Najnowsze

Najnowsze

Nie powieje, a na zachodzie popada

Zachodni Bałtyk będzie burzowy, a Chorwacja pochmurna. Mocniej powieje na greckich wodach, w Łebie i Ustce, a najlepszym miejscem do żeglowania na Mazurach będą Śniardwy - takich warunków pogodowych mogą się spodziewać żeglujący w czwartek.

Delfiny namierzają ofiary po polu elektrycznym

Pewien gatunek południowoamerykańskiego delfina to jeden z dwóch znanych ssaków, który poluje na swoje ofiary dzięki temu, że potrafi wyczuć w wodzie ich impulsy elektryczne. Narządy odpowiedzialne za tę umiejętność znajdują się na dziobie - podają niemieccy naukowcy.

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji

Trzęsienie ziemi o sile 5,2 st. w skali Richtera miało miejsce w środę u zachodniego wybrzeża Indonezji, podała amerykańska agencja naukowo-badawcza United States Geological Survey.

200 lat, prognozo pogody!

Prognoza pogody ma już 150 lat. Jej ojciec Robert FitzRoy stworzył ją, żeby uprzedzać ludzi o gwałtownych zjawiskach i zapobiegać katastrofom przede wszystkim na morzu.

Sinice psują wakacje w Zachodniopomorskiem

W środę ekolodzy z WWF Polska zaalarmowali, że w rejonie Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano duży zakwit sinic. Sanepid nie potwierdził tych informacji, podał natomiast, że bakterie są obecne na jeziorze Lipowo w Dębnie (woj. zachodniopomorskie).

Pirackie skarby odnalezione

Wakacje to idealna pora dla miłośników nurkowania. A pod wodą można znaleźć różne cuda. Przekonała się o tym grupa archeologów z USA, która odkryła fragment statku i pokaźnych rozmiarów kufer, kryjący prawdopodobnie skarby najeźdźcy Panamy, Henry'ego Morgana.

Żubrów ci u nas dostatek

Stado żubrów w Puszczy Boreckiej liczy już 90 sztuk. To maksymalna liczba tych zwierząt, jaką może wykarmić puszcza. Zajmujący się stadem naukowcy zakładali, że taka liczebność stada zostanie osiągnięta w 2015 roku.

Nadal sprzątają po deszczu

Podkarpacie ciągle sprząta po weekendowych silnych deszczach, a Lubelszczyzna i woj. kujawsko-pomorskie szykują się na przyjęcie fali wezbraniowej na Wiśle. Najbliższe dni będą sprzyjać porządkom, ale od poniedziałku musimy szykować się na kolejne ulewy.

Jest tlen w kosmosie!

Astronomowie wreszcie mają pewność, że cząsteczki tlenu występują w przestrzeni kosmicznej. Namierzył je w Mgławicy Oriona teleskop Herschel. Tlen cząsteczkowy, stanowiący około 20 proc. powietrza, którym oddychamy, do teraz umykał astronomom.

Wyż przynosi ciepło i dobre samopoczucie

Nad Wyspami Brytyjskimi, Francją i Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Skandynawią i Europą Centralną.

"Tiry na tory!". Czy u nas to możliwe?

Serdecznie zapraszam na magazyn Dobre Klimaty. Tiry na tory- słyszeliście to hasło? Zapewne osoby przemierzające Austrię widziały duże trucki przewożone koleją. Czy to możliwe u nas?

Żeglarzom zostaje życzyć stopy wody pod kilem

Żeglujący po Bałtyku, polskich jeziorach czy wodach Grecji i Chorwacji w środę, bez wyjątku, będą mieli powody do zadowolenia. Pogoda będzie im sprzyjać - na ich głowy nie spadnie deszcz. Będzie też wietrznie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko łapać wiatr w żagle.

Rowerem w 41 dni dookoła Polski

Dwaj łódzcy studenci wyruszyli we wtorek na 41-dniową rowerową wyprawę dookoła Polski. Za pięć dni mają zamiar dotrzeć do Zakopanego. Stamtąd ruszą na zachód, wzdłuż granic kraju. Do Łodzi planują wrócić 11 września.

