Silne wiatry szaleją w południowej Kalifornii. Ich skutki to już kilkanaście tysięcy osób bez prądu, powalone drzewa i zniszczone siedliska dzikich zwierząt. Wichura jest tak silna, że wywiała z gniazda trzy młode puchacze. Najsilniejsze porywy zapowiadana są na dziś na północ naszego czasu.
Badania na grupie szczurów wyjaśniły, dlaczego niektórzy na siłownię potrafią przychodzić codziennie, a inni unikają jej jak ognia. Odpowiada za to budowa komórek mięśni, warunkująca nasz zapał do aktywności fizycznej.
Wystarczyło trochę słońca i ciepła, żeby wprawić w dobry nastrój nie tylko ludzi. Beztrosko zrobiło się także na obserwowanej przez kamerę Lasów Państwowych polanie w Puszczy Białowieskiej. Jednemu z leśników udało się wypatrzyć żubra, który wyraźnie poczuł wiosnę.
Nasz nos to nie jedyny organ, który jest w stanie wyczuć kuszący zapach świeżo palonej kawy czy pieczonego chleba. Czujniki węchu znajdują się też w sercu, płucach i krwi - pokazują najnowsze badania.
Latem temperatura sięga tam 42 st. C, wody jest jak na lekarstwo, ale roślinności nie brakuje. Niekończącą się wędrówkę odbywają tam wydmy. To Wielka Pustynia Piaszczysta. Krajobrazem przypomina powierzchnię Marsa. Powyżej jej zdjęcie wykonane z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Amerykańscy naukowcy ustalili, dlaczego regularne spożywanie dużych ilości czerwonego mięsa jest szkodliwe. Winne są reakcje chemiczne, które zachodzą w naszych jelitach.
Gdzie ta wiosna? To najczęstsze pytanie ostatnich tygodni ląduje w próżni, bo za oknem śnieg, a na termometrach wciąż zimowe wartości. Optymizmu dodają Reporterzy24, którym udało się znaleźć ślady wyczekiwanej przez wszystkich wiosny.
Między innymi szkodliwą rtęć oraz heroinę zawierały cudowne specyfiki, którymi ponad 100 lat temu próbowali leczyć się nasi przodkowie. Skład medykamentów przechowywanych przez jedno z amerykańskich muzeów zbadano metodą tzw. fluorescencji rentgenowskiej.
To wody oceanów pochłonęły ogromne nadwyżki ciepła i dlatego w ostatnich latach słabiej odczuwamy skutki globalnego ocieplenia - twierdzą francuscy i hiszpańscy klimatolodzy. Według nich jednak wyhamowanie globalnego ocieplenia jest czasowe i nie potrwa długo. Zmagazynowane w oceanach ciepło za kilka lat wróci do atmosfery, a wtedy możemy doświadczyć jeszcze poważniejszych zmian klimatu niż dotąd.
Nowy Jork, na skutek globalnego ocieplenia, będzie doświadczał wielu niebezpiecznych burz - ostrzegają naukowcy. Zbadali oni, jak globalne ocieplenie wpłynie na zmiany klimatyczne na terenie Stanów Zjednoczonych.
- Weźcie chusteczkę! - to rada astronauty dla wszystkich ze złamanym sercem, którzy szukaliby ukojenia w kosmosie. Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Chris Hadfield odpowiadał na pytanie, czy da się płakać w warunkach mikrograwitacji.
Kobieta uczulona m.in. na telewizor i lodówkę wygrała w sądzie z włoskim funduszem zdrowia, który odmawiał jej finansowania leczenia. Dostała 27 tysięcy euro na wyjazd do Wielkiej Brytanii, gdzie lekarze spróbują zwalczyć jej przypadłość. Jak się okazuje - na tzw. wrażliwość chemiczną i elektrowrażliwośc cierpi poza nią około pół miliona Włochów.
