Najnowsze

Najnowsze

Tak Chińczycy bawią się lodem

Olbrzymie lodowe miasto stanęło w Chinach. Powstało z okazji Międzynarodowego Festiwalu Lodu i Śniegu, który odbywa się miejscowości w Harbin. Jest to jedna z czterech największych tego typu imprez na świecie.

Rio tonie. Woda przerwała zaporę

Pięć dzielnic Rio de Janeiro znalazło się pod wodą, gdy wezbrana woda przerwała zaporę w pobliżu miasta. Południowa Brazylia zmaga się z lawinami błotnymi i powodziami po ulewnych deszczach. Zginęło co najmniej osiem osób, ponad 13 tysięcy zostało ewakuowanych.

Największa zagadka wszechświata? "Kobiety"

Nie najodleglejsze galaktyki, nie ciemna materia, ani nawet nie zagadka Wielkiego Wybuchu jest największą tajemnicą wszechświata, są nią kobiety - uważa Stephen Hawking. Słynny fizyk, który od lat przykuty jest do wózka, niedługo kończy 70 lat.

Śnieżny paraliż w Bawarii, wichury na północy

Drzewa przewracające się na samochody, pozrywane dachy, zamiecie śnieżne i obfite deszcze – nad Niemcy w środę nasunął się kolejny niż. Andrea wciąż pustoszy cały kraj, a przede wszystkim Bawarię, gdzie zamiecie śnieżne paraliżują komunikację drogową.

Dzieci, rodzice i opiekunowie na pomoc zwierzakom

Żółw, rodzina misiów koala i inne zwierzęta mieszkające Australian Reptile Park w Sydney zostały poddane akcji ratunkowej, która ma pomóc im przetrwać trwające upały. Dzieci, dorośli i opiekunowie zwierząt schładali zwierzaki zimną wodą.

Niemiecki superwulkan nie śpi

Przypomina o sobie leżący około 800 km od Wrocławia superwulkan Laacher. Drzemiący pod powierzchnią jeziora wulkan zaczął uwalniać dwutlenek węgla. Zwykle wybucha co 10-12 tys. lat, tymczasem ostatnia erupcja miała miejsce niemal 13 tys. lat temu.

Wichury w Polsce. 3 tys. bez prądu, bilans strat rośnie

- Wiatr wieje obecnie z prędkością do 80 km/h w całym kraju, w górach podmuchy osiągają nawet do 120 km/h – powiedział w czwartek popołudniu Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo. Efekty takiej pogody? Śmiertelny wypadek, powyrywane drzewa, zniszczone domy, ponad trzy tysiące odbiorców bez prądu. W sumie od środy wieczorem strażacy interweniowali więcej niż sto razy.

Etna wybucha. Mogą być utrudnienia w lotach

Chmura gorącego popiołu wydobyła się w czwartek ze szczytu wulkanu Etna, położonego w pobliżu włoskiego miasta Katania. Instytut Geofizyki i Wulkanologii w Katanii informuje, że zaobserwowano również lawę wypływającą z południowo-wschodniego krateru.

Śnieg rano zablokował krajową "ósemkę"

Droga krajowa nr 8 Wrocław - Kudowa Zdrój w miejscowości Zielone Dolne po południu jest już przejezdna. Droga była zablokowana w czwartek rano z powodu intensywnych opadów śniegu. Odblokowany został również wjazd do Czech na drodze krajowej nr 3.

Śnieżyce i wichury na północy Czech, zamknięte przejścia z Polską

Silne śnieżyce i wichury od nocy szaleją na północy Czech. Z powodu utrudnień pogodowych w czwartek zamknięte zostały czesko-polskie przejścia graniczne w Harrachovie i Nachodzie. Oprócz śniegu i lodu drogi zalegają połamane drzewa. W całym kraju straż pożarna wciąż informuje o wyciąganych z zasp tirach.

