45-dniowa panda, która przyszła na świat w kalifornijskim zoo, zaczyna coraz bardziej interesować się otaczającym ją światem. Podczas badań, jakim poddano ją w środę, okazało się, że zwierzątko zaczęło otwierać oczy.
Wrony zapamiętują twarze swoich oprawców, podobnie jak robią to ssaki - donoszą naukowcy. Jeśli ptaki ponownie spotkają wroga na swojej drodze, mogą zaatakować.
W Jakucji odnaleziono szczątki mamuta, pośród których natknięto się na nienaruszoną komórkę z zachowanym całym jądrem. Dla badaczy to znak, że w odnalezionych tkankach może znajdować się choć jedna "żyjąca" komórka, dzięki której uda im się sklonować mamuta.
Zdjęcia Kosmosu wciąż zaskakują swoją malowniczością. W tym wypadku niemal dosłownie, bo zachwyca obraz tzw. Mgławicy Ołówek, wykonany przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).
Szalejąca na Morzu Filipińskim Sanba przybiera na sile. W środę cyklon stał się tajfunem. Według wyliczeń meteorologów trasa żywiołu przebiegać będzie przez japońską wyspę Okinawa oraz Koreę Południową.
Dzień będzie trudny dla większości kierowców. Na opady, burze i związane z nimi porywiste podmuchy wiatru nie będą narzekać jedynie zmotoryzowani z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej.
W ciągu dnia pogodny będzie tylko zachód, a ciepły - południowy wschód kraju. Tam, gdzie pogoda nie dopisze, możemy się spodziewać opadów i wyładowań atmosferycznych.
Pobudka skoro świt ma wiele zalet. Nie dość, że dzień staje się dłuższy, to jeszcze przyroda prezentuje zjawiskowe oblicze. Przekonał się tym Reporter 24, który był świadkiem niezwykłego wschodu słońca na Suwalszczyźnie.
Czwartkowa aura nad morzem i na Mazurach w brutalny sposób uzmysłowi nam, że lato już praktycznie minęło, a przed nami jesień. Synoptycy zapowiadają chłodny i deszczowy dzień.
Do pięciu lat więzienia grozi mieszkańcom Delhi, stolicy Indii, którzy będą używać foliowych toreb. W mieście ogłoszono całkowity zakaz używania tego typu opakowań - podał w środę dziennik "Indian Express". Decyzja ma m.in. zapobiec podtopieniom, jakie powodowane są przez folię zatykającą odpływy kanalizacyjne.
Przez pięć miesięcy po największej katastrofie ekologicznej w historii USA, jaką była eksplozja platformy wiertniczej Deepwater Horizon, bakterie zjadały ropę i gaz ziemny, które wyciekły do wód Zatoki Meksykańskiej. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy badający, co powstrzymało skażenie akwenu.
W poniedziałek w Jowisza - największą planetę Układu Słonecznego - uderzyło niezidentyfikowane ciało niebieskie. Zdarzenie, które być może pozostawi "blizny" na planecie, odnotowali astronomowie-amatorzy.
Nadchodzący weekend nie zapowiada się najgorzej, choć w piątek nie wszędzie jeszcze będzie to widać. Ale im dalej na południe, tym będzie cieplej i więcej słońca. Niedziela zapowiada się pogodnie od morza po Tatry.
Olbrzymi trawler, nazywany w mediach "odkurzaczem dna morskiego", może otrzymać zakaz prowadzenia połowów na wodach Australii. Chce tego rząd, który uważa, że gigantyczny statek rybacki przyczyni się do dewastacji morskiego ekosystemu.
Już w czwartek będziemy mogli oglądać Wenus przechodzącą nieopodal Żłóbka - jednej z najjaśniejszych gromad gwiazdowych na naszym niebie. Żeby podziwiać to spotkanie, potrzebna nam będzie jednak lornetka.
Padało i grzmiało w nocy na północy i środkowym zachodzie Polski. Strefa chmur burzowych rozwinęła się na froncie atmosferycznym, który wczesnym wieczorem wkroczył od zachodu. Burze przeszły przez wschodnie rejony Pomorza, Kujawy, Wielkopolskę oraz Dolny Śląsk, po czym skierowały się na północny wschód.
W środę kierowcy powinni uważać na deszcz ograniczający widzialność oraz na intensywne burze z wiatrem dochodzącym do 90 km/h. Tylko na Lubelszczyźnie, Rzeszowszczyźnie i Nizinie Szczecińskiej powinno być spokojnie i bez utrudnień na drogach.
Front atmosferyczny wędrujący z zachodu na wschód zafunduje nam pogodowe zamieszanie. Pojawią się i chmury, deszcz, a w końcu słońce. Zróżnicowane będą też temperatury. Termometry wskażą od 16 st. C na Pomorzu do aż 28 st. C na południu kraju.
Uszkodzone linie energetyczne, zamknięte szkoły, opustoszałe autostrady - to efekty przejścia przez kanadyjską Nową Fundlandię burzy tropikalnej Leslie. Strefa silnego, porywistego wiatru przemieszcza się nadal na północny wschód. Na nadatlantyckich obszarach Kanady nadal obowiązuje ostrzeżenie przed wysoką falą i trudnymi warunkami pogodowymi.
Sześć niedożywionych tygrysów wywieźli pracownicy służb ochrony przyrody z bloku mieszkalnego w tajlandzkiej prowincji Pathum Thani. Wcześniej policja zatrzymała mężczyznę, który przetrzymywał zwierzęta w klatce na dachu. Okazało się, że należał on do grupy przemytników.
Krótko trwał romans wrześniowej aury z latem. Przekonają się o tym osoby wypoczywające nad morzem oraz na Mazurach. Nad wodę wrócą chmury, przygotujmy się na opady deszczu.
Po latach wahań Polska podpisze w czwartek umowę o przystąpieniu do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) - poinformował we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Pozwoli to polskim naukowcom uczestniczyć w kosmicznych projektach i konsorcjach finansowanych z budżetu agencji. Żeby jednak skorzystać z tych funduszy, polski rząd musi najpierw wpłacić 145 mln zł wpisowego i składki.
- Wtorek to prawdopodobnie ostatni upalny dzień tego roku - mówi synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. - Zarówno we wrześniu, jak i w październiku mogą się jednak zdarzyć jeszcze naprawdę gorące dni - dodaje. Tej jesieni nie powinny paść rekordy ciepła.