Najnowsze

Najnowsze

W wodzie będzie można się ogrzać

W piątek nad polskim morzem oraz na Mazurach aura zepsuje humory wczasowiczom. Należy przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. Radzimy zastanowić się na ubraniem cieplejszej garderoby. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C.

Burze powoli cichną

Powoli odpuszczają burze, które w ostatnich godzinach uaktywniły się nad Polską. Słabo i umiarkowanie grzmi na zachodzie i północy. Zjawiska przesuwają się na północny wschód.

Uroda żywiołu. Nietypowe zdjęcia burzy

Burze, których ostatnio nie brakuje w całej Polsce, powodują sporo problemów, ale też dostarczają spektakularnych widoków. Ich urodę docenił jareczek30. Jego zdjęcia zamieszczone na Kontakcie Meteo wyróżnia nietypowe podejście do tematu - zamiast epatować grozą, zachwycają kompozycją i kolorami.

Pirania: Poszukiwana żywa lub martwa

Tysiąc juanów, czyli około 160 dol., nagrody wyznaczono w jednej z chińskich prowincji za każdą złapaną piranię - żywą lub martwą. Lokalne władze zdecydowały się na taki krok po tym, jak dwie osoby zostały zaatakowane w rzece Li Jiang przez te niebezpieczne ryby.

Kochasz wiatr i wodę? Ten program jest dla ciebie

Jak powstaje jacht? Czego można się nauczyć w szkole żeglarstwa regatowego? Jak na wodzie sprawuje się trimaran, który powstał na Dolnym Śląsku? Tego wszystkiego dowiecie się z premierowego odcinka "Magazynu Żeglarskiego". Ten program dla miłośników wiatru i wody zobaczycie po raz pierwszy już dziś wieczorem na antenie TVN Meteo.

Tsunami na Bałtyku? Naukowcy szukają śladów

"Przy czystym i spokojnym niebie, daje się słyszeć wzdłuż pomorskich brzegów morskich toczący się grzmot, a na ląd wyrzucane są nieżywe lub na wpół żywe ryby morskie i przybrzeżne" - tak jeden z kronikarzy opisuje tsunami, które miało uderzyć w polskie wybrzeże Bałtyku w 1757 roku. Naukowcy ze Szczecina, Gdańska i Poznania ruszają na poszukiwania jego śladów.

Do lasu nie wjeżdżaj. Tylko po mandat

Na jagody, a jakże, ale pieszo lub rowerem. W przeciwnym razie grozi nam kara grzywny i tarapaty, w jakie wpadł 18-latek z woj. warmińsko-mazurskiego. Jego auto utknęło w rowie, o pomoc musiał prosić leśników.

Czarna dziura rozdziera gwiazdę. Pierwszy taki obraz

Czarna dziura dopuszcza się zbrodni na gwiazdach, które mają czelność pojawić się w jej pobliżu. Zanim wciągnie swoją ofiarę, rozdrabnia ją na kawałki, powodując widowiskowy spektakl. Utrwaliły go teleskopy NASA, dzięki czemu możecie obejrzeć go na powyższym obrazie.

Gnathia marleyi: rasta skorupiaków

Co łączy legendę muzyki reggae i kilkumilimetrowego skorupiaka? Do tej pory było to karaibskie pochodzenie. Teraz imieniem Boba Marleya został nazwany jeden z gatunków z rodziny Gnathiidae. Dołączył tym samym do porostu prezydenta Obamy, osy Presleya, żaby księcia Karola i innych elitarnych gatunków upamiętniających sławnych ludzi. Oraz wielu potomków samego muzyka, którzy również noszą jego nazwisko.

Potop w Japonii: spadło 500 litrów na metr

Nawet 507 litrów wody na metr kwadratowy spadło w ciągu doby w zachodniej części Japonii. Ulewne deszcze zmusiły do ewakuacji już 68 tys. osób, a ponad 20 uznaje się za zaginione lub martwe. A to nie koniec dramatu, wkrótce mogą zaatakować tornada.

