Przesłuchanie Donalda Tuska

Przesłuchanie Donalda Tuska

Kownacki: jest możliwość rozważenia Trybunału Stanu dla Donalda Tuska

Nie oceniam, żeby była dzisiaj zasadność kierowania zarzutów karnych względem Donalda Tuska, natomiast oceniam, że jest możliwość rozważenia Trybunału Stanu - mówił we wtorek w "Faktach po Faktach" poseł PiS Bartosz Kownacki. Tusk był dzień wcześniej przesłuchiwany przez komisję śledczą do sprawy Amber Gold. - Ta komisja pokazuje, że wy nie potrafiliście wyjaśnić tej sprawy. To była komisja polityczna - ocenił Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej.

Sellin o Tusku: wolałbym, żeby  nie wrócił już do krajowej polityki

- Donald Tusk pokazał, co potrafi i porzucił stanowisko, o którym każdy polityk marzy, dla takich miraży jak sekretarzowanie Radzie Europejskiej - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, oceniając objęcie przez Tuska funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Dodał także, że "wolałby, żeby do polityki krajowej Donald Tusk już nie wrócił".

"Nie mam się czego bać, pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy"

W intencji rządzących wymiar sprawiedliwości ma służyć jako narzędzie przeciwko konkurentom, opozycji czy ludziom, których się nie lubi - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po czwartkowym przesłuchaniu w Prokuraturze Krajowej. - Obawiam się, że należę do tego grona - dodał.

Tusk wezwany do prokuratury. "Sprawa dotyczy Smoleńska"

Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie przez prokuraturę - dowiedział się tvn24.pl. Jego pełnomocnik Roman Giertych w rozmowie z TVN24 poinformował, że "sprawa dotyczy Smoleńska". Zapowiedział, że szef Rady Europejskiej najprawdopodobniej stawi się w Prokuraturze Krajowej 3 sierpnia.

Jurek: PiS pomogło Tuskowi, zrobili mu show

Tusk jest ostatnio bardzo lansowany w kraju i PiS przynajmniej raz bardzo mu pomogło - ocenił europoseł Marek Jurek, nawiązując do wyborów na szefa Rady Europejskiej. - Zrobili Tuskowi show - dodał w kontekście przesłuchania Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze.

Urzędniczka ministra o "kajdankach i szubienicy" dla Tuska. Złożyła rezygnację

- Uważam, że trzeba być kulturalnym w każdym zakresie, również i do wszystkich ludzi na świecie - w ten sposób minister środowiska Jan Szyszko skomentował zachowanie dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w jego resorcie, która na Facebooku umieściła komentarz "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica". Szyszko twierdził, że nic nie wie o tej sprawie, mimo że wcześniej jego ministerstwo wydało oświadczenie, w którym potępia zachowanie swojej urzędniczki. W piątek rano ministerstwo poinformowało, że urzędniczka złożyła rezygnację.

Juncker chciałby, żeby Tusk "był traktowany z godnością"

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ma pełne zaufanie do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i chciałby, żeby był on traktowany z godnością - powiedziała w czwartek rzeczniczka KE Mina Andreeva, nawiązując do przesłuchania byłego premiera w Polsce.

"Spektakl, który urządził Tusk, to jedna wielka ściema"

Przesłuchanie Donalda Tuska nie jest odcinkiem żadnej operacji - powiedział w "Jeden na jeden" sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker. Ocenił, że szef Rady Europejskiej i były premier "stara się grać równego gościa, a nie pamięta, że jest równość wobec prawa".

Prokuratura: na razie nie przewidujemy ponownego wzywania Tuska

Ani Donald Tusk, ani jego pełnomocnik nie złożyli zastrzeżeń do przebiegu czynności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Michał Dziekański po przesłuchaniu byłego premiera. Jak powiedział, zeznania Tuska były niezbędne dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, w której zeznawał.

"Całość tej sprawy ma związek z pewnymi planami politycznymi"

- Jeżeli mam powiedzieć jako obywatel, nie jako pełnomocnik Donalda Tuska, to w moim przekonaniu sprawa dlatego jest traktowana politycznie, że Donald Tusk jest traktowany przez obecną władzę jako poważne polityczne zagrożenie - powiedział mecenas Roman Giertych w programie "Kropka nad i" w TVN24 po przesłuchaniu przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Jak Piłsudski z Magdeburga". Komentarze polityków po powitaniu Tuska

Jakby król wracał z jakiejś niewoli - skomentował powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Szef Rady Europejskiej i były premier przyjechał rano do Warszawy, żeby złożyć zeznania jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

Tusk: jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się w naszej ojczyźnie

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjechał w środę do Warszawy, aby stawić się w prokuraturze w charakterze świadka. Na Dworcu Centralnym pojawili się jego przeciwnicy i zwolennicy w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. - Jestem bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się dzisiaj w naszej ojczyźnie. Wszystko jest w rękach ludzi. Żaden pojedynczy wysiłek nie zmieni tej sytuacji - podkreślił Tusk. - Dawać komuś nadzieję to jest chyba największa z możliwych satysfakcji. To największy komplement, którego szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się - mówił.

"Cała sprawa jest próbą upokarzania Donalda Tuska"

- To jest pierwszy etap. Myślę, że takich momentów będziemy mieli przez te następne 2,5 roku znacznie więcej, czyli takich wezwań do prokuratury Donalda Tuska - mówił o dzisiejszym przesłuchaniu Donalda Tuska szef klubu PO Sławomir Neumann.

Tusk: to element politycznej nagonki

Byłbym chyba wyjątkiem, gdyby powiedział, że sprawa jest neutralna i wszystko jest w jej kwestii uczciwe - powiedział rano w Sopocie szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk. W warszawskiej prokuraturze będzie zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.