News Active

News Active

„Meteo News” zaczynamy od upalnej pogody w Polsce. Dziś najgoręcej było na południu a zwłaszcza na Śląsku. We Wrocławiu zanotowano 34 stopnie, w Opolu 33. Do 32 stopni wzrosła temperatura w Krakowie. I właśnie do tego miasta zaglądamy i patrzymy jak radzą tam sobie z upałem.

Front przemieszczający się nad Polską wczoraj i dziś przyniósł lokalne burze, opady deszczu i gradu. Na kontakt24 dostaliśmy od Państwa zdjęcia tych zjawisk z różnych regionów kraju.

Wulkan Pawlof na Alasce – zdaniem specjalistów – może wkrótce wybuchnąć. Teraz z krateru na jest wyrzucany popiół na wysokość ponad sześciu kilometrów.

W dzisiejszym programie między innymi: Silne wichury przechodzą przez centralną część Stanów Zjednoczonych. Wiatr zrywał dachy domów i przewracał drzewa m.in. w stanach Kansas i Iowa.

Akcja ratunkowa w Tyrolu. Polscy alpiniści - na skraju wyczerpania - zostali odnalezieni przez austriackich ratowników. Wspinacze próbowali zdobyć górę Grossglockner, najwyższy szczyt Austrii.

Łazik marsjański studentów Politechniki Białostockiej Hyperion 2 zwyciężył w zawodach University Rover Challenge 2014 w USA. Drużyna wygrała drugi rok z rzędu. Trzecie miejsce zajęli studenci z Rzeszowa. Łaziki polskich studentów okazały się najlepsze m.in. w rozpoznawaniu terenu i poszukiwaniu śladów życia w próbkach gleby. Zobaczmy, co mówili studenci przed wyjazdem.

Wielki rozbłysk na Słońcu. Satelicie IRIS udało się zarejestrować potężny wyrzut masy energii, który osiągnął prędkość ponad dwóch milionów kilometrów na godzinę.

Na kilkanaście milionów złotych szacują władze Głuchołaz koszty odbudowy i napraw po nawałnicach. Wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor podkreśla jednak, że dokładna ocena strat dopiero nastąpi.

Meteo News zaczynamy od ulewnego deszczu i burz, które wczoraj przeszły nad Dolnym Śląskiem. Skutki nawałnic to między innymi podtopienia i nieprzejezdne drogi.

Łosie żyjące na co dzień w lasach z dala od ludzi czasami wchodzą do miast i to na najbardziej ruchliwe ulice. Sprawdźmy skąd te wizyty?

Powalone drzewa, zalane ulice i woda w budynkach - to krajobraz po nawałnicach, jakie przechodzą przez Polskę. Gwałtowne burze, którym towarzyszy silny wiatr, spowodowały już straty. Tak było np. we Wrocławiu i Piechowicach, skąd otrzymaliśmy zdjęcia i filmy.