Kobieta spadła z 30 metrów i przeżyła

- Turystka z Gdańska przeżyła upadek z końcowego odcinka szlaku na Zawrat w Tatrach. We wtorek kobieta spadła z ok. 30 metrów. Ratownicy TOPR śmigłowcem przetransportowali ranną do szpitala w Zakopanem - poinformował PAP dyżurny ratownik, Tomasz Wojciechowski.

Szkocki hrabia chce karmić edynburskie pandy

Jeszcze w tym roku, po raz pierwszy od 17 lat w Anglii zagoszczą pandy wielkie. Przybycie tych zwierząt do Edynburga budzi wiele emocji wśród Szkotów. Do władz zoo napływają oferty od lokalnych hodowców bambusa. Jednym z tych, którym leży na sercu los pand, jest Patrick Boyle, hrabia Kelburn.

Śmiertelnie wysokie promieniowanie na terenie Fukushimy

- Na terenie elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, we wtorek znowu wykryto rekordową dawkę promieniowania wynoszącą ponad 10 siwertów na godzinę - poinformowała firma TEPCO.

Polska stacja polarna na biegunie już gotowa

Poznańscy naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dysponują prawdopodobnie najdalej na północ wysuniętą stałą polską placówką badawczą. Kilka dni temu zakończyli budowę stacji polarnej na wyspie Spitsbergen.

Skutki ulew wciąż widoczne. Stany alarmowe w 6 województwach

We wtorek po południu pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił prezydent położonych w województwie lubelskim Puław. Nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla województwa mazowieckiego. Wysoki poziom wody utrzymuje się też w czterech województwach południowo-wschodnich.

Spokojne rzeki zalały drogi i gospodarstwa

Spokojne na co dzień rzeki, sprawiły mieszkańcom powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) wiele kłopotów. - Zostały zalane drogi i gospodarstwa - relacjonuje Reporter 24 Rafał, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 fotorelację z podtopionych terenów.

Dwa dni słońca. Potem wrócą ulewy i nawałnice

Słońce, wysokie temperatury i nareszcie tłumy na plażach - tak wita nas sierpień. Niestety, mamy złe wiadomości. W piątek pogoda znacznie się popsuje, a w poniedziałek możemy spodziewać się kolejnych silnych ulew i burz.

"Nie narzekajmy na deszcz"

Tyle ostatnio narzekamy na deszcz, że za dużo, że nas podtapia, że wiadrami wodę z piwnic wylewamy. A tu niedawno na antenie TVN24 Janina Ochojska mówiła o potwornej suszy w Somalii, głodzie i śmierci.

Pogoda wykańcza Państwo Środka

Utrzymująca się w lipcu susza spowodowała niedobory wody dla 4,28 mln Chińczyków. Wysokie temperatury oraz brak opadów w lipcu, spowodowały susze głównie w północnych i południowych rejonach kraju. Z kolei centralne i wschodnie rejony Chin zmagają się z powodzią. W ich wyniku zginęło 97 osób.

Dobra pogoda sprzyja piwu

Dzięki dobrej pogodzie piwna branża u naszych zachodnich sąsiadów odbija się od dna. Ilość piwa produkowanego w Niemczech w przez ostatnie pół roku wzrosła o 1 procent i wynosi prawie 5 miliardów litrów. To pierwszy taki wynik od czterech lat.

W Nowym Jorku żar leje się z nieba

Podczas gdy my narzekamy na kiepskie lato i z niecierpliwością czekamy na upały, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych marzą o deszczu i niskich temperaturach. Słupki rtęci na Wschodnim Wybrzeżu sięgają 100 st. Farenheita. Reporter 24 przesyła nam film i zdjęcia znad Atlantyku, które oglądamy z zazdrością.

Odmładzający zapach polskiej łąki

Wczoraj pierwszy raz od dawna w centralnej Polsce przez większą część dnia było słonecznie. Po deszczu i zapachu wilgoci wszechogarniającej, pierwszy raz od dawna, poczułam wczoraj zapach łąki, i to łąki rozgrzanej słońcem. A polskie łąki pachną cudnie!