Media społecznościowe

Media społecznościowe

W czerwcu 2014 roku u córki zawodnika NFL wykryto złośliwy nowotwór. Devon Still zawiesił wtedy swoją karierę, tłumacząc, że "sport nie jest ważniejszy, niż jego czas spędzony z córką, podczas gdy ona walczy o swoje życie." Od miesięcy zawodnika wspierają fani z całego świata oraz inni futboliści. W niedzielę podczas meczu cheerleaderki wystapiły w koszulkach z numerem Devona, a właściciel drużyny Patriots przekazał darowiznę na miejscowy szpital.

Miliony selfie zalewają media społecznościowe każdego dnia. W niewinnych zdjęciach wielu użytkowników zaczyna jednak dostrzegać niebezpieczeństwo. Ich zdaniem dają jedynie iluzję relacji międzyludzkich i służą pogoni za wirtualną popularnością. Inni proponują #antiselfie - zdjęcie odwróconej głowy.

Tego psa pokochał świat. Reklama jednej z linii lotniczych prezentuje beagle, który dzięki czułemu węchowi odnajduje właścicieli pozostawionych w samolocie przedmiotów i dostarcza im je, nim opuszczą lotnisko. Wideo zrobiło błyskawiczną karierę w sieci. Tak dużą, że zlęknieni reklamodawcy przyznali się: to nie nasz pies. Internauci nie kryją rozczarowania i krytykują marketingowe posunięcie firmy.

Prezenterka lokalnej telewizji w USA wprawiła widzów w osłupienie. W trakcie programu na żywo przyznała się do wspierania zwolenników legalizacji marihuany i rzuciła: Fuck it. I quit!. Nagranie rzucającej pracę szybko obiegło sieć, a samo zachowanie dziennikarki podzieliło internautów.

Niezwykłe zdjęcie rozpaliło fanów "Gwiezdnych wojen" w sieci. Przelatując nad jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, instruktor latania zrobił fotografię, na której uchwycił niedokończony model Sokoła Millenium - kultowego statku Hana Solo, czyli Harrisona Forda. Okazało się, że przeleciał nad miejscem kręcenia najnowszej części cyklu.

Po 13 latach udało się rozwiązać tajemnicę zdjęcia z gruzowiska WTC w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku na miejscu zniszczeń po zamachach kobieta znalazła ślubną fotografię pary młodej z przyjaciółmi. W odnalezieniu bohaterów zdjęcia pomogli użytkownicy Facebooka i Twittera.

Książęca para oczekuje kolejnego potomka - ten krótki komunikat Pałacu Kensington wywołał wczoraj lawinę komentarzy w sieci. Hashtag #RoyalBaby i specjalna mapa pozwalają śledzić, jak wiadomość o spodziewanym dziecku Kate i Williama rozprzestrzeniała się w mediach społecznościowych. W okamgnieniu obiegła wszystkie kontynenty.

Joan Rivers pożegnały w mediach społecznościowych gwiazdy show-biznesu. "Kocham Cię z całego mojego serca, Joan Rivers. Moje życie bez Ciebie nigdy nie będzie takie samo" - napisała aktorka Kelly Osbourne.