Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na weekend: zwycięży słońce

Wakacyjna, słoneczna, ciepła i bardzo piękna - taka pogoda ma nam towarzyszyć przez większość weekendu. Po piątku zdominowanym przez wpływ deszczowego frontu od soboty wyże zapewnią nam pogodne niebo. Do tego będzie ciepło, ale bez męczącego upału.

Nawet 40 st. C w Hiszpanii. "Po to przyjechaliśmy"

Połączone siły atlantyckiego wyżu i gorącego afrykańskiego powietrza od wielu dni gwarantują wyśmienitą i upalną aurę na Półwyspie Iberyjskim. Mieszkańcy Hiszpanii i Portugalii dzielnie znoszą nawet 40-stopniowe upały, uzbrojenie w kapelusze, parasolki przeciwsłoneczne i wachlarze. Natomiast turyści z chłodnej północy kontynentu są taką pogodą po prostu zachwyceni.

Prognoza pogody na piątek: A na wschodzie upał

W piątek po pogodnym poranku większość kraju zdominują chmury, przelotne opady i burze. Tylko mieszkańcy wschodnich regionów przez cały dzień będą się cieszyć słoneczną aurą i wysokimi temperaturami sięgającymi nawet 30 st. C.

Burzowe fronty wygasają. Po północy się uspokoi

Wieczorem burze występujące od popołudnia nad zachodnią i północną Polską zaczęły stopniowo zanikać. Wyładowania występują jeszcze w Wielkopolsce i na Śląsku. Według prognozy pogody mogą się utrzymywać do północy, natomiast w drugiej części nocy ma być spokojniej.

Niedźwiedź chciał skosztować wiśni. Spędził dwa dni na drzewie

Słabość do wiśni wpędziła w poważne tarapaty niedźwiedzia brunatnego z rumuńskich Gór Buzau. Zwierzak wspiął na drzewa, żeby zjeść trochę owoców i nie przewidział, że może tam czekać pułapka. W zastawionych przez kłusowników sidłach spędził dwa dni, wydając żałosne odgłosy.

Tysiące martwych chrząszczy na wybrzeżu Bałtyku

Litewskie wybrzeże całe w martwych chrabąszczach majowych. Owadów jest tak dużo, że władze parku narodowego zdecydowały się nie pobierać opłaty za wstęp w zamian za worek zebranych z plaży żuków.

Największa deratyzacja na świecie na finiszu

Wielka deratyzacja Georgii Południowej powoli zbliża się do końca, ogłosili przeprowadzający ją naukowcy. Gryzonie dziesiątkujące populację ptaków, wyciągając młode z piskląt oraz niszcząc jaja, są bliskie wytępienia.

Deweloperzy zrównali z ziemią starożytne piramidy

Władze Peru potwierdziły, że zniszczone zostały starożytne piramidy w najstarszej części kraju nieopodal stolicy, Limy. Demolki dokonały dwie firmy deweloperskie, które siłą postanowiły przejąć teren wykopalisk. Archeolodzy twierdzą, że "wyrządzili nieodwracalne szkody dla peruwiańskiej historii".

Jeden z dwudziestu. Jedyny, który przeżył. "Nie da się postawić w jego sytuacji"

- Jego zadaniem była obserwacja i ostrzeganie. Brendon McDonought nie przypuszczał, że będzie świadkiem śmierci wszystkich swoich kolegów - powiedział Wade Ward, rzecznik straży pożarnej w Prescott. W rozległym pożarze lasów w Arizonie zginęło 19 strażaków z elitarnej jednostki powołanej do wykonywania najtrudniejszych zadań. Przeżył tylko jeden - McDonought właśnie.

Na głowie myszy wyhodowali ludzką wątrobę

Japońskim naukowcom udało się stworzyć funkcjonalną ludzką wątrobę z komórek macierzystych - donosi Reuters. Uczeni wierzą, że dzięki ich odkryciu ludzkie organy będą powstawać w warunkach laboratoryjnych.

W 1976 grali przy 34 st. C. Radwańska aż tak się nie zgrzeje

Brytyjczycy żartują, że na Londyn ktoś rzucił urok, bo zwykle deszczowe i dość chłodne o tej porze roku miasto jest suche i ciepłe. Pogoda będzie poprawiać się aż do niedzielnego finału Wimbledonu. W czasie półfinału, w którym gra Polka Agnieszka Radwańska ma być słonecznie i ciepło.

