dzieci

dzieci

Otwierasz skrzynkę z wirtualnymi łupami, a w środku prawdziwe problemy

Urozmaicają grę, a czasami czynią ją łatwiejszą do przejścia. Na niektórych stronach w internecie można wymieniać je na prawdziwe pieniądze. Firmom związanym z grami wideo przynoszą miliardowe zyski, wpędzając graczy w uzależnienie od mechanizmów hazardowych. Najbardziej podatni są najmłodsi. Chodzi o loot boksy, zakazane w niektórych państwach wirtualne skrzynki z łupami.

Do śmierci. Nikt nie odpowie za dramat małego Jasia

Lekarki przekonywały, że z bliźniaczą ciążą Aleksandry wszystko jest w porządku. O tym, że Antoś, jeden z jej synów, nie żyje, kobieta dowiedziała się podczas badania USG w prywatnym gabinecie, na które zgłosiła się z własnej inicjatywy. Drugi syn, Jaś, nigdy nie będzie samodzielny. Sprawa - najpierw w prokuraturze, a potem w sądzie - wlokła się łącznie dziewięć lat. I skończyła niczym. Jak to możliwe?

Uzna pani śmierć syna. Pomniczek postawi

Nie ma Mateusza. Nie ma ciała Mateusza. Jest jego świeży portret. Bo rodzice chłopca wciąż nie wierzą, że nie żyje, choć za jego zabójstwo dwóch młodych mężczyzn (wychowanków sióstr boromeuszek) odsiaduje 25-letnie wyroki. Mateusz zaginął, kiedy miał 8 lat. Dziś miałby 26 lat. Proces jego rzekomych zabójców był poszlakowy.

Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

- Mam bardzo wielu młodych pacjentów i pacjentek, którzy nie sprawiają żadnych problemów wychowawczych. Niektórzy są prymusami, rodziców rozpiera duma. A jednak ci młodzi ludzie okaleczają się i myślą o samobójstwie - mówi Bożena Łojko, psychotraumatolożka. Co roku w Polsce ponad sto osób nieletnich przepada bez śladu. Dziś, 25 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego.