News Active

News Active

W dzisiejszym programie między innymi: niszczycielskie tornado w Hiszpanii, stan wyjątkowy spowodowany powodziami w Serbii, ogromne straty po przejściu Odile w Meksyku. Huraganowy wiatr oraz ulewne opady deszczu doprowadziły do masowych ewakuacji ludzi z terenów przybrzeżnych w Chinach. Z ciekawostek start tajemniczej rakiety. Nie zabraknie prognozy pogody.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o kolejnych ulewach i rozszerzającej się strefie powodzi na Bałkanach, huraganie Odile, który powoli zaczyna słabnąć oraz tajfunie Kalmaegi który uderzył w wybrzeże Chin.

W Poznaniu na osiedlu mieszkaniowym znaleziono trzymetrowego pytona. Nie wiadomo, skąd wąż się tam wziął, ale wiadomo, że mocno wystraszył strażników miejskich.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o kolejnej powodzi w Chorwacji, tajfunie na Filipinach i huraganie w Meksyku oraz pożarach lasu w Kalifornii. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o zaskakujących opadach śniegu w Kanadzie, ulewach w Argentynie oraz stabilizującej się sytuacji powodziowej w Indiach i Pakistanie.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o ulewie jaka przeszła przez Gdańsk, podtopieniach w Arizonie oraz powodzi na granicy Indii i Pakistanu. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Zalane ulice i utrudnienia w ruchu. Tak wygląda Gdańsk po przejściu nawałnicy. Najgorsza sytuacja była we Wrzeszczu.

W dzisiejszym programie między innymi: Stan wyjątkowy w Bułgarii - w wyniku powodzi jakie nawiedziły wschodnią część kraju nie żyją już trzy osoby, gwałtowne burze przeszły wczoraj nad Hiszpanią oraz monsunowe opady, które nie dają odetchnąć mieszkańcom Pakistanu i Indii. Z wodą muszą się zmierzyć także na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Pokażemy również niezwykłe zdjęcia burzy piaskowej, która przeszła nad Phoenix. Nie zabraknie prognozy pogody.

Po gwałtownych ulewach z powodziami i podtopieniami zmagają się mieszkańcy zarówno wschodniego, jak i zachodniego wybrzeża. Najtrudniejsza sytuacja jest Wirginii, ale z wielką wodą walczy też Nevada, Arizona, a nawet Kalifornia.

W dzisiejszym programie między innymi: zniszczenia po burzy i ulewach na włoskim półwyspie Gargano, ulewy w amerykańskim stanie Kalifornia oraz olbrzymia powódź w Indiach i Pakistanie. Z ciekawostek prestiżowe regaty u wybrzeży Sardynii. Nie zabraknie prognozy pogody.

W dzisiejszym programie między innymi: powodzie i podtopienia w Pakistanie – po silnych opadach wzrasta poziom rzek, mrok nad miastem w USA o zachodzie słońca, polscy naukowcy podbijają stratosferę oraz niesamowita lekcja geografii prosto z kosmosu. Nie zabraknie prognozy pogody.

Podwodny świat Odry na wyciągnięcie ręki. Wrocławskie zoo ma nową atrakcję - odrarium. Kilka zbiorników imituje rzekę główną i starorzecze, aż do ujścia do Zalewu Szczecińskiego. W basenach można podziwiać różne gatunki ryb, m.in. sandacze, ukleje, karpie, czy liny.

Choć ta zależność wydaje się nieprawdopodobna, to im więcej mamy ścieżek rowerowych, tym więcej jest wypadków z udziałem rowerzystów. W okresie od stycznia do sierpnia liczba kolizji, wypadków i potrąceń wzrosła – uwaga – o 60 procent. Głównym problemem jest zbyt duża prędkość i nadmierne zaufanie jadących z pierwszeństwem przejazdu.