Najnowsze

Najnowsze

Krupówki zdominowali Rosjanie. Zakopane nie dla Polaków

Po Nowym Roku niemal wszyscy goście w zakopiańskich hotelach to turyści ze Wschodu. Głównie z Rosji i Ukrainy. Spędzają w Tatrach prawosławne i greckokatolickie święta Bożego Narodzenia, które przypadają dwa tygodnie później niż u katolików.

Dzisiaj dużo chmur i bardzo silny wiatr

Polska znajdzie się dzisiaj pod wpływem głębokiego i wietrznego niżu przemieszczającego się znad Danii w stronę Finlandii. Nad krajem z zachodu na wschód przejdzie front atmosferyczny. Za jego sprawą środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, przelotnych opadów i porywistego wiatru.

Uwaga! Wiatr do 80 km/h i śliskie drogi

W środę warunki drogowe w całym kraju będą niekorzystne. Drogi zrobią się śliskie na skutek padającego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo biomet źle wpłynie na samopoczucie kierowców.

Prawie 4 metry śniegu w Alpach

Pogoda będzie sprzyjać narciarzom szusującym w Alpach. Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi miejscami do prawie czterech metrów. Do tego słońce, a gdzieniegdzie opady świeżego białego puchu.

Na polskich stokach świeża porcja śniegu

W środę miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na świeżą porcję śniegu. Na stoku przydadzą się gogle bo prószyć będzie cały dzień. Warunki narciarskie w wielu kurortach będą dobre.

Tak wiało na Wyspach Brytyjskich

Na północy Europy warunki pogodowe we wtorek znacznie się pogorszą. Głęboki niż znad Atlantyku przyniesie ze sobą wiatry sięgające w porywach 130 km/h, a także śnieżyce i ulewny deszcz.

Wielka Orkiestra w słońcu czy w deszczu?

W niedzielę 8 stycznia kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polacy chętnie wspierają całą akcję, bo potrzeby są wielkie, atmosfera wspaniała, a skutki spektakularne. I chyba wszyscy, w mniejszy czy większy sposób, sercem i portfelem, "zagrają" w Orkiestrze w niedzielę.

Australia: najcieplejszy początek roku od 100 lat

To najcieplejszy początek roku na południu Australii od 100 lat. W niektórych miejscach wysokość temperatury przekracza 40 st. Celsjusza. Władze ostrzegają przed pożarami i wydają zakazy samodzielnego rozpalania ognia.

Śnieżne harce na stadionie narodowym

Na terenie Ptasiego Gniazda, chińskiego stadionu narodowego, leży mnóstwo białego puchu. Śnieg, choć sztuczny, sprawił ogromną radość obywatelom Pekinu. Wielu z nich beztrosko oddaje się "białemu szaleństwu".

Ziemia zbliży się do Słońca. "Cieplej nie będzie"

Już niebawem czeka nas niezwykłe w skali roku wydarzenie. - W nocy ze środy na czwartek Ziemia znajdzie się najbliżej Słońca. Oba ciała będzie wtedy dzielił dystans 147,1 mln kilometrów - mówi Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Fatalne warunki i seria karamboli

W Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim na wschodzie kraju, opady śniegu są tak intensywne, że dochodzi do licznych wypadków na drogach. W poniedziałek zderzyło się kilkadziesiąt aut w stanach Pensylwania i Kentucky.

W Pradze zakwitły róże. W Polsce też

W Czechach padają kolejne rekordy ciepła. W poniedziałek w położonym na południu Byniovie słupki rtęci podskoczyły do 13,2 st. Celsjusza. To temperatura wyższa, niż odnotowana tego samego dnia w Grecji. W Pradze zakwitły róże.

Wielka iluminacja na cześć... kolejki zębatej

Najwyżej położona w Europie kolejka zębata obchodzi właśnie swoje setne urodziny. Na jej cześć północna ściana mierzącego 4158 m n.p.m. szczytu Jungfrau w szwajcarskich Alpach będzie iluminowana do niedzieli.

W Chamonix 350 cm śniegu

Alpy są pokryte śniegiem. Od wybrzeża Morza Śródziemnego po okolice Wiednia nie brakuje miejsc, gdzie warstwa białego puchu wznosi się na co najmniej 200 cm.

Za trzęsienia ziemi odpowiadają tajfuny?

Występowanie silnych trzęsień ziemi może być powiązane z opadami deszczu, które towarzyszą cyklonom tropikalnym - wynika z badań, prowadzonych naukowców z Uniwersytetu w Miami (USA).

Dwa dni ciepła, potem ochłodzenie i śnieg

Najbliższy tydzień będzie obfitował w pogodowe rozmaitości. Do czwartku pozostanie z nami ciepło i deszczowa aura. Potem zacznie się robić coraz chłodniej, na wschodzie poprószy śnieg.

Zima trwa, a stokrotki kwitną

W kalendarzu 2 stycznia, a za oknem wiosna. Zwyczajowo jeden z najchłodniejszych miesięcy w roku zaskakuje nas wysoką temperaturą i wiosennymi widokami. Pierwszy raz w 2012 r. zakwitły stokrotki.

Ulli nadciąga na Wielką Brytanię. Dotrze też do Polski

Brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office ogłosiło w poniedziałek rano żółty alarm dla całego terytorium kraju. 3 stycznia nad Wyspy Brytyjskie nadejdzie układ niskiego ciśnienia o imieniu Ulli, który przyniesie porywisty wiatr i obfite opady deszczu. Synoptycy nie wykluczają lokalnych podtopień i utrudnień w komunikacji.

Rekordowo ciepłe święta: tylko -12 stopni

Wyjątkowo ciepłe Boże Narodzenie zawitało nie tylko do Polski. Rekordowo wysoką temperaturę zanotowano też na biegunie południowym - donosi serwis Weather Underground. Stacja pomiarowa na Antarktydzie zanotowała "tylko" -12,3 st. C.

Mróz i mgły dręczą Indie i Nepal

Nepal i północne Indie zmagają się z wyjątkowo chłodną i wilgotną pogodą. Temperatura w Katmandu wynosi maksymalnie 12,7 st. C, a w nocy spada do tylko 3,2 st. C. W niektórych częściach kraju wynosi poniżej zera, co mocno dotyka mieszkańców, nieprzyzwyczajonych do takich warunków.

Bieszczadzkie niedźwiedzie nie śpią

Niedźwiedzie żyjące w podkarpackich lasach nadal są aktywne. W ostatnich dniach zostawiły swoje tropy m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, poinformowała Regionalna Dyrekcji Lasów Państwowych.

Front przechodzi nad Polską

Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niżowego znad północnego Atlantyku, pod wpływem przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego.