News Active

News Active

We Wrocławiu kilkadziesiąt psów bierze udział w zawodach agility. Polegają one na tym, że pies jest prowadzony przez właściciela komendami głosowymi i ruchowymi.

Francuski fotograf Thomas Blanchard fotografuje kwiaty. Z ponad 10 tysięcy zdjęć które zrobił powstał ten film.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o zaćmieniu Słońca które - także w Polsce - oglądało wiele osób, o katastrofalnej suszy w Kalifornii oraz chińskim mieście, które niemal zniknęło pod grubym płaszczem mgły. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

W dzisiejszym programie między innymi: najcieplejsza zima w historii pomiarów - amerykańcy naukowcy opublikowali raport, wulkan Villarrica zwiększa swoją aktywność - z jego krateru wydobywają się szkodliwe pyły i gazy oraz Vanuatu, które podnosi się po cyklonie. Z ciekawostek zaćmienie Słońca – dlaczego jutro warto spoglądać w niebo. Nie zabraknie prognozy pogody.

W dzisiejszym programie między innymi: Vanuatu czeka na pomoc- po przejściu cyklonu Pam tysiące ludzi straciło dach nad głową, Hongkong we mgle- miasto od dłuższego czasu zmaga się ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Pokażemy również pierwszego białego lwa w Ameryce Południowej.Nie ciekawostek i zabraknie prognozy pogody.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o podtopieniach w Ohio, niespodziewanym powrocie zimy na północy Hiszpanii oraz klęsce żywiołowej i humanitarnej w Vanuatu po przejściu cyklonu Pam. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Mało która grupa zawodowa tak niepokoi się słysząc o huśtawce pogodowej jak rolnicy. Na polach rozpoczyna się wegetacja zbóż, a ewentualny powrót mrozu może oznaczać olbrzymie straty. O tym, ile przy produkcji żywności zależy od pogody - Bartosz Żurawicz.

W dzisiejszym programie między innymi: Cyklon tropikalny szaleje u wybrzeży archipelagu Vanuatu, pora deszczowa wyjątkowo dotkliwa dla mieszkańców Peru oraz wulkan Turrialba, który dymi w centralnej Kostaryce. Z ciekawostek widowiskowe rozbłyski na słońcu. Nie zabraknie prognozy pogody.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o niespodziewanym ataku zimy w Bułgarii, groźnych roztopach w Stanach Zjednoczonych oraz o ataku niedźwiedzia na człowieka w Bieszczadach. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia w Bieszczadach. W okolicach wsi Buk i Terka zwierzę rzuciło się na mieszkańca wioski, który podczas spaceru po lesie szukał poroża. Poszkodowany trafił do szpitala, ale obrażenia nie były poważne i pacjent mógł wrócić do domu.

Po ponad trzech miesiącach - powrót do naturalnego środowiska. Wilk, który przez ostatni czas przebywał w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt, prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek, wrócił na wolność.