Łóżka wodne zamiast sianka

Krowy to mają super życie. Nie dość, że ich głównym zajęciem jest jedzenie, to jeszcze niektóre z nich w przerwie między jednym a drugim posiłkiem wylegują się na łóżkach wodnych. W takich luksusowych warunkach żyją krowy w amerykańskim stanie Oregon.

Pierwszy bilans strat po burzach. Kto ucierpiał najmocniej?

1511 uszkodzonych lub zalanych budynków i jeden most oraz 69 podtopionych i zalanych odcinków dróg - to pierwszy bilans szkód wyrządzonych przez ekstremalne zjawiska pogodowe, jakie przechodziły przez Polskę na przełomie czerwca i lipca. Burze, gradobicia i wywołane opadami powodzie spowodowały straty na terenach 13 województw. Najbardziej ucierpiały Dolny Śląsk, Małopolska oraz Warmia i Mazury.

Kierowcy zmierzą się z ulewnym deszczem

Kierowców podróżujących w czwartek po polskich drogach czeka utrudnione zadanie. Będą zmagać się z burzami i ulewnym deszczem. Miejscami suma opadów wyniesie 70 l/mkw. Deszcz ograniczy widzialność i spowoduje śliskość jezdni. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Koniec wakacyjnej pogody nad wodą

Wypoczywającym nad morzem i jeziorami w najbliższym czasie pogoda raczej nie dostarczy powodów do zachwytu. W czwartek i kolejne dni będzie deszczowo i dość chłodno. Zarówno na Mazurach, jak i na Wybrzeżu w wielu ośrodkach temperatura wody przewyższy temperaturę powietrza.

Śmieci na celowniku. Rusza kampania "Czyste plaże"

Odpoczywający nad morzem mają szansę bardzo pożytecznie spędzić czas. Rusza kampania "Czyste plaże". Jak zapewniają organizatorzy akcji, odbędzie się co najmniej 150 ekologicznych warsztatów poświęconych segregowaniu odpadów dla dzieci i młodzieży.

Co piszczy w puszczy? Sprawdza "Meteo News"

Pikniki, rajdy rowerowe, wyprawy na grzyby - latem jest wiele powodów, żeby wybrać się do lasu. "Meteo News" podpowiada, jak korzystać z jego uroków, nie szkodząc przyrodzie. Dowiemy się też, czy przypadła nam do gustu zmiana pogody - w programie poznamy wyniki sondy dotyczącej upałów.

"From Russia with love"

Zjawiskowe zachody słońca mogą podziwiać mieszkańcy zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i Kanady. Niezwykła feeria barw, którą można zobaczyć na niebie, to efekt... pożarów lasów na Syberii. Wszystko za sprawą dymu oraz popiołu, które znalazły się w atmosferze.

Odpoczniemy od upałów, niekoniecznie od deszczów

Mało wakacyjnie zapowiada się pogoda na najbliższe dni. Co prawda odpoczniemy od afrykańskich temperatur, słupki rtęci wskażą maksymalnie 25 st. C, ale humory mogą popsuć deszcze. Warto pod ręką mieć parasol, niestety także w weekend.

Lifting za 27 milionów funtów

27 mln funtów wyłożą Anglicy na rewitalizację otoczenia słynnych kamiennych kręgów. Stonehenge, megalityczna budowla z epoki neolitu i brązu, ma dzięki temu "odzyskać godność".

Dziwny wir nad Tytanem. Idzie zima?

Wysoko nad biegunem południowym Tytana, największego z księżyców Saturna, należąca do NASA sonda Cassini wyśledziła dziwny wir, który może być zwiastunem nadejścia zimy.

Burze rzadziej, ale piorunów o 50 procent więcej

Badacze z Uniwersytetu w Tel Awiwie sprawdzają, w jaki sposób zmiany klimatyczne wpłyną na takie zjawiska atmosferyczne, jak burze z piorunami. Na razie udało im się ustalić, że wzrost temperatury zmniejszy częstotliwość występowania burz, ale zwiększy aktywność towarzyszących im piorunów. - Ów wzrost aktywności może być niebezpieczny - mówi kierujący badaniami Colin Price.