Najnowsze

Najnowsze

Opalaj się na Cyprze. Zwiedzaj we Włoszech

Polska aura nie będzie sprzyjać wczasowiczom. Wypoczywający w naszym kraju napotkają na deszcz i burze. Idealne warunki pogodowe będą za to we wschodnim basenie Morza Śródziemnego, m.in. na Cyprze, w Turcji i Grecji.

Zerwane dachy w Żywcu

Dachy trzech budynków mieszkalnych zostały zerwane, a kilku kolejnych uszkodzone, podczas burz przechodzących we wtorek po południu nad Żywcem (woj. śląskie). Nikomu nic się nie stało, strażacy informują że burze były gwałtowne i krótkie.

Śnieg na pustyni Atacama

Niezwykłe zjawisko zaobserwowały 7 lipca satelity NASA. Pustynia Atacama pokryła się śniegiem. Zazwyczaj biały nalot powstaje na skutek wytrącanie się soli. Tym razem był to najprawdziwszy zimny puch.

Komórki burzowe są mobilne. To dobrze

Burze od południa, znad Czech i Słowacji, wkroczyły do Polski. Będą stopniowo przemieszczać się na północ i obejmować swoim zasięgiem południe, wschód i centrum kraju. Komórki burzowe są mobilne, nie utrzymują się w miejscu, ale przemieszczają.

Mały ryś uratowany przed utonięciem

Ośmiotygodniowy ryś z Puszczy Knyszyńskiej został uratowany przed utonięciem. Z rzeki wyłowili go ludzie. Przemoczony i przerażony maluch trafił do ośrodka rehabilitacji przy Nadleśnictwie Krynki.

Prawie 90 osób utonęło w te wakacje

Od początku wakacji w całym kraju utonęło już 87 osób. Tylko w minioną sobotę i niedzielę ratownicy wyłowili 16 ciał. Utonięciom sprzyja ładna pogoda, wysoka temperatura, alkohol i zbytnia ufność we własne możliwości.

Ciąża, która trwała 400 dni

W łódzkim zoo samica tapira powiła córeczkę. Ciąża trwała 400 dni. Mała jest zdrowa, ale różni się od swoich rodziców umaszczeniem.

Śmiertelna ozdoba burzowego frontu

Piękne burzowe zdjęcia nadesłał Reporter 24, który podpisuje się jako rabirabi. Walory estetyczne fotografii i niepowtarzalność zjawiska sprawiają, że zaliczyliśmy widok piorunów do niewielu zalet ciągle powtarzających się tego lata burz. Zresztą oceńcie sami

Pszczoły chronią ludzi przed słoniami

- Dzięki stawianiu uli w granicach gospodarstw kenijscy farmerzy odpoczęli od ataków słoni, które szukają pokarmu. Naukowcy mają nadzieję, że nowa metoda zapobiegania konfliktom rozpowszechni się w wielu kenijskich wioskach - informuje BBC.

Kilometrowa ściana przykryła miasto

- Gigantyczna i niezwykle silna burza piaskowa zaatakowała w poniedziałek wieczorem rejon Phoenix, stolicy amerykańskiego stanu Arizona. Ściana piasku, który spłynął na miasto, miała prawie kilometr wysokości.

Pogoda podzieliła Polskę na dwoje

Warunki pogodowe na zachodzie i wschodzie kraju będą we wtorek skrajnie różne. Kiedy nad zachodnią częścią Polski Słońce z rzadka tylko schowa się za chmurami, wschodnia część ukryta pod grubą zasłoną frontu atmosferycznego, nawet go nie zobaczy. Obejrzy za to burze z piorunami, a nawet grad.

Wtorkowe burze będą groźniejsze

Front, który znalazł się w poniedziałek nad Polską, przeszedł przez nasz kraj stosunkowo łagodnie. Niestety już od wtorku sytuacja mocno się zmieni. Burze, które pojawią się na niebie, mogą być dużo bardziej intensywne - zapowiada prezenter i synoptyk TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Na Bałtyku rozwiniesz we wtorek żagle

We wtorek wody zarówno Bałtyku, jak i mórz Grecji i Chorwacji będą sprzyjać żeglarzom. Niestety ci, którzy wybrali się na łódkę na jeziora, nie będą mieli powodów do zadowolenia.

