Najnowsze

Najnowsze

Ciepły początek jesieni

Druga połowa września będzie wciąż ciepła. To tak, jakby jesień chciała nam zrekompensować chłodne i dżdżyste lato. Słupek rtęci na termometrach może sięgnąć 26 kresek. Początek października przywita nas jednak nieco chłodniej.

Jak pogoda wpływa na kolor liści

Już niedługo zacznie się jedna z najpiękniejszych pór roku w Polsce – jesień. Jej nadejściu towarzyszy żółknięcie, czerwienienie i brązowienie liści. Czy wiecie, dlaczego zmieniają barwę?

Dwa polskie satelity polecą w kosmos

Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN konstruują pierwszego polskiego satelitę naukowego. Zostanie on wystrzelony w przestrzeń okołoziemską w przyszłym roku w ramach wspólnego projektu badaczy z Polski, Austrii i Kanady. Drugi satelita ma trafić na orbitę przed marcem 2013 roku.

Na polskich plażach zabraknie słońca

Dla tych, którzy przebywają obecnie nad polskim morzem nie mamy dobrych wieści. Na przestrzeni całego polskiego Wybrzeża wystąpi przelotny deszcz. Padać będzie od Międzyzdrojów po Krynicę Morską. Powody do zadowolenia będą mieli za to turyści w kurortach Europy i Świata.

Lee i Irene zabijają amerykańską zatokę

Wraz z nurtem położonej we wschodniej części Stanów Zjednoczonych rzeki Susquehanna, do Zatoki Chesapeake napłynęło sporo śmieci, ścieków, gruzu i błota, które niszczą podwodne środowisko naturalne. Winę za niszczenie zbiornika ponoszą tropikalna burza Lee i huragan Irene.

Pierwsze wrześniowe przymrozki

Na Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Kujawach termometry w sobotę wczesnym rankiem odnotowały przy gruncie pierwsze jesienne przymrozki. Słupek rtęci wskazał -2 st. C.

Sprawdź, na co możesz zachorować jesienią

Są takie schorzenia, w których istnieje wyraźny związek między pojawianiem się i zni­kaniem niektórych objawów, a czynnikami meteorolo­gicznymi. Są to choroby meteorotropowe. Jesienią należą do nich nadciśnienie, choroby wrzodowe i dobrze nam znane przeziębienie. Poznaj, jak się przed nimi bronić.

Wulkan na Alasce wybucha od dwóch miesięcy

- Wulkan znajdujący się na alaskańskich Aleutach od dwóch miesięcy miewa niezwykłe niewielkie erupcje. Istnieje prawdopodobieństwo, że wybuchnie - ogłosili w piątek badacze z Obserwatorium Wulkanicznego na Alasce.

W Australii rozszalały się pożary

Pożary buszu na dobre rozszalały się w północno-wschodniej Australii. Część z nich została wywołana umyślnie. Na zdjęciach zrobionych przez należącego do NASA satelitę MODIS widać, jak zarówno planowane, jak i nieplanowane pożary trawią Terytorium Północne i Queensland.

Europa z lotu ptaka jest piękna

"Wybrzeża świata: Europa" to fascynująca seria odkrywająca przed widzami piękno znajdujące się blisko nas. To okazja do zobaczenia z lotu ptaka zapierających dech w piersiach widoków europejskich wybrzeży. Z twórcami serii odkrywamy piękne zakątki starego kontynentu.

Gwiazda jak Słońce prawie rozerwała planetę

Astronomowie zaobserwowali w przestrzeni kosmicznej niezwykłe zjawisko. Gwiazda CoRoT-2a, przypominająca Słońce na wczesnym etapie rozwoju, prawie rozerwała orbitującą wokół niej planetę.

"Chopin" wypłynął na pełnych żaglach. Kierunek: Martynika

W sobotę rano z portu w Szczecinie wypłynął w kierunku Martyniki wyremontowany żaglowiec "Fryderyk Chopin". Na jego pokładzie jest 30 uczniów, którzy wreszcie będą mogli kontynuować rejs, przerwany rok temu przez sztorm. Żaglowiec stracił wówczas oba maszty.

Przez powodzie cierpią nie tylko ludzie

Pensylwanię nawiedziła katastrofalna w skutkach powódź. Spowodował ją tropikalny sztorm Lee, który przeszedł przez północno-wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Wielu ludzi straciło dach nad głową. Przez takie kataklizmy, jak ten cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta.

Czy to już jesień?

Wielkimi krokami zbliża się jesień, do tej astronomicznej pozostał już tylko tydzień. Pośród pierwszych oznak nadchodzącej pory roku można jednak znaleźć kilka śladów lata.

Kierowcy mogą liczyć na dobrą pogodę

Kierowcy podróżujący po drogach prawie całej Polski mogą liczyć na ładną pogodę. Miejscami niebo będzie bezchmurne. W ciągu dnia na zachodzie kraju wzrastać będzie zachmurzenie. Po południu może tam popadać

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Słońce na plażach Zatoki Gdańskiej

W sobotę nad polskim morzem może popadać jedynie na zachodzie. W pozostałej części kraju zapowiada się świetna pogoda. Warto spędzić ostatnią sobotę lata na świeżym powietrzu.

Wsadzą bobrom rury w tamy

50 specjalnych rur, które przepuszczają wodę w tamach budowanych przez bobry zostanie zamontowanych w Podlaskiem, by zmniejszyć liczne szkody powodowane przez te chronione zwierzęta. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie podtapianiu terenów.