Najnowsze

Najnowsze

Asyż się zapada

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) odkryli, że Asyż, miasto znane jako miejsce narodzin św. Franciszka, zapada się. Według nich historyczne miasto we włoskim regionie Umbria w ciągu ostatnich 20 lat obniżyło się o aż 15 centymetrów.

Puyehue znowu zatrzymał samoloty

Coraz więcej lotnisk w Argentynie i Urugwaju zmuszonych jest odwoływać loty. Przyczyną jest rozprzestrzeniający się nad tymi krajami pył powstały w wyniku wybuchu chilijskiego wulkanu Puyehue - to już druga erupcja w tym roku. Od poniedziałku wieczorem loty powoli są wznawiane.

Nie żyje Pacho, krokodyl opłakiwany przez ludzi

W niedzielę w miasteczku Siquirres w Kostaryce odbył się pogrzeb gigantycznego krokodyla Pocho. Gada żegnały tłumy. O Pocho stało się głośno kilka lat temu, kiedy w internecie pojawiły się zdjęcia 4,5-metrowego krokodyla bawiącego się z człowiekiem.

Polscy rolnicy coraz bardziej ekologiczni

Pod koniec 2010 r. w Polsce było prawie 21 tys. gospodarstw ekologicznych, w stosunku do poprzedniego roku ich liczba wzrosła o ponad 20 proc. - wynika z najnowszego raportu Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Przez noc zasypało całe miasto

Pierwszy śnieg w tym sezonie spadł zeszłej nocy w północno-wschodnich Chinach. Najwyższa temperatura w tym regionie wyniosła wówczas 4 st. C.

Kontrowersyjny Koreańczyk sklonował kojoty

Zespół naukowców z Korei Południowej, pod kierownictwem Hwang Woo-Suk, sklonował kojoty. Badacz znany jest na całym świecie z oszustwa i prowadzenia nieetycznych eksperymentów. Podczas prezentacji kojotów, przeprosił za dawne winy.

Po 170 dniach w jajku ujrzały Chiny

Po 170 dniach spędzonych w inkubatorze w północno-wschodnich Chinach, z jaj wykluły się małe kameleony jemeńskie. Jest to o tyle niezwykłe wydarzenie, że ich rodzice do tej pory żyli na wolności w tropikalnych lasach na Madagaskarze.

Polski satelita pokazany. Start za 3 miesiące

PW-Sat, czyli pierwszy polski satelita studencki, został zaprezentowany 17 października w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Zostanie wysłany do Europejskiej Agencji Kosmicznej, gdzie nastąpią finalne prace i instalacja satelity na rakiecie nośnej Vega, której start zaplanowany jest na styczeń 2012.

Dziesiątki tysięcy żurawi nad Węgrami

W poniedziałek dziesiątki tysięcy żurawi, całymi stadami, opuszczały swoje największe europejskie skupisko, węgierski step Hortobagy. Ptaki lecą, przez Sycylię, do Afryki. Obejrzyjcie przepiękne zdjęcia, na których udokumentowany jest początek ich podróży.

Pierwsze koleje startują za dwa tygodnie

Rozpoczyna się sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach. Już 24 października konserwatorzy rozpoczną remonty na Czantorii w Ustroniu, Stożku w Wiśle oraz Żarze w Międzybrodziu Żywieckim.

Zobacz, jak słoniątko uczy się chodzić

W życiu każdej żywej istoty, nie tylko dziecka, jednym z najważniejszych momentów w życiu jest postawienie pierwszego, samodzielnego kroku. Zobacz, jak słoniątko uczy się chodzić.

"Siedem przykazań" na chłód

Późna jesień potrafi być wyjątkowo niewdzięczna. Choć za oknem świeci słońce, dając złudzenie ciepła, rzeczywiste temperatury są dużo niższe niż nam się wydaje. W takich warunkach nietrudno o przeziębienie, które pogorszy samopoczucie nawet najweselszych z nas.

Zdobyli Księżyc, wrócili, wypełnili deklarację celną

- To mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości - rzekł Neil Armstrong i jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Po powrocie do domu on i cała załoga Apollo 11 byli witani jako bohaterowie. Jednak jak się okazało po ponad 40 latach, na Ziemi przywitała ich też biurokracja. Kosmonauci musieli wypełnić bowiem deklarację celną. Urzędnik na Hawajach w rubryce "miejsce odlotu" wpisał: Księżyc.

