Najnowsze

Najnowsze

Burza zalała Gdańsk. Ulice zamieniły się w rwące potoki

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny, który wyjątkowo silnie uderza w miasta północnej Polski. Silne błyskawice, ulewny deszcz i porywisty wiatr przeszły w południe nad Gdańskiem. Relacje z mokrego Gdańska przesyłają nam Reporterzy 24.

Uderzył piorun. Zostały tylko zgliszcza

Na około 110 tys. złotych wycenił straty właściciel stodoły, w którą podczas gwałtownej burzy uderzył piorun. Do tego pożaru doszło przed południem w miejscowości Przynotecko (woj. lubuskie, pow. strzelecko-drezdenecki). Zdjęcia z akcji strażaków zamieścił w serwisie Kontaktu 24 za pomocą mobilnej aplikacji marcinGW.

16 godzin burz, 12 tysięcy piorunów

Aż 12 tys. piorunów uderzyło w Belgię w czasie trwających przez 16 godzin burz, które przeszły nad krajem w nocy z poniedziałku na wtorek i trwały do wtorkowego południa. Z powodu ulewy, która towarzyszyła burzom, na pół godziny zamknięto lotnisko w Brukseli.

Wschodnie Wybrzeże zatrzęsło się nie raz

Wtorkowe trzęsienie ziemi o sile 5.8 st. w skali Richtera zatrzęsło Wschodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Takie zjawisko to rzadkość, jednak sejsmologiczna historia USA zna podobne przypadki w tym rejonie.

Dwa fronty zmieniają pogodę nad Polską

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w strefie z nim związanych frontów atmosferycznych: ciepłego i zimnego, przesuwających się z zachodu na wschód.

Trzęsienie ziemi w USA: strach i popękane budynki

We wtorek o 20.00 czasu polskiego wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych w okolicy Waszyngtonu nawiedziło trzęsienie ziemi. Ewakuowano między innym Pentagon i Kapitol. Wstrząsy miały siłę 5,8 stopni w skali Richtera.

Gwałtowne burze zgasiły słońce nad Belgią

Noc w ciągu dnia. Wstrzymany ruch samochodowy, kolejowy i transport. Pozalewane ulice, połamane drzewa. To nie apokalipsa, tylko burza nad Belgią. We wtorek rano niebo spowiły czarne gęste chmury i zaczął się pogodowy armagedon. Co gorsza, niebezpieczny front przemieścił się nad Niemcy, w środę po południu wkroczy do Polski.

Wakacyjna pogoda zostanie za granicą

W środę na polskim wybrzeżu, mimo upałów w pierwszej połowie dnia, pogoda nie będzie dobra z powodu burz, które mają nawiedzić kraj. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w europejskich kurortach. W Hiszpanii upały co prawda nieco zelżeją, ale nadal temperatura przekraczać będzie 30 kresek.

W Grecji windsurfingowy raj

Na Cykladach, w okolicach Aten i Salonik w środę czekają windsurferów oraz żeglarzy fantastyczne warunki. Będzie wietrznie, a do tego słonecznie i bardzo ciepło.

Polak zdobył K2

We wtorek Dariusz Załuski zdobył drugi co do wysokości szczyt Ziemi K2. Jest on dziewiątym Polakiem w historii, któremu udało się tego dokonać.

W Czechach i na Słowacji padają rekordy ciepła

Na ulice Pragi, która od weekendu zmaga się z wyjątkowymi upałami, we wtorek, po raz pierwszy w tym roku, wyjechały polewaczki. Rozpryskiwana z cystern woda ma przynieść mieszkańcom nieco ulgi, gdy temperatura przekracza 33 stopnie. Na Słowacji nie jest lepiej. Tam też temperatury biją rekordy.

Jaka pogoda na Ligę Mistrzów?

Dziś mecz o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wisła Kraków zagra z APOEL-em Nikozja. Warunki pogodowe nie będą łatwe.

"Pogoda też ma wyrzuty sumienia" Relacja Reportera 24 z Nowego Jorku

Pogoda w Nowym Jorku od dwóch tygodni trzyma mieszkańców metropolii w napięciu. Raz oferuje ulewne deszcze, które zalewają ulice Manhattanu, by już po chwili udobruchać ich pięknym słońcem i bezchmurnym niebem. Pogodową relację z Nowego Jorku przesłał nam Reporter 24.

Góra lodowa pękła na dwoje

Historię góry lodowej o nazwie PII-A śledzimy, od kiedy wpłynęła na kanadyjskie wody przybrzeżne. Do tej pory płynęła jako jedna wielka bryła o powierzchni 55 km kw. W poniedziałek rozpadła się na dwie mniejsze części i w takiej postaci płynie u wybrzeży Nowej Fundlandii.

Milion ludzi bez prądu, tysiące ewakuowanych

Huragan Irene będzie w najbliższych dniach przybierać na sile i pod koniec tygodnia powinien osiągnąć południowo-wschodnie wybrzeża USA - podało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Żywioł może dotrzeć nawet do Nowego Jorku.

Kiepska pogoda w służbie turystyki

57 tys. pasażerów przewiozła już w tym roku wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Do końca sezonu chętnych może być nawet 20 tys. więcej. Byłby to rekordowy wynik, przyczynia się do niego zła pogoda.

Omenaa już tęskni za bikini

Koniec wakacji, koniec z bikini... A historia tego kawałka materiału, jaki wkładają na siebie kobiety w sezonie plażowym, jest moim zdaniem bardzo ciekawa.

Sierpień wydobywa głębię Morskiego Oka

Sierpień wyjątkowo sprzyja górskim wędrówkom. Miłośnicy wspinaczek, jeśli zdecydowali się na urlop w drugiej połowie miesiąca, mogą liczyć na dobrą pogodę i tym samym wspaniałe fotograficzne pamiątki ze szlaku. Udane zdjęcia polskich Tatr dostaliśmy od Reportera 24.

Zniszczone budynki, pozrywane dachy, połamane drzewa

W poniedziałek nad Polską przechodził front atmosferyczny, który przyniósł gradobicia i nawałnice. Największe straty poniosło województwo mazowieckie i lubelskie. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia zniszczeń, jakich dokonały wczorajsze wichury, burze i ulewne deszcze.

Poniedziałkowe burze: grad wielkości piłek golfowych

W poniedziałek w Polsce lokalnie grzmi. Rano burze wraz z frontem atmosferycznym przechodziły z północy na wschód. Po południu burze pojawiły się na Mazowszu i na Śląsku. Reporterzy 24 na bieżąco śledzą burze i utrwalają go na fotografiach.

Burze opuściły Polskę

W poniedziałek burze zbudziły mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Po kilku godzinach, przesunęły się na wschód i opuściły Polskę. W tym samym czasie zaczęło grzmieć na Mazowszu i na Śląsku. Burze pojawiły się też na Lubelszczyźnie. Dopiero wieczorem opuściły kraj.

Ciemne chmury nad żeglarzami

W Polsce pochmurnie na morzu i jeziorach, ale za to ciepło. Temperatury osiągną 25 st. C. Natomiast żeglujących po Grecji i Chorwacji czeka słoneczne i przejrzyste niebo.