OPOLE

OPOLE

"Panie Burmistrzu, dziękujemy za wszystko. Do zobaczenia kiedyś…" - tak urzędnicy z Gorzowa Śląskiego (województwo opolskie) żegnają burmistrza Artura Tomalę. Samorządowiec chorował na COVID-19. Zmarł w opolskim szpitalu tymczasowym. Miał 51 lat.

W województwie opolskim wciąż wolnych jest kilkaset łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. A duża liczba wolnych miejsc skutkuje tym, że na Opolszczyznę trafiają chorzy z innych województw, głównie ze Śląska. - Każdemu chcemy pomóc – podkreśla dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, który od ponad roku jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Tomasz Komenda, który przez decyzję sądu niesłusznie spędził 18 lat swojego życia za kratami, nie będzie odwoływał się od wyroku Sądu Okręgowego w Opolu. Zgodnie z nim ma otrzymać od Skarbu Państwa niemal 13 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. - Chcę mieć już spokój i jak najszybciej zapomnieć o tym, co się stało – mówi nam Komenda.

Nie żyje czteroletni chłopiec, a cztery inne osoby trafiły do szpitala - to tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Brzegu (województwo opolskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy, a policja apeluje do świadków zdarzenia o przekazywanie wszelkich posiadanych informacji. W wyjaśnieniu tego, co stało się na drodze mogą pomóc także nagrania z kamer samochodowych.

Strażacy z Opola od piątkowego poranka walczyli z pożarem, jaki wybuchł w jednym z pawilonów handlowo-usługowych. Ogień pojawił się w działającej tam drukarni, ale silne zadymiony był też sąsiadujący z nią sklep spożywczy. Nikomu nic się nie stało.