Najnowsze

Najnowsze

Drogi suche, ale uwaga na silny wiatr

W dzień warunki pogodowe w całej Polsce będą sprzyjać kierowcom. Aura nie wpłynie znacząco na jakość ani komfort podróżowania, chociaż w części kraju należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru.

Słaby front nad Polską. Od 6 do 14 st. C

Polska znajduje się pod wpływem wyżu "Harry" z centrum nad Morzem Północnym. Nad krajem wolno przemieszcza się słabo aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad środkowej Rosji. Od północy napłynęło zimne powietrze znad Skandynawii, jedynie zachodnie krańce kraju znajdują się w cieplejszej masie powietrza z zachodu.

Alpy: deszcz i do 20 st. C

W Alpach zdecydowana zmiana pogody, tam gdzie nie pada, mocno świeci słońce i jest do 20 st. C. W poniedziałek najlepsze warunki do szusowania w Austrii.

Śniegu coraz mniej, ale szusować można

Sezon narciarski w Polsce lada chwila się skończy. Jest jeszcze jednak trochę śniegu na stokach. W poniedziałek większość kurortów narciarskich ma być pochmurna, ale zimno nie będzie.

W Polsce mocno wieje: nawet 75 km/h

- Na północnym wschodzie i wschodzie Polski wieje silny i porywisty północno-zachodni wiatr, osiągający w porywach 70-75 km/h - informuje synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek. Według niej mocno powieje do późnych godzin wieczornych, a także w poniedziałek.

Zwierzęta nie z tego świata. Wymarłe gatunki odsłonięte

Już 200 lat działalności ma za sobą Academy of Natural Sciences przy Drexel University w Filadelfii w USA. Z tej okazji ośrodek naukowy przygotował niebywałe ekspozycje. Gatunki najdziwniejsze, a także takie, które już na Ziemi nie występują, można będzie zobaczyć już od kwietnia. Teraz muzeum udostępniło zdjęcia rzadkich okazów.

W Wielkanoc będzie jak latem: do 23 st. C!

Przed nami ciepły początek tygodnia i coraz niższe temperatury w jego trakcie. Kulminacja chłodnego trendu nastąpi - bez żartów - 1 kwietnia. Tego dnia będzie maksymalnie 6 st. C. Jednak do Wielkanocy zdąży się ocieplić. I to znacznie - niedziela 8 kwietnia będzie najcieplejszym z nadchodzących dni.

Burze gradowe przerwały wiosnę. Dywany gradzin zasypały miasta

Mieszkańcy dwóch amerykańskich stanów - Wirginii i Południowej Karoliny - zdążyli zapomnieć już o zimie. Podczas świeżo przybyłej wiosny nawiedziły ich jednak gwałtowne burze z gradem. Zdziwienie było tym większe, że w sobotę, kiedy do nich doszło, termometry pokazywały nawet 20 st. C.

Pierwszy klekot w bocianiej wiosce

Żywkowo na Warmii nazywane jest mekką bocianów z powodu rekordowej liczby gniazd. Właśnie przyleciał tam pierwszy przedstawiciel gatunku. Mieszkańcy wioski twierdzą, że reszta doleci, kiedy minie krótkotrwałe pogorszenie pogody.

Czary mary zielonej herbaty. Pomaga ukryć doping

Sportowcy, którzy stosują zabroniony doping testosteronem, mogą to zamaskować pijąc zieloną herbatę, wykazały ostatnie badania naukowców. Odkrycie może wywołać rewolucję w kontroli zawodników.

Szwecja rozdaje ziemię na północy

Szwedzka gmina Nordmaling położona nad Zatoką Botnicką przekaże bezpłatnie sto działek chętnym, którzy zobowiążą się, iż osiedlą się na darowanej ziemi. Oferta skierowana jest również do Polaków.

Wiosenne figle w zoo

Ciepło, coraz cieplej. Przyroda budzi się do życia, co znakomicie widać w ogrodach zoologicznych. Na wybiegi powróciły zwierzęta z gorących stref klimatycznych.

Suche drogi w całym kraju

Po porannych mgłach na południu kraju warunki drogowe będą dobre. Synoptycy zapowiadają dużo słońca, wysokie ciśnienie i korzystny biomet.

Dziś pogodnie i ciepło. Do 16 stopni C

Nad ranem będzie mglisto, zwłaszcza na południu kraju. Potem rozpogodzi się, a niebo zdominuje słońce. Za jego sprawą temperatura szybko wzrośnie. Maksymalnie osiągnie 16 st. C, ale będziemy odczuwać o wiele wyższe wartości.

Zelżyli zimę i wygonili ją z miasta

W sobotę na terenie Grodu Piastów na Zawodziu w Kaliszu, zgodnie z prasłowiańskim zwyczajem, pożegnano zimę i powitano wiosnę. Miejscowe Towarzystwo Żywej Archeologii przygotowało w tym dniu rekonstrukcję Jarych Godów i Maslenicy.

Na Kasprowym można było się opalać

Prawdziwie wiosenna, kilkunastostopniowa temperatura, sprawiła narciarzom w Tatrach nie lada niespodziankę. Ci, którzy wjechali na Kasprowy Wierch, by z niego zjechać, odłożyli deski na bok i zaczęli się wygrzewać w słońcu.

Alpy będą mokre od deszczu

Nad Alpami zawisną w niedzielę deszczowe chmury. Od czasu do czasu wyjrzy zza nich słońce. Miejsc, w których będzie można szusować bez obawy, że zacznie padać, będzie jak na lekarstwo.

Polskie góry zalśnią w słońcu

Niedziela przyniesie nad polskie stoki sporo słońca. Ponieważ śniegu, czy to sztucznego, czy to naturalnego nie zabraknie, narciarze na pewno uznają ten dzień za udany.

Z wyżem napływa ciepłe powietrze

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, tylko na wschodzie kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Wino z polskiego bieguna zimna? Enoturystyka na północnym wschodzie

Polacy coraz chętniej podążają szlakami winnych szczepów. Właściciele winnic wychodzą im naprzeciw i sadzą nowe odmiany winogron. Nawet na północnym wschodzie, uznawanym za polski biegun zimna. Mają nadzieję, że na jesieni w okresie winobrania ściągną w swoje strony enoturystów.

Palisz trawę? Grozi za to 10 lat więzienia

Od początku marca w całym kraju doszło już do ponad 27 tys. pożarów traw i nieużytków, alarmuje MSW i straż pożarna. Za wypalanie traw grozi grzywna, a nawet do 10 lat więzienia.

Kozice spadły z Giewontu. Trafią do muzeum

Dwie kozice, które spadły z Giewontu na początku marca, trafią na ekspozycję muzealną - zdecydowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na martwe zwierzęta natknęli się przypadkowo pracownicy parku.