Tatry: 26 cm śniegu, pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

Pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego został ogłoszony przez ratowników górskich w poniedziałek w Tatrach. - Po opadach śniegu, mimo słonecznej pogody, warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne - ostrzegają ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Deszcz zabił 82 osoby

Śmierć 82 osób mają na koncie ulewne deszcze i gwałtowne burze, które od tygodnia nękają Amerykę Centralną. W niedzielę donoszono o śmierci 45 osób, ale w ciągu kilkunastu ostatnich godzin zmarło kolejnych 37. Zginęli obywatele Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Nikaragui, ucierpieli również mieszkańcy Kostaryki.

W górach można już lepić bałwana

Mieszkańców miast i miasteczek przywitał dziś mróz i szron na szybach. W górach widok śniegu nie powinien już dziwić, bo w ostatnich dniach było go tyle, że uradowani turyści lepili bałwana. O puchu, który białą pierzynką zasłał Dolinę Chochołowską donosi Reporter 24 Tomasz Krzyściak.

-1 st. Celsjusza nie przeszkodził im w kąpieli

W Polsce nie brakuje ludzi, którzy uważają, że sezon na kąpiel w morzu czy w jeziorze trwa cały rok. Nic nie jest w stanie ich zniechęcić: ani niska temperatura powietrza, ani wody. Zobaczcie, jak w październikową niedzielę oddawały się ulubionej czynności morsy z Kętrzyna.

Idzie zima... Pierwsza oznaka? Trzeba skrobać

Pierwsze przymrozki dają się we znaki przede wszystkim kierowcom. W poniedziałek rano, kiedy większość z nas spieszyła się do pracy, okazało się, że zanim wyruszymy w drogę, musimy chwycić za skrobaczki i pozbyć się szronu z szyb samochodów. Wielkimi krokami zbliża się zima. Jak przygotować nasz pojazdy na trudne warunki?

Klimat się ociepla, a zwierzęta i rośliny kurczą

- Rośliny i zwierzęta kurczą się z powodu coraz to wyższej temperatury powietrza oraz braku wody - ogłosili w poniedziałek naukowcy z Singapuru, ostrzegając jednocześnie, że może to prowadzić do trudności w produkowaniu żywności w ciągu kilku następnych lat.

Jak szron wygląda z bliska?

W październiku przyszły pierwsze tej jesieni przymrozki. Wielu z nas natpotkało o poranku oszronione samochody, kwiaty, liście. Okazuje się, że zjawisko to oglądane naprawdę z bliska jest jeszcze bardzej efektowne. Zobacz zdjęcia, które nadesłał nam jeden z naszych Reporterów 24.

Czy Rina stanie się cyklonem?

- Układ niskiego ciśnienia, który unosi się nad meksykańskim półwyspem Jukatan, może w ciągu najbliższych 48 godzin przerodzić się w tropikalny cyklon – podali w niedzielę przedstawiciele amerykańskiego National Hurricane Center.

W Bułgarii mróz, śnieg i wiatr

Bułgaria była w niedzielę jednym z najzimniejszych krajów w Europie. Temperatury spadły poniżej zera, a śnieg zaskoczył zarówno kierowców, którzy nie zmienili opon na zimowe, jak i służby komunalne. Ponadto na wybrzeżu czarnomorskim wiał silny wiatr.

Mistrzostwa, w których pies ciągnie rower

W Parku Krajobrazowym Góra św. Anny (woj. opolskie) trwają 14. Mistrzostwa Europy Canicross i Bikejogging. Na czym polegają zawody o tak tajemniczej nazwie? To zmodyfikowane wyścigi psich zaprzęgów, w których zamiast kilku, mamy jednego psa, a zamiast sań - rower.

Zakopane za pół ceny

115 miejsc, w tym luksusowe hotele i drogie restauracje, gdzie wszystko jest tańsze o połowę - to specjalna akcja, zorganizowana przez miasto, która ma być formą podziękowania turystom za letni sezon. - Przechodnie powiedzieli mi, że ciężko znaleźć miejsca biorące udział w akcji, ale jak już trafi się na coś, to rzeczywiście można zaoszczędzić - powiedziała reporterka TVN24, która przebywa obecnie w Zakopanem.