Angela Merkel

Angela Merkel

Europoseł o Merkel: doprowadziła do fiaska polityki migracyjnej

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Graf Lambsdorff skrytykował w sobotę w wywiadzie dla dziennika "Neue Osnabruecker Zeitung" politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Zarzucił jej "ignorowanie" stanowiska krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Partia Merkel wygrała wybory regionalne. "Dotkliwa porażka" Schulza

Partia kanclerz Angeli Merkel CDU wygrała wybory do parlamentu regionalnego Nadrenii Północnej-Westfalii, a SPD poniosła klęskę - wynika z sondaży exit poll opublikowanych w niedzielę po zamknięciu lokali wyborczych. Był to ostatni test przed wyborami do Bundestagu.

Partia Merkel zwiększa przewagę. Duży spadek poparcia dla SPD

Poparcie dla kierowanej przez Martina Schulza SPD spadło w ciągu miesiąca o 4 punkty procentowe, do 27 procent - wynika z opublikowanego sondażu telewizji publicznej ARD. Przewaga CDU kanclerz Angeli Merkel nad socjaldemokratami urosła za to do 10 punktów procentowych.

Francuskie media: Macron musi przekonać Merkel

Mimo entuzjazmu wywołanego w Niemczech wyborem Emmanuela Macrona na prezydenta Francji, niemiecka kanclerz Angela Merkel nie da mu niczego na piękne oczy – komentuje w środę francuskie radio publiczne France Info.

Merkel "wściekła" na Junckera

Angela Merkel jest wściekła na szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera - twierdzi "Der Spiegel". Kanclerz Niemiec obarcza Junckera odpowiedzialnością za przeciek do prasy z rozmowy o Brexicie z brytyjską premier Theresą May.

"Emmanuel Macron będzie silnym prezydentem"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel określiła w piątek Emmanuela Macrona, centrowego kandydata we francuskich wyborach prezydenckich, jako przyszłego "silnego prezydenta" Francji. W II turze wyborów 7 maja zmierzy się on z kandydatką skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Merkel spotka się z Putinem w Soczi

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w najbliższy wtorek w Soczi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował rzecznik rządu Steffen Seibert. Niemiecki biznes liczy na ożywienie dialogu z Rosją i stopniowe znoszenie sankcji.

Merkel liderką, poparcie dla Schulza zmalało

Dwa niezależne od siebie sondaże opublikowane w środę wskazują, że niemiecka kanclerz Angela Merkel i kierowana przez nią koalicja CDU/CSU niezmiennie pozostają faworytami zbliżających się wyborów parlamentarnych. Największy rywal Merkel, szef socjaldemokratów Martin Schulz, traci na poparciu.

Będą głosować pierwszy raz. Wolą Merkel od Schulza

Blisko połowa młodych Niemców, którzy we wrześniu po raz pierwszy wezmą udział w wyborach do Bundestagu, popiera urzędującą kanclerz Angelę Merkel. Na jej głównego rywala, kandydata SPD Martina Schulza, chce głosować 29 proc. młodych wyborców.

"Każdy widzi, że Bundeswehra potrzebuje inwestycji"

Kanclerz Angela Merkel zapewniła w poniedziałek po spotkaniu w Berlinie z premierami Czech i Słowacji, Bohuslavem Sobotką i Robertem Fico, że w jej rządzie panuje zgoda co do konieczności podwyższenia wydatków na wojsko. Zaapelowała o solidarność w kwestii imigrantów.