Najnowsze

Najnowsze

W sobotę liczcie się z utrudnieniami

Dla polskich kierowców sobota nie okaże się łaskawa. Będzie im trudno prowadzić za sprawą gorąca oraz burz, podczas których mogą wystąpić gradobicia, a prędkość wiatru może sięgnąć 80 km/h.

Zubilewicz na upalny weekend

Kolejny upalny dzień za nami, ale to co najbardziej gorące ma zdarzyć się w piątek i podczas najbliższego weekendu. 34 i 35 stopni w cieniu!!!

Wypadek w Tatrach. Piorun raził turystów

W Tatrach Zachodnich piorun raził kobietę i mężczyznę, którzy w piątek wybrali się w okolice Ciemniaka. Turyści zdecydowali się na spacer mimo prognoz pogody, w których przewidywano burze. Na ratunek poszkodowanym ruszyli ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przetransportowali turystów do zakopiańskiego szpitala.

Złożą pozew, bo prognoza była deszczowa

Są źli. Chcą pozwać serwis pogodowy. Za prognozę. Mowa o belgijskich hotelarzach i restauratorach z nadmorskiego kurortu Knokke-Heist, którzy obawiają się, że przez zapowiedź deszczu stracą gości.

Mokro nad wodą. Usłyszymy też grzmoty

Sobotnia aura nie zadowoli osób, które zdecydowały się na wypoczynek na Mazurach lub nad morzem. Według najnowszych prognoz, sobota upłynie pod znakiem burz, choć nie zabraknie przejaśnień.

Pół miliona domostw bez prądu. Kolejne nawałnice nadciągają

W czwartek, sześć dni po tym, jak potężne burze nawiedziły wschód i środkowy wschód USA, miliony ludzi wciąż były pozbawione prądu. Szanse na to, że zostanie im on przywrócony do końca tygodnia są niewielkie, ponieważ przez obszar ten przechodzą właśnie kolejne wywołane upałem nawałnice.

Burze nie dają odetchnąć. Już 5,5 tys. interwencji strażaków

Burze, które od kilku dni nękają Polskę, nie dają strażakom chwili wytchnienia. Zaledwie od początku lipca musieli oni interweniować z ich powodu aż ponad 5 tysięcy razy. Najwięcej wezwań odnotowano w w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i dolnośląskim. Strażacy musieli przede wszystkim wypompowywać wodę zalegającą w piwnicach i na ulicach.

Niedługo ochłodzenie - nawet o 10 st. C

Dobra wiadomość dla tych, co mają dość upałów. Idzie ochłodzenie! Temperatura obniży się nawet o 10 st. C, a groźne burze znacząco przycichną. Taka aura utrzyma się przez kilka dni.

Gwałtowne powodzie po burzach na Dolnym Śląsku

W ciągu kilku godzin w dolinie rzeki Kaczawy (lewy dopływ Odry) na Dolnym Śląsku spadło tyle wody, co zwykle w ciągu dwóch tygodni. Gwałtownie wzbierające rzeki zalały kilka miejscowości. W około 10 tys. gospodarstwach nie ma prądu, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej. Mieszkańcy i samorządowcy liczą straty - już teraz wiadomo, że będą one wielomilionowe.

Nietoperze pogonią komary

400 nietoperzy stanie do walki z plagą komarów w Mediolanie. W miejskich parkach montowane są domki dla tych ssaków, by mogły jak najszybciej przystąpić do działania, czyli konsumpcji krwiożerczych owadów.

El Niño jednak uderzy przed jesienią?

El Niño może uderzyć już w trzecim kwartale tego roku - prognozują naukowcy z amerykańskiego Centrum Przewidywania Klimatu. Taki scenariusz oznacza ekstremalne zjawiska pogodowe występujące w basenie Pacyfiku - od zachodnich wybrzeży obu Ameryk po wschodnie rejony Azji. W efekcie możliwe są zawirowania w światowym rolnictwie i przemyśle.

