News Active

News Active

Nad południowe regiony Stanów Zjednoczonych nadciągają śnieżyce. Władze odradzają mieszkańcom podróżowanie. Tylko we wtorek odwołano blisko 200 lotów krajowych i opóźniono kolejne 1600 połączeń.

O tym jak potężny był sztorm na Oceanie Atlantyckim przekonała się załoga polskiego statku „Polesie”. Należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec płynął z Brazylii na Islandię. Po drodze okręt trafił na ogromne fale, które zalewały pokład.

Kolejna śnieżyca przetoczyła się przez Stany Zjednoczone. Intensywne opady śniegu wywołały chaos komunikacyjny. Na drogach doszło do licznych wypadków. Paraliż dotknął też lotniska.

Warunki na drogach Lubelszczyzny poprawiają się. Dojazd do zasypanych miejscowości jest możliwy. Przejezdna jest też większość dróg gminnych i powiatowych.

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, by topniejący śnieg odsłonił dziury. Stan niektórych nawierzchni już pozostawia wiele do życzenia - a na remonty przyjdzie jeszcze poczekać. Kierowcom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i jak na razie doskonalić swoje umiejętności w slalomie.

Na Lubelszczyźnie trwa walka z zimą. W ciągu ostatnich kilku dni nawiewany z pól śnieg zablokował drogi w 4 powiatach na południowym wschodzie kraju. Najgorsze jednak minęło i wszystkie trasy są już przejezdne. Z kolei na zachodzie i w centrum odwilż, która może zwiększyć stan wód w niektórych rzekach.

Zima zaskoczyła nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Na Pomorzu Zachodnim dorosłe jelenie wpadły do rzeki Parsęta. Na pomoc ruszyli myśliwi i funkcjonariusze straży gminnej. Co najważniejsze – akcja zakończyła się powodzeniem.

Wschód kraju zmaga się z marznącymi opadami i trudnymi warunkami na drogach, tymczasem we Wrocławiu - wiosna. Stolica Dolnego Śląska, to od kilku dni wyjątkowo ciepłe miejsce, w dodatku z wyjątkowo dobrą, słoneczną pogodą. Mieszkańcy więc korzystają i spędzają czas na świeżym powietrzu...

Jedyny w Polsce oświetlony tor do trenowania biathlonu zniszczony przez powalone drzewa – to efekt wichur z ostatnich kilku dni, które przeszły przez Kotlinę Kłodzką. Trasy na Jamrozowej Polanie zostały zamknięte do odwołania, bo drzewa zatarasowały drogi oraz zniszczyły maszty, latarnie i sprzęt do dośnieżania. Wszystko nowe, bo zbudowane w zeszłym roku i warte milion złotych.

W ostatnich dniach zima mocno dała się we znaki mieszkańcom Lubelszczyzny. Wiele miejscowości było odciętych od świata. Najgorzej sytuacja wyglądała w powiatach hrubieszowskim i tomaszowskim.