Niemcy

Niemcy

Merkel zaprasza Hollande'a, Renziego i Tuska

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła, że decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej jest momentem przełomowym dla Europy i dla procesu europejskiej integracji. Poinformowała, że zaprosiła do Berlina Francois Hollande'a, Matteo Renziego i Donalda Tuska.

Stawka minimalna nie dla Polaków. Niemcy zapewniają Morawieckiego

Uzyskałem informację, że minimalne stawki wynagrodzenia w Niemczech nie będą stosowane w przypadku polskich kierowców przejeżdżających tranzytem przez ten kraj - powiedział po spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec wicepremier Mateusz Morawiecki. Poruszono też kwestię rejestracji ciągników Ursus.

Steinmeier ostrzega przed obcością wobec Rosji

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł w środę podczas debaty w Bundestagu z okazji 75. rocznicy agresji III Rzeszy na ZSRR przed rosnącą w Europie obcością wobec Rosji. Minister powtórzył, że bezpieczeństwo Europy nie jest możliwe bez Moskwy.

Widmo Brexitu i Polacy w Niemczech. Kanclerz i premier w Berlinie

Jak dobre są nasze relacje, było widać w czasie obrad plenarnych, a także rozmów bilateralnych ministrów - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę w Belinie po polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych. Szefowe rządów obu krajów rozmawiały też o widmie Brexitu i współpracy NATO na wschodzie kontynentu.

UNICEF krytycznie o dzieciach uchodźców w Niemczech

Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) krytycznie ocenił sytuację dzieci uchodźców w Niemczech. Wskazał, że często całymi miesiącami nie mają one dostępu do właściwej opieki medycznej i do nauki w szkołach.

Wicekanclerz jedzie do Rosji. Chce zmienić "nierealistyczne" podejście

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zamierza spotkać się w najbliższy poniedziałek w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podał niemiecki dziennik "Rheinische Post". Kluczowym tematem rozmów mają być relacje gospodarcze między obydwoma krajami, utrudnione z powodu nałożonych na Rosję sankcji UE.

"Nikomu w Niemczech nie zależy na słabej Polsce"

Potrzebujemy silnego sąsiada na Wschodzie, z którym możemy współdziałać w Europie - podkreślał w Warszawie prezydent Niemiec Joachim Gauck. - Trzeba znaleźć obszary, w których Polska i Niemcy na forum europejskim mogą działać wspólnie i odpowiedzieć na pytania, jakie są europejskie wyzwania - podkreślił prezydent Polski.

"Trwały fundament" stosunków polsko-niemieckich ma już 25 lat

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ocenił, że Traktat o dobrym sąsiedztwie z 1991 roku był "historycznym kamieniem milowym" w relacjach polsko-niemieckich, porównywalnym z uklęknięciem Willy'ego Brandta przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Podpisany 17 czerwca 1991 roku w Bonn polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie podsumował powojenną normalizację stosunków dwustronnych.