Angela Merkel

Angela Merkel

Pierwsze spotkanie w cztery oczy już za nimi. "Produktywne rozmowy"

Prezydent USA Donald Trump przyjął kanclerz Niemiec Angelę Merkel w Białym Domu. Na wspólnej konferencji prasowej Trump stwierdził, że spotkanie było "produktywne", a rozmowy dotyczyły między innymi wydatków na NATO. Merkel po spotkaniu stwierdziła, że liczy na to, iż UE i Stany Zjednoczone wznowią zamrożone obecnie negocjacje w sprawie porozumienia o wspólnej strefie wolnego handlu.

Merkel złoży wizytę Putinowi

Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 2 maja w Moskwie - poinformował przebywający z wizytą w rosyjskiej stolicy premier Bawarii Horst Seehofer. Według Kremla rozmowy będą dotyczyć między innymi sytuacji na Ukrainie. Putin potwierdził termin.

Dziennikarze byli już na pokładzie. Merkel odwołała wizytę w USA

- Wizyta została odwołana - to krótkie zdanie przekazała w poniedziałkowe popołudnie niemieckim dziennikarzom, którzy mieli lecieć z nią za oceanem, kanclerz Niemiec. Kilkadziesiąt minut przed odlotem Angela Merkel, która miała spotkać się we wtorek z prezydentem USA Donaldem Trumpem, musiała zrezygnować z planów z powodu złej pogody.

Merkel pytana o Polskę: nie chcę formułować gróźb finansowych

Wczoraj 27 państw członkowskich opowiedziało się za kadencją Donalda Tuska. Tylko jednym z nich były Niemcy - powiedziała w piątek Angela Merkel. Kanclerz Niemiec proszona była przez dziennikarzy o ustosunkowanie się do wysuwanych w Polsce zarzutów, że wybór Donalda Tuska był wynikiem "dyktatu Berlina".

Merkel chce się spotkać z Trumpem

W niemieckich kręgach rządowych potwierdzono, że kanclerz Angela Merkel chce się spotkać z nowym prezydentem USA Donaldem Trumpem 14 marca w Waszyngtonie - podała w piątek niemiecka agencja dpa.

Sondaż: Schulz pokonałby Merkel w wyborach bezpośrednich

Gdyby szef rządu był w Niemczech wyłaniany w wyborach bezpośrednich, to kandydat socjaldemokratycznej SPD i były szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pokonałby obecną chadecką kanclerz Angelę Merkel - wynika z opublikowanego w piątek sondażu.