Najnowsze

Najnowsze

Z Wrocławia na księżyc?

To niezwykłe zdjęcie przedstawia najzwyklejszy na świecie nocny lot samolotem. Reporterce 24 @ KasiaHa, która jest jego autorką, udało się jednak maszynę sfotografować tak, że wygląda jakby leciała na księżyc.

Słońce i suche drogi, ale też mgła i deszcz. Weekend na drogach będzie zdradliwy

Choć długi weekend ma przynieść nam ładną pogodę, musimy być bardzo ostrożni wyjeżdżając w trasę. – Słońce i wyższe temperatury potrafią być zdradliwe. Przy takiej aurze też musimy być ostrożni – ostrzega Michał Murawiński, dziennikarz TVN Turbo. - Poza tym nie możemy zapominać o zapowiadanych mgłach i deszczach - dodaje.

Rina straszy turystów w Meksyku

Silny wiatr, który wzburza morze u wybrzeży niepokoi Meksykanów. Teraz, kiedy Rina, były huragan będący tropikalną burzą, zmierza w kierunku Riviery Maya, mieszkańcy martwią się o jej wpływ na turystykę.

108 godzin pod gruzami. Żyje

W nocy z czwartku na piątek w tureckim mieście Ecris, które najbardziej ucierpiało w niedzielnym trzęsieniu ziemi, uratowano 13-letniego chłopca. Spędził ponad 100 godzin pod gruzami.

Dzisiaj w podróży przeszkodzą tylko korki

Piątek przyniesie korzystną aurę na całym terytorium kraju. Kierowcy bez obaw mogą ruszać na weekendowe wyjazdy. Jedyną przeszkodą na drogach będą korki - dzisiaj wszyscy wyjeżdżają na długi świąteczny weekend.

Słoneczny piątek. Do 15 st. Celsjusza

Piątek okaże się bardzo pogodny. A jak na końcówkę października, również ciepły. Zmarzną tylko mieszkańcy północnego wschodu, gdzie w ciągu dnia spodziewamy się 8-10 st. Celsjusza.

Rafa na Hawajach i 34 miliardy rocznie

Amerykańscy badacze obliczyli, że hawajska rafa koralowa warta jest 34 miliardy dolarów rocznie. Oznacza to, że może ona generować zyski porównywalne do Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Amerykanie, na czele z NOAA, dokładają wszelkich starań, żeby ją chronić.

Krwistoczerwony koniec października

Końcówka października rozpieszcza nas wyjątkowo korzystną aurą. Termometry wskazują 15 st. C, a powietrze nagrzewa jesienne słońce. Ciepło działa także na polne rośliny. W promieniach słonecznych ogrzewa się jarzębina, emanując żywą, soczystą czerwienią.

Zostały na zimę. Zjadają 30 kg mięsa dziennie

"Pomóż bocianom przetrwać zimę", pod takim hasłem ruszyła akcja Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Placówka opiekuje się 80 bocianami, które nie odleciały do Afryki. Ptaki potrzebują dużej ilości pożywienia i leków.

Zorza nad Polską i Niemcami. Zobacz zdjęcie

Nocą z poniedziałku na wtorek dotarła do Ziemi materia z wyrzutu masy ze Słońca, co zaowocowało pojawieniem się na niebie zorzy polarnej. Zjawisko widoczne było przede wszystkim na północy Europy, ale i w Polsce dało się je zauważyć.

Woda niszczy Tajlandię. Zdjęcia przed i po

Ayutthaya dawniej była stolicą Syjamu, państwa dominującego w południowo-wschodniej Azji. Dziś sama została zdominowana przez wielką wodę. Na zdjęciu wykonanym z satelity NASA wyraźnie widać, jak fala powodziowa całkowicie zalała to historyczne miasto.

Bajkał już przystrojony śniegiem

Śnieg nad jeziorem Bajkał spadł w tym roku wyjątkowo wcześnie. I padał naprawdę obficie. Obejrzyjcie zdjęcie wykonane przez poruszającego się po niskiej orbicie okołoziemskiej należącego do NASA satelitę Aqua.

