prognoza

prognoza

Mamy dobre wiadomości dla kierowców w przeważającej części kraju. W piątek padać ma tylko na Pomorzu Zachodnim - tam drogi mogą być śliskie. Termometry natomiast pokażą nawet 26 st. C. Życzymy wszystkim udanej bezpiecznej podróży.

Do Polski napływa ciepłe powietrze znad północnej Afryki. Przez najbliższe pięć dni nasz kraj ma być ciepły i to momentami bardzo, bo termometry pokażą do 29 st. C. Niestety miejscami też popada, a nawet zagrzmi. Zobacz prognozę TVN Meteo na najbliższe pięć dni.

Czwartkowa pogoda w niczym nie będzie przypominać wiosennej. Warunki atmosferyczne wskazują, że mamy już lato! Temperatura maksymalna w cieniu wyniesie dziś 24 st. C, wszędzie zaświeci słońce, biomet będzie korzystny.

Dziś parasole przydadzą się w całym kraju. Strefa opadów przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Nie zmarzniemy. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C.

Prognoza na majówkę opracowana we wtorek 24.04, potwierdza prognozę szesnastodniową z niedzieli. Zainteresowani wiedzą, że prognoza była optymistyczna, letnia, z temperaturą od 15 do do 30 st. Modele nadal trzymają się tej wersji, synoptycy uparcie też.

Wtorkowa pogoda będzie niesprzyjająca dla alergików mieszkających na północy kraju. Tam synoptycy zapowiadają słoneczną i bezdeszczową aurę, która spowoduje nagromadzenie pyłków roślin w powietrzu. Pozostała część kraju będzie mokra i burzowa, zatem alergicy odetchną pełną piersią.

Pogoda nie ułatwi dziś życia kierowcom. Będzie pochmurno i mokro. Lokalne burze z silniejszym deszczem i wiatrem mogą mocniej utrudnić jazdę. Od takich kłopotów będą wolni tylko kierowcy w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku.

Większość mieszkańców kraju skorzysta dziś z parasoli. W wielu miejscach będzie się chmurzyć i padać, a na północy i południowym wschodzie może zagrzmieć. Taka pogoda nie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie. Nie powinniśmy za to zmarznąć.

Zielone drzewa, ukwiecone ogródki i ubrania z krótkim rękawem. W całej Polsce zrobiło się ciepło. Najnowsze prognozy mówią, że to nie koniec wzrostu temperatury. Początek maja przyniesie upał i niemal letnią pogodę. Nie obędzie się jednak bez burz i przelotnego deszczu.

W niedzielę powinniśmy przygotować się na kapryśną aurę. Ciepłe powietrze i liczne rozpogodzenia będą zachęcać do spacerów. Wychodząc z domu, warto jednak pamiętać o zabraniu parasola. Przyda się na wypadek przelotnych opadów albo burzy.

Pogodą w Polsce rządzi układ niskiego ciśnienia. Choć nie dla wszystkich jest to dobra informacja, alergicy powinni być zadowoleni. Niż zazwyczaj przynosi ze sobą deszcze, które wymywają wszędobylskie pyłki drzew. Ponieważ od czasu do czasu będzie się przejaśniać, warto jednak żebyście sprawdzili, jak silnie pylą poszczególne drzewa.

Przez najbliższe pięć dni będzie słonecznie i ciepło. Ale nie ciągle, bowiem na terenie całej Polski przez ten czas będą występować przelotne deszcze. Pod tym terminem kryją się dodatkowe okoliczności - nagłe zmiany pogody i burze.