Najnowsze

Najnowsze

W tym roku huragany odpuszczą

- Tegoroczny sezon huraganowy na Atlantyku powinien być łagodniejszy od poprzednich dwóch - uważają badacze z Weather Services International. Wtórują im naukowcy z Colorado State University. Ciekawe, czy ich prognozy się sprawdzą?

Majówka upalna. Ale też burze i grad

- W środę 25 kwietnia modele synoptyczne potwierdziły wtorkowe optymistyczne przewidywania - mówi Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo. - Obszary występowania zjawisk pogodowych, jak również zakresy temperatur maksymalnych pozostają bez większych zmian - dodaje. To oznacza, że podczas majówki nadal możemy się spodziewać 15-30 st. Celsjusza i... burz.

Włoskie plaże pustoszeją przez kryzys

Włosi ograniczają swoją ulubioną wakacyjną rozrywkę - letnie plażowanie. A wszystko przez kryzys gospodarczy w Europie. Oszczędności mają pomóc włoskim gospodarstwom domowym, w efekcie jednak mogą spowodować straty w gospodarce całego kraju.

Woda zalała pustynię i zabiła 18 osób

Wydaje się nie pomyślenia, by Półwysep Arabski, którego powierzchnię w 95 proc. stanowią pustynie i półpustynie, nawiedzały powodzie. Ale naprawdę zdarzają się raz na kilka, kilkanaście lat i potrafią być naprawdę niebezpieczne. Ostatnia, do której doszło w połowie kwietnia tego roku, ma na swoim koncie 18 ofiar śmiertelnych. Zobaczcie, jak żywioł prezentował się na zdjęciach satelitarnych.

Ostatni lot wahadłowca Enterprise

Trasa z Waszyngtonu do Nowego Jorku i przelot nad miastem - tak ma wyglądać pożegnanie promu kosmicznego Enterprise. W piątek na grzbiecie specjalnego samolotu po raz ostatni ma się wzbić w powietrze. Potem trafi na wystawę muzeum.

Petra zdemolowała Kraj Basków. Teraz idzie na Anglię

Potężny orkan o imieniu Petra w nocy oddalił się od Hiszpanii, pozostawiając po sobie zniszczenia w północno-zachodniej części kraju. Na Półwyspie Iberyjskim nadal obowiązuje pomarańczowy (bardzo wysoki) alarm pogodowy.

Głód wraca do Afryki. Milion dzieci zagrożonych

Kryzys głodu powrócił do Afryki subsaharyjskiej, zagrażając życiu około jednego miliona dzieci. Susza zaczęła już zbierać żniwo wśród beduińskich stad bydła. Według ekspertów wkrótce zacznie dotykać ludzi.

Wędkarz wyłowił z Warty krokodyla

Wędkarzom zdarza się wyłowić z wody nietypowe obiekty, ale mężczyzna, który we wtorek po południu łowił ryby w Warcie, musiał być bardzo zaskoczony. W żyłkę jego wędki zaplątał się martwy krokodyl. Zagadkę, jak egzotyczne zwierzę znalazło się rzece, próbuje rozwiązać policja.

Za gorącą majówkę zapłacimy burzami

Wciąż 30 stopni Celsjusza w trakcie majówki prognozują najnowsze modele synoptyczne. Pierwsza trzydziestka powinna pojawić się jeszcze w kwietniu. W pozostałych dniach długiego weekendu też będzie ciepło. Niestety za tak wysokie temperatury zapłacimy burzową aurą popołudniami.

Meteor wielkości minivana spalił się nad Kalifornią

Wielkość dużego samochodu mógł mieć meteor, który rozświetlił niebo nad zachodnim wybrzeżem USA. Jasna kula światła przecinająca ze wschodu na zachód niebo nad Kalifornią była widziana w niedzielę nad ranem. Zdaniem naukowców, możliwość obserwacji takiego zjawiska to prawdziwy rarytas.

