News Active

News Active

Na Marsie łazik Curiosity odkrył cząsteczki azotu. Według naukowców to dowód, że na Czerwonej Planecie miliardy lat temu były warunki do rozwoju życia w formie znanej na Ziemi.

W nocy z soboty na niedzielę zmienimy czas na letni. Wskazówki w zegarkach przesuną między innymi mieszkańcy Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku.

Jak zawsze wiosną niestety płoną trawy. Na Kontakt 24 dostaliśmy film, na którym widać pożar w Narwiańskim Parku Narodowym.

W dzisiejszym programie między innymi: lawiny błotne w Peru po ulewnych deszczach, niebezpieczny wypadek w Brazylii - autobus dosłownie zapadł się pod ziemię. Z ciekawostek dąb Chrobry, który ma zielone pączki - nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że drzewo niedawno się paliło. Nie zabraknie prognozy pogody.

W Brazylii autobus dosłownie zapadał się pod ziemię. Ta historia ma jeszcze ciąg dalszy bo chwilę później pojazd porwała rzeka.

Meteo News zaczynamy od Peru gdzie po ulewach są groźne dla życia lawiny błotne. Najgorsza sytuacja jest na wschodzie kraju.

W dzisiejszym programie między innymi: kolejny atak zimy w Stanach Zjednoczonych, Vanuatu próbuje wrócić do normalności po przejściu cyklony, który spowodował ogromne zniszczenia, z kolei w amerykańskiej Walencji w Stanie Kalifornia strażacy walczyli z ogniem. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Po przejściu cyklonu w Vanuatu setki tysięcy osób zostały bez dachu nad głową i środków do życia. Poszkodowanym próbuje pomóc Światowy Program Żywnościowy.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o cyklonie który uderzył w północne wybrzeże Australii, zanieczyszczonym powietrzu w Paryżu oraz powracającym problemie wypalania traw. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Jak zwykle wiosną płoną trawy. Dzieje się tak mimo tego, że ich nielegalne wypalanie zagraża ludziom i środowisku i może być karane wysoką grzywną.

Włosi mają nowy pomysł na rower. Pozwala on na wyprawę na dwóch kółkach w najodleglejsze zakątki globu bez wychodzenia z mieszkania.