News Active

News Active

Im cieplej na zewnątrz, tym chętniej korzystamy z klimatyzacji. Warto więc wiedzieć, że jej nieodpowiednie używanie może doprowadzić do różnych – czasami poważnych - problemów ze zdrowiem. Jak chłodzić się bezpiecznie sprawdzał Bartosz Żurawicz.

Kleszcze wiosną są wyjątkowo głodne, a przez to agresywne i niebezpieczne. Po majówce, którą wielu z nas spędziło na powietrzu, lekarze radzą - oglądajmy dokładnie nasze ciało, bo kleszcze przenoszą groźne choroby.

Wisła w okolicach Płocka jest zbyt płytka, a przez to niebezpieczna. Konieczne jest pogłębienie dna rzeki, aby w przyszłości uchronić miasto przed powodzią. Z tego powodu na rzece pojawiła się specjalna pogłębiarka, która wydobywa muł z jej dna.

Za oknem jest ciepło i słonecznie, dlatego rodzice chętnie wychodzą ze swoimi dziećmi na place zabaw. Niestety, stan wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. O czym należy pamiętać, żeby zabawa była bezpieczna? – odpowiedź jest w materiale Bartosza Żurawicza.

Pierwsze panoramiczne zdjęcia z Marsa wykonał łazik Curiosity. Każda z fotografii składa się z ponad 20 zdjęć sklejonych ze sobą, co jak zapewnią naukowcy, daje pełniejszy obraz powierzchni Czerwonej Planety.

Teraz będzie żmija w sklepie. I mowa tu nie o nieuprzejmej ekspedientce, ale o prawdziwej żmii, która w sklepie w Chrząstowicach na Opolszczyźnie okąsiła pracownicę sklepu.

Zniszczone dachy i uszkodzone samochody to skutek piątkowego gradobicia, które przeszło przez województwa Małopolskie i Podkarpackie. O stratach po wiosennych burzach Bartosz Żurawicz.

Gmina Hanna na wschodzie Polski liczy straty po wiosennych podtopieniach. Woda nie wszędzie wróciła jeszcze do koryta rzeki Bug, ale już trwa szacowanie strat. Krajobraz po powodzi oglądał reporter tvn24 Piotr Czaban.

Długi weekend za nami. Na Zalewie Zegrzyńskim – w czasie wolnych dni było prawie jak w lecie – słońce, woda, żeglarze i surferzy. Tak to wyglądało z pokładu Błękitnego 24.

Bieg Nagiej Mili w Sopocie. Kilkadziesiąt osób w plażowych strojach i z wakacyjnymi atrybutami pokonało dystans 500 metrów inaugurując oficjalnie sezon wypoczynku w Sopocie. Uczestnicy biegu ubrani byli w najróżniejsze wersje strojów plażowych i mieli ze sobą różne plażowe akcesoria: kola ratunkowe, pływaczki itp.

Wczoraj wystartował sezon żeglarski na Mazurach. Imprezę rozpoczęło uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim w Giżycku. Przy tej okazji odbyło się też zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, parada jednostek pływających, konkurs na najładniejszą z nich i najlepiej przebraną załogę.

Zamiast słonecznych okularów - parasol i przeciwdeszczowa peleryna - tak wygląda majówka w wielu regionach Polski. W Zakopanem na przykład promienie słoneczne są na wagę złota. Gdy tylko na zachmurzonym niebie pojawi się słońce Krupówki zapełniają tłumy turystów - ich zdania co do pogody są podzielone.

Swobodne zwiedzanie i chodzenie bez obaw nawet środkiem ulicy. Na to mogą pozwolić sobie mieszkańcy Gdańska i turyści. Wszystko dlatego, że w sercu gdańskiej starówki utworzone zostały trzy nowe całoroczne deptaki.

Niestety co roku w czasie majówki niebezpieczeństwo na drogach jest bardzo duże. Mimo wielu akcji policji na drogach wciąż ginie zbyt dużo ludzi. Wielu kierowców nie zważa na bezpieczeństwo swoje i innych i decyduje się na jazdę po alkoholu. Sytuacji na polskich drogach przyglądał się Bartosz Żurawicz.