Prokuratura

Prokuratura

Wyniki przeprowadzonych badań odcisków palców oraz śladów DNA nie potwierdziły, że Sławomir Nowak miał kontakt z gotówką o wartości ponad 4 milionów złotych, którą znaleziono w dwóch mieszkaniach jego przyjaciela - dowiedział się tvn24.pl. Jedyne dwa ślady DNA Nowaka biegli ujawnili na pudełku po butach, w którym - jak wyjaśnił Jacek P. - były minister miał przekazywać mu pieniądze.

Materiały o wycieku danych osobowych około pięciu tysięcy policjantów trafiły z Komendy Głównej Policji do Prokuratury Krajowej, która ma ocenić czy doszło do przestępstwa - dowiedział się tvn24.pl. Błąd pracownika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa doprowadził do największego w historii wycieku danych funkcjonariuszy, w tym pracujących w tajnych komórkach policji.

Na polecenie burmistrza Kłodzka (Dolnośląskie) sporządzony został raport dotyczący nadzoru sprawowanego przez ośrodek pomocy społecznej nad rodziną Lucyny K. Kobieta wraz ze swoim partnerem przebywa w areszcie, oboje mają przedstawiony zarzut zabójstwa trzyletniej Hani. Z raportu wynika, że asystent rodziny miał otrzymywać wiele sygnałów dotyczących stosowania przemocy względem dziecka.

Dziennikarz portalu tvn24.pl dotarł do uzasadnienia zwolnienia Sławomira Nowaka z aresztu. Znajdują się w nim konkretne powody zwolnienia - rozbieżne z wypowiedziami Zbigniewa Ziobry. Michał Tracz.

Kolejne śledztwo w sprawie Jacka Międlara umorzone i po raz kolejny prokuratura nie dopatrzyła się mowy nienawiści w słowach wykrzykiwanych na marszu narodowców dwa lata temu. Padły między innymi takie hasła jak "precz z żydowską okupacją". Śledczy widzą wzmocnienie postaw patriotycznych i chyba tylko oni, bo władze Wrocławia i politycy opozycji hańbę i szerzenie patologii. Materiał Barbary Sobskiej.

Decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie o wypuszczeniu z aresztu Sławomira Nowaka uruchomiła lawinę pytań i komentarzy. Na ten od ministra Zbigniewa Ziobry nie trzeba było długo czekać. Prokurator generalny nazywa Nowaka przestępcą i grozi ujawnieniem dowodów. Sławomir Nowak wyszedł z aresztu po dziewięciu miesiącach - ma 17 zarzutów, ale nie ma aktu oskarżenia, siedem miesięcy siedział odcięty od świata i od kontaktu z bliskimi. Wyznaczono mu milionową kaucję i zabrano paszport. Barbara Sobska sprawdziła, czy nadużywanie aresztu tymczasowego to problem systemowy.