Angela Merkel

Angela Merkel

Szefa PiS "można wywabić z kąta, do którego nadąsany się schował"

Polsce i Niemcom zależy na wzajemnych poprawnych stosunkach - zauważają zgodnie niemieckie media, podsumowując wizytę kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie. "Sueddeutsche Zeitung" pisze o "chłodnej przyjaźni", a "Frankfurter Allgemeine Zeitung" o "pragmatycznej twarzy" polskiego rządu. Prasa zgodnie zauważa, że Warszawa widzi w Berlinie sojusznika, który pomoże w utrzymaniu sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Uroczysta kolacja na koniec wizyty Merkel. Brexit punktem odniesienia

Uroczysta kolacja, którą podjęła premier Beata Szydło kanclerz Niemiec Angelę Merkel, była ostatnim punktem wtorkowej wizyty szefowej niemieckiego rządu w Warszawie. - Głównymi tematami rozmowy były przyszłość UE oraz sprawy międzynarodowe - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

"Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości"

- Dobre partnerstwo Polski i Niemiec jest konieczne do powodzenia projektu europejskiego - podkreśliła Beata Szydło po spotkaniu z Angelą Merkel. - Wiemy, jak ważne są pluralistyczne społeczeństwa, niezależne media i wymiar sprawiedliwości - powiedziała z kolei niemiecka kanclerz. - Dlatego ucieszyłam się bardzo, kiedy usłyszałam, że Polska odpowie na pytania Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej - dodała. Po rozmowie z polską premier Merkel udała się na spotkanie z Andrzejem Dudą.

Syryjski uchodźca pozywa Facebooka za przeróbki selfie z Angelą Merkel

W niemieckim Wuerzburgu rozpoczął się proces wytoczony Facebookowi przez uchodźcę z Syrii. Anas Modamani zrobił sobie selfie z kanclerz Angelą Merkel, które zostało wielokrotnie wykorzystane w fałszywych informacjach w mediach społecznościowych. Mężczyzna domaga się od Facebooka skasowania wszystkich odnośników do treści wykorzystujących jego zdjęcie.

Merkel mówi o "głębokim cięciu" Brexitu

Unia Europejska musi zostać skoncentrowana na własnych sprawach, takich jak migracja, rynek pracy, cyfryzacja, bezpieczeństwo czy współpraca obronna, nawet po opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię - oświadczyła we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel.

95,9 proc. poparcia dla Merkel

Kanclerz Angela Merkel może nadal liczyć na silne poparcie CDU w swoim okręgu wyborczym na Pomorzu Przednim, w którym od 1990 r. ubiega się o mandat do Bundestagu. Jej kandydaturę poparło w sobotę 95,9 proc. członków partii. Cztery lata temu miała 100-proc. poparcie. W tajnym głosowaniu Merkel dostała 165 ze 173 możliwych głosów.

Pytanie z biura kanclerz Niemiec. Prezydent spotka się z Angelą Merkel

Wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie planowana jest "w okolicach" 7 lutego - poinformował szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Według niego, w agendzie wizyty pojawi się wiele kwestii bilateralnych, ale i europejskich, jak Brexit czy kryzys migracyjny. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział z kolei we wtorek, że z kanclerz Merkel spotka się Andrzej Duda.

Merkel odpowiada Trumpowi: mamy swój los we własnych rękach

- Uważam, że my, Europejczycy, mamy swój los we własnych rękach - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel w odpowiedzi na wywiad Donalda Trumpa, w którym prezydent elekt USA ocenił, że po Wielkiej Brytanii Unię Europejską opuszczą też inne kraje.