Ciekawostki

Ciekawostki

Lód pod wpływem wiosennego słońca zmienił się w drzazgi przypominające szkło. Procesowi towarzyszył odgłos podobny to tłuczącego się kryształu. Zjawisko zarejestrowała Nadalie Thomas z amerykańskiego stanu Minnesota.

Ten wąż może zmienić wasze myślenie o gadach. Nie dość, że nie jest obślizgły i jadowity, to może uratować wam życie. Jest w stanie wejść w każdą szparę i odszukać np. ofiarę trzęsienia ziemi.

Lubuscy winiarze zapraszają na weekendy otwartych winnic. Pierwszy z nich rozpoczyna się już jutro i potrwa do niedzieli. W całym regionie będzie można odwiedzić 12 najbardziej znanych i największych winnic.

Wykluło się drugie pisklę pary bielików z Dobrocina, która podbija serca internautów. Sposób, w jaki rodzice wychowują swoje młode, można podziwiać podczas transmisji online.

Wydaje się, że zdobycie kobiety nigdy nie było tak proste. Wystarczy, żeby mężczyzna zapuścił 10-dniowy zarost, a przedstawicielki płci pięknej ustawią się do niego w kolejce. To najnowsze wyniki badań australijskich ekspertów ds. ewolucji.

Do powstania nietypowego deszczu meteorów może przyczynić się kometa ISON. Od ciała niebieskiego, które już niebawem może bardzo jasno zaświecić nad naszymi głowami, odłączą się drobiny, które zatrzymają się w ziemskiej atmosferze i sprawią, że nad biegunami pojawią się tzw. obłoki srebrzyste.

W erze komputerów, skanerów, smartfonów i tabletów coraz mniej osób może się pochwalić ładnym charakterem pisma. Okazuje się jednak, że we Francji jest to wciąż ważna cecha w procesie rekrutacji pracowników.

Rośliny, a w szczególności lasy są w stanie spowolnić zmiany klimatu o 1 punkt procentowy - twierdzą naukowcy z Finlandii. Poprzez uwalnianie do atmosfery cząsteczek odpowiedzialnych za zapach, rośliny tworzą chmury, które odbijają promienie słoneczne. W ten sposób proces nagrzewania się planety zostaje powstrzymany.

Chińczycy nadal odczuwają skutki potężnego, zeszłotygodniowego trzęsienia ziemi w prowincji Syczuan. Podróżujący drogą S210 prowadzącą do miasta Baoxing są narażeni na osunięcia gruntu i spadające ze zboczy kamienie.