Najnowsze

Najnowsze

Wietrznie, ale coraz bardziej pogodnie

W środę będziemy odczuwać dość silne powiewy wiatru. Najmocniej, do 65 km/h, będzie wiało na północnym wschodzie. Tam też może przelotnie padać. W większości kraju będzie się jednak rozpogadzać, a warunki biometeo korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Słonecznie na alpejskich stokach

Nad większością alpejskich tras narciarskich w środę zaświeci słońce. Będzie też dość ciepło. Najwyższe temperatury prognozowane są w kurortach austriackich i niemieckich.

Ciepło i pogodnie w polskich górach

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny warunki będą zachęcały do uprawiania sportów zimowych. Narciarze mogą łapać opaleniznę, bo we wszystkich ośrodkach będzie słonecznie i ciepło.

Pokonują kilometry, by zdobyć trochę wody

Na brak wody cierpią mieszkańcy środkowo-wschodniego Nepalu. Susza dotknęła najbardziej Kotlinę Katmandu, na terenie której znajduje się stolica kraju. Wysychają studnie, wielu mieszkańców musi pokonywać kilometry, by ją zdobyć.

Parhelion nad Bydgoszczą

Najczęstsze z najrzadszych optycznych zjawisk pogodowych zwanych halo pojawiło się na Polskim niebie. Tzw. parhelion został sfotografowany przez Reportera 24. Zjawisko pojawiają się wokół tarczy słońca i znane jest światu od starożytności.

Pilot balonu uratował załogę. Sam zginął

Pięciu skoczków spadochronowych uratowało życie dzięki zimnej krwi pilota balonu, z którym latali w pobliżu miejscowości Fitzgerald w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Udało im się wyskoczyć, nim balon został porwany na wysokość ponad 5 km. Potem runął w dół. 63-letni pilot nie przeżył - jego ciało po kilku dniach poszukiwań odnaleziono w lasach południowej Georgii.

Koniec z wiosną 21 marca. Aż do 2102 roku

Mamy złe wieści dla przyzwyczajonych witać astronomiczną wiosnę 21 marca. W Polsce zdarzy się to bowiem dopiero w 2102 roku. Jeśli jednak bardzo chcecie rozpocząć wiosnę dokładnie tego dnia, w 2014 roku zapraszamy do... Japonii.

Niedźwiedzie budzą się i są głodne

Bieszczadzkie niedźwiedzie budzą się ze snu zimowego. Szukające pożywienia zwierzęta mogą być niebezpieczne - ostrzegają leśnicy i doradzają turystom poruszanie się po ustalonych szlakach. - Drapieżniki, czując obecność człowieka, raczej nie korzystają z wytyczonych tras - tłumaczą.

Przebiśniegi, rude wiewiórki, kaczki: wiosnę widać gołym okiem

Początek astronomicznej wiosny zmobilizował Reporterów 24 do poszukiwania znaków charakterystycznych dla tej pory roku. Na zdjęciach, które napływają bez przerwy do naszej redakcji, widać m.in. bazie, kwitnące krokusy oraz wyraźnie ożywione zwierzęta, np. spacerujące po Giżycku kaczki.

Asteroidę wysadzić bombą atomową. Naukowcy idą śladem kina

Amerykańscy naukowcy wiedzą, jak chcieliby ratować Ziemię przed uderzeniem asteroidy. - Bomba atomowa, odpowiednio wycelowana, może ocalić Ziemię przed tragicznym w skutkach zderzeniem - stwierdzają po symulacji takiego spotkania. Pomysł to zresztą nie nowy, bo zastosował go już Bruce Willis w filmie "Armageddon".

Tornado w Australii. "Nasz dom się trząsł"

Tornado spustoszyło miasto Townsville w australijskim stanie Queensland. Mieszkańcy są zdania, że wyrządziło szkody większe niż cyklon tropikalny Yasi, który jest uważany za najsilniejszy, jaki kiedykolwiek nawiedził Australię.

Na świecie zostało ich dokładnie 55. Giną najrzadsze delfiny świata

Populacja najmniejszych i najrzadszych na świecie delfinów w ciągu ostatnich siedmiu lat spadła o połowę - alarmują nowozelandzcy naukowcy. Według ich badań zostało już tylko 55 delfinów Maui. Zwierzęta cały czas giną, zaplątując się w sieci rybackie rozciągane w wodach przybrzeżnych Nowej Zelandii.

Astronomiczna wiosna już przyszła. Jutro początek kalendarzowej

Astronomiczna wiosna zaczęła się dokładnie o godzinie 6:14. W przyrodzie trwa jednak już od jakiegoś czasu, a ostatnie wysokie temperatury wyznaczyły początek wiosny termicznej. - Jest to właściwie najważniejsza wiosna - przekonuje meteorolog Arleta Unton-Pyziołek i pomaga rozróżnić wszystkie rodzaje wiosny.

Pięć ofiar pod lawiną w Norwegii

Czterej turyści ze Szwajcarii i ich francuski przewodnik zginęli pod lawiną, która zeszła w poniedziałek na północy Norwegii - podała lokalna policja. Jedną osobę uratowano. W akcji uczestniczyło 30 ratowników z psami, wysłano też śmigłowce, a nawet myśliwce F-16.

Mokre drogi i wiatr do 60 km/h

Podlasie, Warmia, Mazury, Kaszuby - tamtejsi kierowcy będą zmagać się we wtorek ze śliską nawierzchnią i ograniczoną widzialnością. Na drogi północnego wschodu spadnie bowiem deszcz. W niektórych miejscach w Polsce powieje także silny wiatr.

W Alpach od -5 do 15 st. C

Pogoda w Alpach we wtorek będzie sprzyjała narciarzom. Na stokach nie zabraknie słońca. Temperatury będą dochodzić miejscami do 15 st., ale w kilku miejscach chwyci lekki mróz.

Wtorek pogodny w polskich górach

Narciarzy w Polskich górach czeka pogodny dzień. We wszystkich ośrodkach we wtorek będą mogli liczyć na jazdę w słońcu. Na trasach utrzymują się dobre warunki.

Śnieżyce zaskoczyły pustynny stan

Kiedy na większości terenów Stanów Zjednoczonych zapanowała ciepła wiosna, mieszkańcy północnej Arizony muszą się zmagać ze skutkami nagłego ataku zimy. Obfite opady śniegu w weekend zablokowały niektóre drogi, odcinając podróżujących.

Ta herbata rośnie na odchodach pand

Chińskie herbaty są znane z najwyższej jakości na całym świecie. Pewien plantator podniósł poprzeczkę i wyprodukował najdroższą odmianę w historii - pomogły mu w tym pandy.

Nowa Zelandia tonie, ludzie na dachach

Nowozelandzką Wyspę Północną zalewa powódź. Kilka tamtejszych miejscowości jest zupełnie odciętych od świata. Ludzie chronią się przed podnoszącym się poziomem wody na dachach swoich domów. Obrona cywilna pracuje nad uruchomieniem centrów ewakuacyjnych.

Minęła Ziemię, ale niebawem wróci. I będzie bardzo blisko

2012 DA14, planetoida która 23 lutego 2012 przeleciała "nieopodal" Ziemi, wróci już w przyszłym roku i znajdzie się naprawdę blisko nas - bliżej niż wiele sztucznych satelitów. Astronomowie twierdzą, że nie powinna trafić w Niebieską Planetę. Gdyby 2012 DA14 zderzyła się jednak z Ziemią, zniszczenia byłyby ogromne.