Najnowsze

Najnowsze

Nate coraz bliżej Meksyku

Tropikalna burza Nate zbliża się na południowo wschodnie wybrzeże Meksyku. Jest coraz silniejsza. W sobotę prawie rozwinęła prędkość, która pozwalałaby ją nazwać huraganem pierwszego stopnia.

Uratowany 300-letni cis dobrze rokuje

Leśnicy z nadleśnictwa Wipsowo, którzy kilka tygodni temu ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach, są pełni optymizmu. Drzewo, które zostało powalone przez wichurę, postawione do pionu miesiąc temu, ma nadal zielone igły.

Ciepło, ale biomet niekorzystny

Nad Europą dominują układy niżowe. Polska znajduje się pod wpływem klina wyżowego. Napływa ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe (PZ) znad Morza Śródziemnego.

Ślisko na drogach północno-zachodniej Polski

W niedzielę warunki panujące na drogach prawie całej Polski będą dobre. Na śliską nawierzchnię, porywisty wiatr oraz ograniczoną widoczność będą mogli narzekać kierowcy poruszający się w północno-zachodniej Polsce oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej.

W niedzielę Bałtyk nie dla turystów

Kurorty europejskie, z wyjątkiem polskich plaż, będą w niedzielę słoneczne. W Polsce spodziewamy się burz i deszczu. Jednak na Wybrzeżu będzie cieplej niż przez ostatnich kilka dni.

Pogoda przegoni żeglarzy z jezior

Na morzu burze, na jeziorach deszcze i pochmurne niebo. Tak ma się prognoza pogody dla żeglujących w niedzielę po Polsce. W Grecji i Chorwacji za to słonecznie.

NASA wraca na Księżyc

Rakieta Delta II wyniosła w sobotę w przestrzeń kosmiczną dwie sondy księżycowe - Grail-A i Grail-B - poinformowała NASA. Ich zadaniem będzie m.in. dokładny pomiar księżycowej grawitacji.

 Oba Graale (ang. Grail - Gravity Recovery and Interior Laboratory) - każdy wielkości pralki - dotrą do satelity Ziemi dopiero za cztery miesiące.

Mgliste poranki? To oznaki jesieni

Poranne mgły, jakie w sobotę rano spowijały Warszawę i okolice, nieubłaganie wskazują na jesień zbliżającą się do Polski wielkimi krokami.

Zalane miasta, 130 tys. ewakuowanych

Pięć ofiar, ulice pod wodą i ewakuacja ponad 130 tysięcy ludzi w stanach Pensylwania, Maryland, Nowy Jork i Wirginia. Wschód Stanów Zjednoczonych, po przejściu sztormu tropikalnego Lee, nawiedziła powódź. W jej wyniku rzeka Susquehanna została skażona przez 10 zalanych oczyszczalni ścieków.

Na zamachy patrzył z kosmosu

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. Pochodzą od amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Kasztanowce zakwitły we wrześniu. Są bardzo chore

Przy stołecznych ulicach zakwitły kasztanowce - informują Reporterzy 24 i portal tvnwarszawa.pl . Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

Setki pożarów, tysiące spalonych domów

Pięć ofiar śmiertelnych, 1600 spalonych domów i 12 tys. zniszczonych przez żywioł hektarów - to dotychczasowy, sporządzony przez Teksańską Służbę Leśną bilans ponad 100 pożarów, które od tygodnia pustoszą Teksas.

Trzęsienie ziemi na wyspie Vancouver

W piątek na kanadyjskiej wyspie Vancouver zadrżała ziemia. Trzęsienie miało siłę 6,7 st. w skali Richtera. Drżenia były odczuwalne również poza terytorium wyspy.

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

Zorze szaleją nad Biegunem Północnym

- Dziś o godz.14.30 dotarła do Ziemi materia wyrzucona ze Słońca podczas wybuchu klasy M2, pierwszego z serii oczekiwanych eksplozji - informuje TVN Meteo Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Niestety szanse, że podczas piątkowej nocy na polskim niebie zobaczymy zorzę, efektowna łunę będącą skutkiem wybuchu, są nikłe. - O wiele lepiej widoczne będą za to jutro wieczorem - mówi astronom.

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Coraz mniejsze szanse na plażowanie. Nad Bałtykiem chłodno

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Kierowcy na zachodzie muszą uważać na mgły

Nocą deszcz spadnie na drogi Polski północno-wschodniej. Nad ranem popadać morze na południu, a także w Polsce północno-zachodniej. Tam przewidywane są mgły. W sobotę zmotoryzowani nie będą mieli na co narzekać. Deszcz utrudni jazdę tylko w okolicach Rzeszowa.

Zabili niedźwiedzia, bo wyjadał śmieci

Po kolejnym odstrzale niedźwiedzia w okolicy położonej w Tatrach słowackiej miejscowości Niżne Hagi, organizacja ekologiczna WWF apeluje o podejmowanie mniej radykalnych rozwiązań wobec dzikich zwierząt. Tym razem zabito niedźwiedzicę, która uprzykrzała życie mieszkańcom, grzebiąc w koszach z odpadkami.

Chłód, burze, a czasem słońce

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Weekend: wróci ciepło, wyjrzy słońce

Mamy dobre wieści. Po deszczowym i chłodnym piątku nadejdzie pogodna sobota. Będzie cieplej, temperatura wzrośnie nawet do 24 st. C. Niestety rozpogodzenie nie potrwa długo. Już następnego dnia nad nasz kraj wróci deszcz. Na szczęście jest też dobra wiadomość na niedzielę.

Pół roku sprzątania po tsunami w Japonii. Zobacz efekty

Fala tsunami, która nawiedziła Japonię po trzęsieniu ziemi w marcu tego roku spowodowała śmierć kilku tysięcy ludzi i gigantyczne zniszczenia. Japończycy zaraz po tym, jak zagrożenie spowodowane silnymi wstrząsami minęło, zaczęli usuwać skutki kataklizmu.

Trzęsienie ziemi w Niemczech i Holandii

W czwartek tuż po godzinie 21 ziemia zatrzęsła się u naszych zachodnich sąsiadów. Epicentrum trzęsienia ziemi o sile 4,4 w skali Richtera znajdowało się przy granicy holendersko-niemieckiej, w okolicy miasta Goch, a ognisko na głębokości ok. 3 km.