Resort zdrowia

Resort zdrowia

Nie ma nas kto leczyć. Wakaty w wielu miastach są bardzo odczuwalne. Wszystko odbija się na pacjentach. Walka o lekarzy trwa nawet między placówkami, niektóre by zachęcić do pracy proponują anestezjologom nawet 200 złotych za godzinę, lekarzom na SOR nawet 300 złotych. Wydatki na ochronę zdrowia zwiększyły się w ciągu ostatnich lat o połowę, ale problemy nie zniknęły. Anna Wilczyńska.

Kanadyjski aktor Ryan Reynolds apeluje o prowadzenie profilaktycznych badań. Gwiazdor przegrał zakład i poszedł na kolonoskopię. Od lekarzy usłyszał, że to mogło mu uratować życie, bo polip, który u niego wykryto, to ryzyko złośliwego nowotworu w przyszłości. Maria Mikołajewska.

Nowych szczepionek ukierunkowanych na wariant omikron będzie w Polsce we wrześniu już cztery miliony - Na wrzesień mamy zagwarantowane 4 mln szczepionek przeciwko COVID-19, ukierunkowanej na wariant omikron. Mniej więcej połowa od firmy Pfizer i połowa – od Moderny – powiedział w czwartek szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

W Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie stanął blok operacyjny. Kilkanaście pielęgniarek poszło na zwolnienia. Narodowy Instytut Onkologii nie potwierdza, że ma to związek z protestem, ale Ministerstwo Zdrowia już tak. Od pewnego czasu trwają tam negocjacje płacowe. To nie jest jedyna placówka w Polce z takimi kłopotami. Anna Wilczyńska.