Kolorowe łuki pocięły wiosenne niebo

Wiosenna aura sprzyja powstawaniu wielobarwnych łuków. Obserwujemy je głównie w drugiej części dnia po przejściu wilgotnego frontu atmosferycznego lub frontu burzowego. Zdjęcia tęczy przesłali nam na Kontakt Meteo Reporterzy 24.

Deszcze przemkną przez Polskę

Dziś parasole przydadzą się w całym kraju. Strefa opadów przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Nie zmarzniemy. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C.

Zwodowali 20-kilogramowy termometr z nadajnikiem

Uczniowie z hawajskiej wyspy Maui "adoptowali" naukową boję oceaniczną. Będą mogli śledzić jej odczyty i dzięki temu poznawać pracę oceanografów i klimatologów. Amerykańskie morskie instytucje zainicjowały specjalny program, którym chcą zainspirować uczniów do poznawania oceanu i wychować sobie w ten sposób przyszłych naukowców.

Baskowie na kolanach. Boją się Petry

Hiszpanie drżą przed układem niskiego ciśnienia o imieniu Petra. We wtorek dał się we znaki mieszkańcom Kraju Basków, przynosząc ulewy i porywisty wiatr, dochodzący do 100 km/h. W środę niż przemieści się na zachód i południe.

Trzy rośliny mocno pylą na północnym wschodzie

Przelotne opady prognozowane na czwartek będą nawilżać powietrze, przynosząc ulgę alergikom. Mimo to pyłki brzozy, topoli i jesionu mogą dać im się mocno we znaki. Ich stężenie będzie najwyższe na północnym wschodzie kraju.

Guadalajara broni się przed ogniem

Olbrzymi pożar w trzy dni strawił tysiąc czterysta hektarów lasu i błyskawicznie się rozprzestrzenia. Linia ognia podeszła pod Guadalajarę - drugie najludniejsze miasto Meksyku.

Etna widowiskowo plunęła ogniem

Czerwone strumienie gorącej lawy unoszące się na kilka metrów w górę - taki widok w poniedziałkowy wieczór zafundowała mieszkańcom Sycylii Etna. To już siódmy wybuch włoskiego wulkanu od początku roku.

Morscy eksperci zadecydują o eksploatacji Bałtyku

Morskie konsorcjum POLMAR zajmie się badaniem wód Bałtyku. Naukowcy poprowadzą prace dotyczące ochrony wód Morza Bałtyckiego i eksploatacji jego zasobów. Ich działania pomogą m.in w skutecznym i bezbolesnym dla środowiska rozmieszczaniu elektrowni wiatrowych i jądrowych.

Amazonka zabrała domy 150 tys. Peruwiańczyków

Trzy osoby nie żyją, tysiące zostało bez dachu nad głową, a ponad 150 tys. straciło większość dobytku. Powódź w Peru i Kolumbii zbiera swoje żniwo. Media podają, że sytuacja nie była tak dramatyczna od 20 lat.

Gwałtowne ochłodzenie - 8 kresek w dół w kilka godzin

Chłodny front przetoczył się przez terytorium niemal całych Chin, niosąc ze sobą burze i gwałtowny spadek temperatury, wynoszący od 4 do 8 st. C. Najsilniej padało w północnej części kraju - do 110 mm, podała narodowa agencja meteorologiczna.

Inwentaryzacja fauny w podkarpackich lasach

Podkarpaccy leśnicy dokonali inwentaryzacji swoich lasów. Wynika z niej, że żyje tam m.in. 277 żubrów, 9,8 tys. jeleni, 470 wilków i 8,3 tys. bobrów. Eksperci twierdzą, że świadczy to o dobrym stanie lasów, ale też podnosi koszty upraw i ogranicza występowanie ptaków.

Nietoperz do kupienia za 6 złotych

Chwytane w trakcie snu, pakowane do ciasnych klatek i sprzedawane po 6 zł. Owadożerne nietoperze z Sumatry mają ciężkie życie. Wszystko za sprawą Chińczyków.