NASA dostanie pieniądze na misję wstępne prace na budową kosmicznego statku, który przechwyci asteroidę i sprowadzi na orbitę Księżyca. Na sfinansowanie misji zgodził się prezydent Barack Obama - twierdzi senator i były astronauta Bill Nelson.
Już dziś o godz. 11.35 na antenie TVN Meteo zadebiutują "Szpilki i kalosze Mai Popielarskiej". W pierwszym odcinku programu gościem będzie dziennikarka Dorota Wellman, która opowie, jak spędza czas w swoim ogrodzie.
Teleskop Keplera dokonał niezwykłej obserwacji. Zarejestrował, jak niewielki, ale niezwykle silny biały karzeł zakrzywił światło towarzyszącej mu większej gwiazdy. To jeden z pierwszych przypadków, kiedy udało się wykryć to zjawisko, wynikające z ogólnej teorii względności Einsteina, w podwójnym układzie gwiezdnym.
Czy ktoś mógłby mnie nauczyć, jak wymawiać "szcz"? - zapytał z orbity Chris Hadfield, dowódca obecnej ekspedycji na Międzynarodowej stacji Kosmicznej. Lingwistyczna porada okazała się potrzebna, bo astronauta chce poprawnie wymawiać nazwę Szczecina, który sfotografował z kosmosu. Oprócz tego miasta swoim fanom na Twitterze zaprezentował także widoki Warszawy i Krakowa.
Japońska agencja kosmiczna JAXA planuje w 2014 roku wysłać sondę Hayabusa 2, która ma zbadać planetoidę 1999 JU3 i powrócić na Ziemię. Sonda zabierze ze sobą listę imion i komunikatów przysłanych przez internautów.
Setki wulkanów na Io - z których wydobywają się nawet 400-kilometrowe fontanny lawy - leżą nie w tym miejscu, w którym sądzono. Powodem błędu może być m.in. obecność podpowierzchniowego oceanu magmy na tym księżycu Jowisza.
Samolot zasilany wyłącznie energią słoneczną przeleci nad Stanami Zjednoczonymi za nieco ponad miesiąc - zapowiedzieli w czwartek jego konstruktorzy. Majowy przelot będzie próbą generalną przez planowanym lotem dookoła Ziemi bez użycia paliwa.
Absolwenci liceum ze Szczecina, którzy odkryli planetoidę 2007 TY4, zamierzają nazwać ją imieniem chemika Jana Czochralskiego - poinformował prof. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. To kolejne ciało niebieskie, któremu imię nadadzą Polacy.
Bociany, które kilkanaście dni temu przyleciały do Polski, znalazły się w trudnej sytuacji. Ptaki nie mają dostępu do pożywienia, które zalega głęboko pod pokrywą śnieżną. W Studziankach koło Białegostoku kilkanaście ptaków zamieszkało na wysypisku.
Stek wołowy średnio wysmażony, boeuf strogonow, mleko sojowe. Codziennie sięgają po nie miliony ludzi na całym świecie. Mało kto wie, że ten wybór powoduje wycinanie coraz większych połaci amazońskich lasów w Brazylii - płuc świata.
W marcu pogoda zwariowała. Europa doświadczyła wyjątkowo chłodnych dni, natomiast Grenlandia ponadprzeciętnie ciepłych, co widzimy na mapie opracowanej przez NASA. Skąd te anomalie? Naukowcy twierdzą, że to przez Oscylację Arktyczną.
Czy fakt, że mamy zimę w kwietniu, ma związek z globalnym ociepleniem, za które odpowiada człowiek? Zdaniem Leszka Marksa, geologa z Uniwersytetu Warszawskiego, wcale tak nie jest. Ponadto - naukowiec podaje, że to normalne zjawisko.
Gubernator włoskiej Wenecji Euganejskiej grozi sądem serwisom pogodowym. Polityk jest przekonany, że działają one na szkodę regionu, którym zarządza, ponieważ na ogół przewiduje się tam opady deszczu.