Angela Merkel

Angela Merkel

Merkel zmienia zdanie w sprawie związków homoseksualnych. Schulz chce głosować

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem. Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz oznajmił w odpowiedzi, że na posiedzeniu Bundestagu w tym tygodniu jego partia doprowadzi do głosowania nad projektem ustawy o otwarciu instytucji małżeństwa dla homoseksualistów.

Schulz: Europa ma nowe problemy. To rządy Węgier i Polski

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel w niedzielę podczas zjazdu SPD w Dortmundzie bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość. Podkreślił, że solidarność nie jest jednokierunkowa.

Merkel z Macronem: nie będziemy we dwójkę przewodzić całej Unii

Nie można się cieszyć, że jest się gdzieś w środku, gdzie nie dociera tak wielu uchodźców - powiedziała w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel. Dodała, że nie osiągnięto żadnego postępu w rozmowach z krajami Europy Środkowo-Wschodniej o relokacji uchodźców. W Brukseli zakończył się dwudniowy unijny szczyt.

Kryzys z uchodźcami ją wzmacnia. Merkel góruje nad Schulzem

16 punktów procentowych - o tyle wzrosła przewaga partii chadeckich CDU/CSU nad SPD - podał w środę dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" prezentując najnowszy, czerwcowy sondaż instytutu Allensbach. Przewaga Angeli Merkel nad Martinem Schulzem jest jeszcze większa.

Niemcy gratulują Macronowi. "To silne poparcie dla reform"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w nocy z niedzieli na poniedziałek pogratulowała prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa jego partii, La Republique En Marche (LREM), w pierwszej turze francuskich wyborów parlamentarnych.

Merkel "gotowa do negocjacji". Niemieckie media o May: dama chwiejna, nie żelazna

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma nadzieję, że Wielka Brytania po wyborach parlamentarnych będzie trzymać się swego planu negocjacji w sprawie brexitu. Zapewnia, że Niemcy są na te rozmowy gotowe i chcą je szybko rozpocząć. Niemieckie media określają premier Theresę May w przeciwieństwie do "Żelaznej Damy" Margaret Thatcher mianem "Chwiejnej Damy".

Londyn odpowiada Merkel: pozostaniemy silnym partnerem

Wielka Brytania pozostanie silnym sojusznikiem Unii Europejskiej także po wyjściu ze Wspólnoty - oświadczyła szefowa MSW Amber Rudd. W niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła, że UE nie może już w pełni polegać na USA i Wielkiej Brytanii.