Piątek trudny dla kierowców. Najpierw upał, potem burze

W piątek w całym kraju trudne warunki drogowe. W pierwszej części dnia dokuczy upał, utrudniający jazdę - zwłaszcza kierowcom podróżującym samochodem bez klimatyzacji. Po południu w całym kraju pojawią się burze z ulewnym deszczem, lokalnie gradem i porywami wiatru do 100 km/h.

Upał w całym kraju - nawet 35 st. C

Przed nami wyjątkowo ciężki dzień. W pierwszej jego części szybko wzrośnie temperatura i prawie w całym kraju przekroczy 30 st. C. Po południu rozpędzą się burze, miejscami gwałtowne z gradem.

Nad wodą gorąco, ale burze popsują plażowanie

Gorąco nad Bałtykiem, upalnie na Mazurach - taka pogoda zadowoli osoby, które lubią połączenie wysokich temperatur i odpoczynku nad wodą. Muszą one jednak przygotować się na to, że plażowanie popsują burze i opady. Szczególnie po południu będą występować w obu regionach.

Słońce, woda, piłka... Lato w okupowanej Warszawie

"Gra w piłkę, zapasy i oczywiście kąpiel w czystej wodzie Wisły - między innymi z takich rozrywek korzystali młodzi ludzie, którzy już niedługo mieli zamienić plaże na barykady, a sieci rybackie na sieć konspiracji" - pisze Muzeum Powstania Warszawskiego i publikuje ciekawe zdjęcia.

Jeden niż zastąpi drugi

W ciągu następnej doby niż znad Litwy wypełni się, a od zachodu nasunie się kolejna zatoka niżowa.

Syczuan zalany. Ponad 130 tys. poszkodowanych

Ulewne deszcze dały się znaki mieszkańcom chińskiej prowincji Syczuan. Obfite opady, w niektórych miejscach sięgające 100 l/mkw sparaliżowały wiele miast. Osuwiska odcięły od reszty świata dziesiątki chińskich wsi.

Kurtyny wodne chłodzą warszawiaków. "Bardzo przyjemnie"

Warszawski ratusz postanowił ulżyć zmęczonym upałami mieszkańcom stolicy, ustawiając w najbardziej ruchliwych punktach tzw. kurtyny wodne. - Idealny pomysł, jestem za - skomentowała Ola, która już przetestowała ten sposób ochłody. To z pewnością lepsze rozwiązanie niż szukanie ochłody w fontannach, które grozi kłopotami zdrowotnymi i... mandatem.

"Meteo News": Polska walczy ze skutkami burz

Za nami kolejna doba silnych burz. Największe straty przyniosła na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. W dzisiejszym "Meteo News" zobaczymy relacje z rejonów, które nawiedziły szczególnie gwałtowne zjawiska i poznamy ich skutki. Najnowszych informacji na ten temat dostarczy rzecznik straży pożarnej.

W cumulonimbusie jak w pralce. Skąd bierze się grad?

Oczy całego kraju skierowane są na Bisztynek, miejscowość w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie potężne gradobicie zniszczyło ponad tysiąc budynków. Jak powstają gradziny wielkości kurzych jaj i dlaczego opady mają charakter lawinowy - wyjaśniają synoptycy TVN Meteo.

Burze ucichły, ale wrócą jeszcze dzisiaj

Strefa aktywnych burz przesunęła się w nocy na wschodnie rejony kraju. Rano ogarnęła Lubelszczyznę, potem przemieściła się dalej na wschód. Około godziny 9 burze nad Polską występowały jedynie na Podlasiu. Około południa ustały, ale wrócą w późniejszej części dnia.

W Izraelu rośnie marihuana bez haju

W północnym Izraelu znajdują się uprawy, których dokładna lokalizacja utrzymana jest w sekrecie. Roślin strzegą wysoki płot, kamery monitoringu i uzbrojony strażnik. Tylko charakterystyczny słodkawy zapach podpowiada, że taką ochroną otoczona jest plantacja... konopi indyjskich. Jednak dla poszukiwaczy wrażeń, jakie daje "trawa", krzaczki te mogłyby się okazać rozczarowaniem.