Pewnego dnia policja będzie używać DNA sprawców przestępstw do tworzenia ich portretu pamięciowego. Staje się to możliwe dzięki identyfikacji genów odpowiadających za rysy naszej twarzy.
Ogień szaleje na wzgórzach Los Angeles i zbliża się do eleganckiej dzielnicy Bel Air. Trwa wyścig z czasem. Ekipy strażackie w pocie czoła próbują żywioł opanować. W akcji biorą udział helikoptery i samoloty gaśnicze.
Prochy Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu, spoczęły na dnie Oceanu Atlantyckiego. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na pokładzie USS Philippine Sea (CG 58).
O poranku poruszanie się po drogach niemal całego kraju mogą utrudnić mgły i zamglenia. Dodatkowo na północy i zachodzie od czasu do czasu przelotnie pokropi. W trasie przyda się dodatkowy postój na kawę. Mimo, że ciśnienie będzie rosnąć, biomet pozostanie niekorzystny.
Północ, zachód i centrum kraju przykryją dziś szczelnie chmury, z których od czasu do czasu będzie padać. Opady zdarzą się też na południowym-wschodzie, ale tylko w pierwszej części dnia. Wciąż będzie chłodno, miejscami tylko 16 st. C.
- Po prostu inna gra - cieszą się naukowcy z CERN-u po pierwszym udanym zderzeniu dwóch różnych cząstek - jonów ołowiu z protonami. Ta niesymetryczna kolizja pozwoliła odtworzyć materię w stanie, w jakim występowała niedługo po Wielkim Wybuchu.
W Nigerii trwa walka ze skutkami powodzi jaka nawiedziła ten kraj kilka dni temu. W niektórych stanach większość mieszkańców straciła dach nad głową. Władze obawiają się wybuchu epidemii malarii.
Im bliżej do jesieni, tym w kurortach mniej turystów. Zaczynają za to dominować chmury, z których od czasu do czasu pada. Spada temperatura morza i jezior oraz samego powietrza. 20 st. C próżno wypatrywać.
Kolejny pomysł rodem z filmów science fiction może stać się rzeczywistością dzięki NASA. Amerykanie chcieliby w Kosmosie drukować w 3D elementy statków kosmicznych.
Na termometrach co najwyżej 10 st. C, ani śladu słońca, do tego mgła. Tak jest w Zakopanem. Jeśli wybieracie się w Tatry w ten weekend, dobrze się do tego przygotujcie. W walizce na pewno musicie znaleźć miejsce na czapkę, szalik i rękawiczki.
Unia Europejska chce zwalczać inwazyjne gatunki obce. Powód? Powodują rocznie 12 mld euro strat w gospodarce, ale przede wszystkim zagrażają różnorodności biologicznej i naszemu zdrowiu.
W najbliższych dniach pogoda nie będzie potrafiła określić czy chce być bardziej letnia czy jesienna. Dlatego czeka nas i spora dawka słońca i deszczu, a nawet burz. Temperatura rozczaruje tych, co mają jeszcze nadzieję na upał.
Sławny wenecki gondolier Vittorio Orio rozpoczął w piątek podróż wodami Dunaju z Wiednia do Budapesztu. 71-latek poświęcił ją dzieciom chorym na białaczkę.
Wyspy Brytyjskie opanowały mutanty hiszpańskich ślimaków. Osiągają do 15 cm długości i są niemal wszystkożerne. Stanowią poważne zagrożenie dla brytyjskich upraw.
Ruszyła tegoroczna odsłona cieszącej się niezwykłą popularnością akcji "Sprzątanie świata - Polska". Upłynie ona pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę" i będzie nakierowana przede wszystkim na problem nadmiernej produkcji odpadów przez Polaków.
Jam session na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej chce zorganizować Chris Hadfield - astronauta i muzyk. Kanadyjczyk, który będzie dowódcą półrocznej Ekspedycji 34/35, już w grudniu zamieszka na ISS. Jego towarzysze są równie muzykalni.
305 km/h to prędkość maksymalna, z jaką wieje chwilami wiatr towarzyszący Sanbie - niebezpiecznemu, co raz to silniejszemu tajfunowi, który zmierza na Japonię i Koreę Południową.
Polskie bociany czarne odlatują do Afryki, gdzie spędzą zimę. Jak poinformował ornitolog Marian Stój, będziemy mieli okazję je obserwować w czasie przelotu. Ptaki mają pojawić się m.in. nad Podkarpaciem.
Naukowcy ustalili, dlaczego deszcz zaskakuje nas w gorące letnie popołudnia. Ich zdaniem tworzy się on częściej nad ziemią wysuszoną niż wilgotną. Ten wniosek kłóci z tym, co pokazują modele synoptyczne.
Po najgorętszej w historii połowie roku w USA, wyższe niż zwykle temperatury i niższe opady w większości stanów USA są prognozowane aż do października.
Ciemna energia to tajemnicza siła, która według niektórych teorii odpowiedzialna jest za rozszerzanie się Wszechświata. O ile w ogóle istnieje. Nowych dowodów na to, że rzeczywiście znajduje się w Kosmosie, dostarczają naukowcy z Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Postrach Ameryki Środkowej - wulkan Fuego - wybuchł w czwartek. Lokalne władze zarządziły ewakuację 33 tysięcy mieszkańców okolicznych wiosek, które przykryła warstwa popiołu.
Sezon huraganów na Oceanie Atlantyckim trwa w najlepsze. Co roku od pierwszego czerwca Amerykanie uważnie nasłuchują raportów meteorologicznych. Żywioł niemal zawsze zagraża tym samym terenom.
Dolina Śmierci w Kalifornii wróciła na szczyt listy najcieplejszych miejsc na Ziemi wszech czasów. Przez 90 lat pozostawała w cieniu libijskiego miasta El Azizia, gdzie w 1922 r. odnotowano 57,7 st. C. Pomiar od początku wydawał się kontrowersyjny, więc ponownie go zbadano. Rewizja wykazała mnóstwo błędów i w konsekwencji doprowadziła do detronizacji libijskiego miasta z listy najcieplejszych miejsc na naszej planecie.
W piątek mokre od deszczu będą przede wszystkim wschód i południowy wschód kraju, a także Małopolska. Niewykluczone też, że z biegiem dnia pogoda pogorszy się na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach miejscami zobaczymy nie więcej niż 15 st. Celsjusza.
Park na północno-zachodnim skrawku Boliwii może być najbardziej zróżnicowanym biologicznie miejscem na Ziemi. Tak uważają eksperci z Wildlife Conservation Society (WCS), po dopracowaniu listy tamtejszych gatunków. Park słynie przede wszystkim z ogromnej różnorodności ptaków.
Piątkowa aura nad wodą nie przyprawi o zawrót głowy. Zarówno nad morzem jak i na Mazurach będzie pochmurnie. Również temperatura nie będzie rozpieszczać.