Najnowsze

Najnowsze

W wodzie po pas rapują o rekordowej powodzi

"To mój nowy look, wrzuć to na Instagram" - rapuje wokalista grupy Tkach & Marta, tańcząc w woderach na zalanym podwórku. Rosyjscy muzycy z położonego w obwodzie amurskim Błagowieszczeńska nagrali teledysk, na którym tańczą, śpiewają i pływają łodziami po rodzinnej okolicy zalanej przez powódź. Żartobliwy utwór ma zwrócić uwagę na poważną sytuację na rosyjskim Dalekim Wschodzie, nękanym przez największą od 120 lat powódź.

12 tys. cyklonów tropikalnych w jednym miejscu

Gdzie burze tropikalne pojawiają się najczęściej? Gdzie są najsilniejsze? W ostatnich latach ich zasięg zaczyna się rozszerzać, a to sprawia, że naukowcy bardziej się nimi interesują. Badacze z NOAA stworzyli niezwykłą mapę częstości występowania cyklonów na świecie, która ułatwi prognozowanie niebezpieczeństwa.

Kong Rey coraz silniejszy

Na Pacyfiku utworzył się 14. cyklon tropikalny w tym roku. Nocą Kong Rey zyskał na sile i z tropikalnej depresji przerodził się w tropikalną burzę. Teraz przemierza Morze Filipińskie i znajduje się na wschód od filipińskiej prowincji Cagayan.

Złamał kość strzałkową, trzeba było go operować

Wielki biały tygrys z ogrodu zoologicznego w Hanowerze, podczas zabawy, wykonał skok, który okazał się dla niego pechowy: zwierzę złamało sobie kość strzałkową. Na szczęście weterynarze uratowali niezdarę, składając mu łapę na stole operacyjnym.

Stolica hazardu spływa błotem. Jedna osoba nie żyje

Las Vegas zmaga się z intensywnymi ulewami, które wywołują powódź. Dziesiątki samochodów utykają na ulicach, bo zakopują się w błocie albo są spychane przez rwące potoki wody. Media podają, że na skutek ulew zmarła jedna osoba - 77-letnia kobieta.

NASA chce hibernować astronautów

NASA współpracuje z naukowcami, którzy próbują wymyślić sposób na wprowadzanie astronautów w stan hibernacji po to, by ci lepiej znosili dalekie podróże, np. na Marsa.

Czekają nas burzowe chwile

Do soboty w niektórych regionach kraju zdarzą się nie tylko opady deszczu, lecz także burze. Może w nich bardzo mocno powiać. Termometry będą pokazywać nie więcej niż 25 st. Celsjusza.

Śnieg spadł tam, gdzie (prawie) nigdy nie pada

W północnej części Chile, na pustyni Atacama, poniedziałkowa pogoda porządnie wszystkich zaskoczyła: z nieba zaczął padać... śnieg. Uważane za najsuchsze miejsce na Ziemi po kilku godzinach było zasypane białym puchem do tego stopnia, że leżące nieopodal miasto zostało odcięte od świata.

W lasach sucho, ale grzybów nie brakuje

Do jesieni, przynajmniej tej kalendarzowej, jeszcze kilka tygodni, a już w lasach pojawia się całkiem sporo grzybów. Reporterzy 24, którzy wysłali nam zdjęcia, są zdziwieni ich obfitością: w kraju jest przecież bardzo sucho.

Most, przez który Drezna nie ma na liście UNESCO

W Dreźnie w poniedziałek otwarto dla ruchu kontrowersyjny most na Łabie. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) uznała konstrukcję za niedopuszczalną ingerencję w krajobraz i skreśliła miasto ze swej listy zabytków.

Wulkan ciągle aktywny: Krakatau 130 lat po tragedii

Bilans wybuchu na Krakatau był przerażający. Najpierw ogromny huk, później ciemność spowodowana grubymi warstwami pyłu i 40-metrowe fale tsunami. Erupcja zabiła ponad 36 tys. ludzi. Dziś mija 130 lat od tego tragicznego wydarzenia.

Znaleźli ofiarę krokodyla z feralnej imprezy

Ciało 26-letniego mieszkańca Darwin Seana Cole'a, zostało odnalezione w rzece Mary w australijskim Terytorium Północnym. Mężczyzna został wciągnięty pod wodę, kiedy razem z kolegą postanowili popływać podczas odbywającej się na nadrzecznym kempingu imprezy urodzinowej. Okolica słynie z dużej ilości tych drapieżnych gadów.

Żagiel zamiast ogona. Czy PW-Sat2 dokona deorbitacji?

Pierwsze polskie zdjęcia Ziemi z kosmosu, a także moment rozłożenia swojego żagla na orbicie ma przesyłać na Ziemię satelita PW-Sat2. Urządzenie budowane przez studentów z Politechniki Warszawskiej jeszcze w 2015 r. ma szansę wyruszyć w podróż kosmiczną. Ma być udoskonalonym następcą pierwszego polskiego satelity PW-Sat i podobnie jak on testować możliwości deorbitacji.

Arktycznego lodu ubywa, ale wolniej. Za to Antarktyda idzie na rekord

Lada moment wrzesień. Połowa tego miesiąca to czas, w którym lodu przykrywającego wody Arktyki jest najmniej w roku. Naukowcy zaznaczają, że choć nieprzerwanie on topnieje, to 2013 rok raczej nie będzie rekordowy. Co innego na Antarktydzie, gdzie lodu przybywa. Tam rekord z 2012 roku może zostać pobity.

Chiny walczą z powodziami. Rekordowe opady

Setki tysięcy Chińczyków nadal walczą z powodziami wywołanymi przez tajfun Utor. Zapory nie są w stanie spuścić nadmiaru wody, a władze zarządziły oczyszczanie zalanych terenów, by uniknąć epidemii.

Kraków chce zbierać deszczówkę. To oszczędne i ekologiczne

Władze Krakowa chcą dotacjami zachęcić mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej. Pomysłodawcy przekonują, że to nie tylko ekologiczne, ale też ekologiczne rozwiązanie dla gospodarstw domowych. Jego zalety doceniają ci, którzy już deszczówkę łapią - nie tylko płacą mniej wodociągom miejskim, ale też mogą uniknąć podtopień po gwałtownych burzach.