Za dwa lata pierwsi turyści polecą w kosmos

Pierwsi chętni do tego, żeby odbyć lot w kosmos, będą mieli możliwość zrobić to już 2013 roku, jeśli testy bezpieczeństwa zakończą się pomyślnie. Zapowiedzieli to badacze i inżynierowie pracujący dla firmy Virgin Galactic - poinformowała w czwartek BBC News.

Korzystny biomet za sprawą wyżu

W ciągu najbliższej doby w rozkładzie ciśnienia nad Europą nie zajdą istotne zmiany. Polska pozostanie na skraju rozległego wyżu znad Europy wschodniej.

60 cm śniegu w październiku

Nawałnica przyszła nieoczekiwanie i przeszła nad półnconą częścią stanu Kolorado w USA. W stolicy regionu, Denver spadło 25 cm śniegu, a w rejonach górskich do 60.

Omijajcie Tatry, wybierzcie Bieszczady

- W całym paśmie Bieszczad i Beskidu Niskiego są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki - poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Bujwid. Niestety, inaczej przedstawia się sytuacja w Tatrach, gdzie warunki do uprawiania turystyki, szczególnie w wyższych partiach gór, są niekorzystne. Obowiązuje tam pierwszy, najniższy topień zagrożenia lawinowego.

Portugalia: najpierw śnieg, potem nawałnice

Dwa dni temu mieszkańcy Hiszpanii i Portugalii zostali zaskoczeni przez śnieg. Teraz borykają się z obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W Portugalii trwa usuwanie szkód spowodowanych nawałnicami, które przeszły przez kraj w nocy ze środy na czwartek. W rezultacie kolejnych już w tym tygodniu wichur i ulewnych deszczy zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych.

Toskania i Liguria spustoszone

Rośnie bilans ofiar gwałtownych ulew i osunięć ziemi we Włoszech. Ostatnie doniesienia mówią o dziewięciu zabitych i sześciu zaginionych osobach. W Ligurii i Toskanii zerwane są mosty, zalane drogi, brakuje łączności z niektórymi terenami.

Huragan Rina u wybrzeży Meksyku

Huragan Rina ma 1. kategorię i wieje z prędkością 140 km/godz. Główne lotniska w Meksyku nie zostały jeszcze zamknięte, ale coraz więcej lotów jest odwoływanych.

Deszcz utrudni jazdę

W czwartek natomiast opadów należy spodziewać się jedynie w pasie kraju ciągnącym się od rejonu Trójmiasta do Ziemi Lubuskiej z wyłączeniem Pomorza Zachodniego.

Jeśli puszczą tamy - miasto zatonie

Tysiące mieszkańców Bangkoku usiłują na wszelkie sposoby wydostać się z zagrożonego powodzią miasta, podczas gdy inni próbują wznosić prowizoryczne wały wokół swoich domów. - Jeśli wszystkie trzy tamy nie wytrzymają, cały Bangkok znajdzie się pod wodą - mówi premier Yingluck Shinawatra.

Turcja: kończy się akcja ratunkowa

W dotkniętych trzęsieniem ziemi miastach na wschodzie Turcji stopniowo odwołuje się akcje ratunkowe, a na pierwszy plan wysuwa się problem, jak zapewnić tymczasowe schronienie setkom tysięcy ofiar, wobec ujemnych temperatur w nocy i spodziewanych opadów śniegu.

1 listopada będzie ciepły i pogodny

1 listopada i poprzedzająca go noc będą pogodne. Na zachodzie Polski może spaść słaby deszcz, ale tam będzie cieplej niż na wschodzie, który będzie zdecydowanie słoneczny. Według synoptyków TVN Meteo, z wyjątkiem lokalnych miejsc na południu, temperatury nie spdaną poniżej 0 st. C w nocy, a za dnia osiągną nawet do 14 st. C .