziewają się opadów deszczu ze śniegiem.

Padać będzie tylko na północy

Niedziela zapowiada się słonecznie na południu i w centrum kraju. Na północy natomiast ma padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie ciepło, do 5 st. C we Wrocławiu.

300 tysiącom ludzi zagraża potężne trzęsienie ziemi

Zburzenie miasta liczącego 1,5 miliona mieszkańców, zatrzymanie biegu rzeki, podtopienie Kotliny Kaszmirskiej i błotne lawiny na spornym terenie Indii i Pakistanu – to wszystko może mieć miejsce, jeśli Kaszmir nawiedzi trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Ten czarny scenariusz nakreślił Roger Bilham z Uniwersytetu w Kolorado w Boulder na postawie prowadzonych przez 8 lat obserwacji.