Al-Kaida

Al-Kaida

Jemen: Al-Kaida opanowała bazę wojskową

Co najmniej trzej jemeńscy żołnierze zginęli, a sześciu zostało rannych, gdy grupa domniemanych bojowników Al-Kaidy przebranych za funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa opanowała bazę wojskową w mieście al-Mukalla w południowym Jemenie - podało źródło wojskowe.

Północnoafrykańska Al-Kaida ma nowego przywódcę

Al-Kaida Islamskiego Maghrebu (AQIM) wyznaczyła Algierczyka Saida Abu Mughatila na następcę dotychczasowego przywódcy organizacji Abu Zeida. Poprzedni przywódca AQIM zginął w Mali w walkach z wojskami francuskimi.

"W gruzach ciągle są ciała". Al-Szabab: zginęło 137 zakładników

Kenijskie służby przeszukują gruzy centrum handlowego w Nairobi, zaatakowanego w sobotę przez somalijskich terrorystów. Ci ostatni twierdzą, że władze kenijskie "są odpowiedzialne za śmierć 137 zakładników". Do tej pory władze mówiły o blisko 70 ofiarach ataku terrorystów, zastrzegając, że liczba ta może wzrosnąć.

Al-Kaida uderzyła w Jemenie. Ponad 50 zabitych

W dwóch atakach przeprowadzonych równocześnie w piątek na południu Jemenu zginęło co najmniej 56 żołnierzy i policjantów. Jemeńskie władze podejrzewają, że sprawcy powiązani są z działającą na Półwyspie Arabskim flilią Al-Kaidy, AQAP.

Szef Al-Kaidy wskazuje kogo, gdzie i jak atakować

Przywódca sunnickiej Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wydał pierwsze konkretne wytyczne dla dżihadu - informuje agencja Reutera, powołując się na dokument opublikowany przez SITE, organizację śledzącą działalność online ugrupowań terrorystycznych.

Lider Al-Kaidy wzywa do "wykrwawienia" USA

Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów do ataków w Stanach Zjednoczonych i wykorzystania wszelkich okazji do "wykrwawienia" USA finansowo. Zaapelował także do Egipcjan o opór wobec świeckich władz i wojska, a rozprawienie się ustanowionego przez armię rządu w Egipcie z islamistycznym Bractwem Muzułmańskim uznał za "brutalną zbrodnię".

12 lat po ataku na Amerykę. Uroczystości w Nowym Jorku i Waszyngtonie

O godz. 8.46 Strefa Zero w Nowym Jorku zamarła. Setki ludzi zebrały się obok miejsca, w którym 12 lat temu stały wieże World Trade Center i w ciszy uczciły pamięć zmarłych w wyniku ataku terrorystycznego. Uroczystości odbyły się także m.in. w Waszyngtonie. 11 września 2001 roku zginęło 2 977 osób.

Dwóch szefów Al-Kaidy planowało zamachy. Wywiad USA ujawnia treść przechwyconej korespondencji

Szef Al-Kaidy w Pakistanie i jego odpowiednik w Jemenie wspólnie planowali dokonanie serii zamachów na Bliskim Wschodzie i w Afryce - poinformował "The New York Times" w poniedziałek, powołując się na przedstawicieli amerykańskiego wywiadu. Przechwycona korespondencja Ajmana al-Zawahiriego i Abu Basira stała się powodem zamknięcia ponad 20 ambasad i konsulatów USA na Bliskim Wschodzie i Afryce.

"USA są w stanie pogotowia. Wydaje się, że zamach może nastąpić w każdej chwili"

19 ambasad na Bliskim Wschodzie i w Afryce pozostanie zamkniętych do soboty z powodu przechwyconej przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa korespondencji między przywódcami Al-Kaidy. Pakistan i Jemen są pod szczególnym nadzorem - w stolicach obu krajów znacznie wzmocniono środki bezpieczeństwa. Zamach możliwy jest w każdej chwili. Sytuacja przypomina to, co działo się przed 11 września - przekonują politycy.

Ambasady USA zamknięte przez kolejny tydzień. Z powodu przechwyconej wiadomości Al-Kaidy

Część amerykańskich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie pozostanie zamknięta przez kolejny tydzień - podał Departament Stanu USA. Jak ujawniła CNN, to przechwycona wiadomość, którą przekazali sobie najwyżsi rangą dowódcy Al-Kaidy, skłoniła ostatecznie amerykański rząd do zamknięcia w niedzielę 22 placówek - głównie w krajach muzułmańskich.

Ameryka ostrzega. Zagrożenie atakami Al-Kaidy na całym świecie

Departament Stanu USA ostrzega swych obywateli przed podróżami po świecie ze względu na zagrożenie terrorystyczne ze strony Al-Kaidy. Szczególnie zagrożone mają być Bliski Wschód i Afryka Północna. Z tego samego względu Stany Zjednoczone nakazały w piątek zamknięcie swych ambasad.