Holandia walczy z wiatrem i wodą

Holenderskie władze rozpoczęły w czwartek ewakuację ok. 100 mieszkańców nisko położonej miejscowości w północnej części kraju, gdy ulewy i wichura zagroziły przerwaniem wałów ochronnych. W kraju doszło do licznych podtopień, zagrożone jest m.in. muzeum w Groningen.

Podnosi się stan wód na wybrzeżu

Silny wiatr przynosi opady deszczu i lokalne podnoszenie się stanów wód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na Żuławach, Zalewie Wiślanym i Szczecińskim.

Wiatr 345 km/h w Polsce? Tak wiało 22 lata temu

Jaki wiatr określamy mianem silnego? 50, 70, 100 km/h? Synoptycy zapowiadają, że dziś w górach może wiać z prędkością do 150 km/h. To zarazem dużo i... mało. Ponad 20 lat temu na Śnieżce zanotowano bowiem wiatr o prędkości 345 km/h!

Co najmniej 25 ofiar osunięcia ziemi

W wyniku osunięcia ziemi na południu Filipin zginęło co najmniej 25 osób, a ponad 100 uznano za zaginione - podały w czwartek lokalne władze.

Drogi śliskie w całym kraju

Pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. Śliska nawierzchnia będzię utrudniać podróżowanie w całej Polsce. Opady deszczu ze śniegiem na wschodzie kraju ograniczoną widzialność.

Trudne warunki do jazdy i świeży śnieg

W czwartek jazda narciarska będzie utrudniona we wszystkich lokalizacjach. Narciarze mogą spodziewać się też porcji świeżego śniegu. Temperatury będą dość kapryśne - słupki rtęci pokażą od 0 do -9 st. C.

W Austrii nawet do -12 st. C

Kurorty alpesjkie zasnieżone. O prawdziwej zimie można mówić na południu Szwajcarii i Niemiec, a także w Austrii, gdzie temperatury spadają nawet do -12 st. C. Zupełnie inaczej jest we Francji i Włoszech - tam w kurortach narciarskich słupki rtęci nie spadają poniżej 0 st. C.

Śmiercionośne ulewy w Brazylii

Rośnie liczba ofiar osunięć ziemi w Brazylii. Dzień później władze podały, że zginęło co najmniej sześć osób, a jedna jest poszukiwana. Powodem osunięć były ulewne deszcze. W niektórych rejonach w ciągu 48 godzin spadło tyle deszczu, co zwykle w miesiąc.

W styczniu znaleźli wiosnę!

Dodatnie temperatury nawet nocą i spora dawka słońca sprawiają, że przyroda budzi się do życia. Drzewa wypuszczają liście, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Na trop wiosennej aury w styczniu wyruszyli Reporterzy 24.

Skalna lawina wielkości wioski

Ogromna skalna lawina zeszła spod szczytu Piz Cengalo w szwajcarskich Alpach. Według szacunków w 1500-metrową przepaść runęła ilość skał objętościowo odpowiadająca 4 tys. domków jednorodzinnych.

Ciepło, zimniej i... wreszcie zimowo. Pod koniec tygodnia - śnieg

Przez najbliższe pięć dni pogoda pogorszy się. Jeszcze w sobotę będzie dość ciepło - do 6 st. C, ale potem stopniowo ochłodzi się i w poniedziałek ma być już naprawdę zimno. Dodatkowo pogoda uraczy nas coraz większymi porcjami śniegu. Wygląda na to, że zrobi się zimowo, ale czy na długo?

Styczniowa burza i gradobicie. Front nad Częstochową

Front atmosferyczny, który towarzyszy niżowi Ulli pustoszącemu obecnie północ Europy, przeszedł nad południową częścią Polski. Reporterzy 24 zarejestrowali wynik jego pojawienia się w naszym kraju - burzę z gradobiciem w Częstochowie i okolicach. - Te rzadkie zimą zjawiska pogodowe to efekt szybkiego przejścia frontu - tłumaczy synoptyk TVN Meteo, Artur Chrzanowski.