Tak Mars wyglądał 16 lat temu

Sonda kosmiczna NASA Mars Pathfinder wystrzelona została w kosmos 4 grudnia 1996 roku na rakiecie Delta II i bezpiecznie wylądowała na Marsie dokładnie 16 lat temu, 4 lipca 1997 roku. Pierwsze dane wysłała na Ziemię ok. godz. 17. Kilka godzin później - zdjęcia. NASA w rocznicę lądowania opublikowała jedno z ze zdjęć z misji Pathfindera.

Wielki krab Aleksander zamieszkał w Holandii

Największy żyjący na świecie stawonóg zamieszkał w Centrum Życia Morskiego w Scheveningen niedaleko Hagi. Japoński krab pacyficzny zwykle występuje na dnie Oceanu Spokojnego, niedaleko wschodniej strony Archipelagu Japońskiego. Od środy będzie można go podziwiać w Holandii.

Ciepła Europa. Na wschodzie i w centrum upały

Na obszarze prawie całego kontynentu temperatury osiągną w czwartek ponad 20-stopniowe wartości. Wszystko to za sprawą gorącego, zwrotnikowego powietrza, które napływa z południa nad kontynent. Nie obędzie się jednak bez deszczu i burz.

Komunikat dla alergików

W najbliższych dniach w całym kraju przewidywane jest wysokie stężenie pyłku traw. Najwyższe stężenia notowane będą na terenach podmiejskich.

W piątek Ziemia osiągnie aphelium

W piątek, o godz. 17, Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca - osiągnie tzw. aphelium. Oba ciała będzie wtedy dzielił dystans 152,1 mln kilometrów.

Wybijające studzienki i burzowe chmury na dwóch krańcach Polski

Letnia atmosfera panuje w większości kraju. Jednak w niektórych miejscach w Polsce trudno się doszukać słońca - studzienki wybijają wodę z powodu opadów, zaś na niebie formują się groźnie wyglądające chmury. Reporterzy 24 przesyłają nam zdjęcia gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Burze z silnym wiatrem nad Polską

Nad zachodnią i północną Polską przemieszczał się po południu i wieczorem front burzowy. Zarzmiało m. in. w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i na Warmii i Mazurach.

Za nami dekada wyjątkowych ekstremów

W pierwszej dekadzie XXI wieku świat zmagał się z bezprecedensowymi ekstremami pogodowymi - ogłosiła w najnowszym raporcie ONZ. Takie wydarzenia jak fale upałów w Europie, susze w Australii, katastrofalne powodzie w Pakistanie, pochłonęły w sumie 370 tys. ofiar śmiertelnych. Zdaniem ekspertów, do tych wydarzeń mocno przyczyniły się wzmacniane przez działalność człowieka zmiany klimatyczne, ale naturalne procesy pogodowe też mogły mieć znaczenie.

Spacerem pośród meduz

Zapierające dech w piersiach widoki na wulkan Fudżi i podwodne królestwo Zatoki Sagami - to wszystko gwarantuje położone na japońskiej wyspie Enoshima akwarium. Już niedługo będzie obchodzić swoje 70 urodziny.

Dokąd wybrać się w weekend? Prognoza pogody dla Polski

Lipiec to jeden z bardziej deszczowych miesięcy w roku, a lato w Polsce jest ciepłe i burzowe - powiedziała Omenaa Mensah. Z prognoz wynika, że w nadchodzący weekend najpogodniejsze i najcieplejsze będzie Podlasie, najwięcej opadów z kolei jest prognozowanych dla południa kraju.

"Książę Monaco i jego kobiety"

"Książę Monaco Tomasz Zubilewicz i jego kobiety Omenaa Mensah i Agnieszka Cegielska dziś na party" - napisała na swoim profilu na portalu społecznościowym Omenaa Mensah i zamieściła zdjęcie z wtorkowego bankietu.

Wielki pożar pod kontrolą. Miasteczko opłakuje strażaków-bohaterów

Strażacy powoli odzyskują kontrolę nad gigantycznym pożarem w stanie Arizona. - Robimy postępy. Jesteśmy optymistami - powiedziała Carrie Dennett, rzecznik departamentu lasów. Ogień zabrał życie 19 członkom elitarnej jednostki strażackiej, których teraz Amerykanie upamiętniają jak bohaterów.