Wadera sieje strach na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie wilki zagryzły w ostatnim czasie kilkanaście sztuk bydła, narażając miejscowe gospodarstwa na straty. Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań, które za szkody poczynione przez dzikie, chronione zwierzęta wypłaca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Dobry dzień na plażę, ale nie kąpiele

Na polskim wybrzeżu będzie we wtorek naprawdę ładnie, choć nie upalnie. Zagrzmi i popada wyłącznie w Trójmieście. Dużo bardziej zróżnicowana pogoda czeka na wypoczywających nad jeziorami. Tradycyjnie już, iście wakacyjną aurą cieszyć się będą turyści spędzający wakacje na zagranicznych plażach.

Zobacz relacje z burzowego szlaku

Potężny front burzowy przechodzi przez Polskę południowo-wschodnią. Na jego trasie są Reporterzy 24 i relacjonują burze, które front ze sobą przyniósł.

Francuscy turyści omijają Egipt i Tunezję

Francuscy turyści odwracają się od swoich ulubionych do niedawna krajów - Egiptu i Tunezji. Wystraszyła ich tzw. arabska wiosna, czyli rewolucje, do których doszło w ostatnich miesiącach w Afryce Północnej.

Dwoje turystów zaginęło na jeziorze Narie

Na jeziorze Narie znajdującym się nieopodal Morąga w województwie warmińsko-mazurskim trwają poszukiwania dwojga młodych ludzi. Turyści w niedzielę wybrali się na wycieczkę po akwenie łodzią wiosłową wypożyczoną z przystani ośrodka wypoczynkowego w Kretowinach. W akcję zaangażowania jest straż pożarna i policja.

"W czasie burzy połóż się i leż plackiem"

Nad Polskę właśnie nadciągają kolejne przynoszące ze sobą burze fronty atmosferyczne. Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wojciech Gola, radzi, jak najlepiej się przed nimi uchronić.

"Symfonia zwierząt" w TVN Meteo

Czy wiesz, że słonie komunikują się ze sobą poprzez infradźwięki, niesłyszalne dla człowieka a słyszalne dla słoni znajdujących się wiele kilometrów dalej? Czy wiesz że samce pająków muszą grać jak na harfie na sieci samicy pająka, by uniknąć zjedzenia? Dotąd dźwięki wydawane przez zwierzęta były pomijane jako niezrozumiałe. Po raz pierwszy w historii filmów dokumentalnych dotyczących życia zwierząt, język zwierząt został ujawniony.

Wciąż są poszkodowani bez prądu

Po czwartkowych nawałnicach, jakie przeszły nad powiatem opoczyńskim, prądu pozbawionych jest nadal ok. 140 odbiorców z tego regionu. Uszkodzonych jest ponad 440 budynków, z czego 204 mieszkalnych. Z kolei wszystkie, zniszczone przez burze, sieci średniego napięcia w województwie mazowieckim są już naprawione. Bez prądu pozostaje jednak wciąż część poszkodowanych w powiecie przysuskim.

Koty wyszły na spacer, mrówkojad został z mamą

Dwie młode pantery śnieżne, urodzone w warszawskim zoo 7 maja, wyszły w poniedziałek na swój pierwszy oficjalny spacer. Od dziś każdy może je zobaczyć. Kiedy się urodziły, ważyły 500 g., teraz mają już 4 kg i wielką ochotę na zabawę. A to nie jedyne noworodki w warszawskim zoo - 1 lipca urodził się mrówkojad.

40 tys. ludzi ucieka przed powodzią w Meksyku

Porwane domy i zniszczone drogi. Potężne zwrotnikowe opady deszczu spowodowały w ciągu zaledwie dwóch dni powódź w stanie Oaxaca na południu Meksyku. Przed wodą ucieka 40 tysięcy ludzi.

Pożar w Jerozolimie jest dogaszany

Strażacy mają już kontrolę nad pożarem, który wybuchł w niedzielę w zachodniej części Jerozolimy - trwa jego dogaszanie. Wcześniej w nocy ewakuowano instytut Yad Vashem, a policja nakazała zamieszkującym okolice ognia zamknięcie okien, by nie wdychali niebezpiecznego dla zdrowia dymu.

Awionetka rozbiła się w Jastarni

Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Jastarni. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 7 rano, w okolicy miejscowego lotniska. Maszyna turystyczna AERO AT-3, na pokładzie której znajdowały się dwie osoby, stanęła w płomieniach. O zdarzeniu poinformował nas @Michał, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia.

Lipiec i... "lipna pogoda"

Ponieważ często narzekamy na pogodę - a to z zimno, a to za ciepło, a to za sucho, a to za mokro - natura postanowiła każdemu dać szansę na ponarzekanie lub na zadowolenie.