News Active

News Active

Meteo News zaczynamy od lawiny w Alpach. Dziś na lodowcu Molltaler zwały śniegu przysypały 12 osób, które udało się uratować. Nie wiadomo czy pod śniegiem jeszcze ktoś jest.

Jacht Polonus, który osiadł na mieliźnie u wybrzeży Antarktydy został ściągnięty z powrotem na morze. Załoga czeka teraz na ocenę stanu technicznego łodzi.

W miejscowości Czarne na Pomorzu 20 osób rozpoczęło nowy rok od spływu kajakowego. To jedyny taki noworoczny spływ w naszym kraju.

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje - Kraków i Nowy Sącz są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Poziom pyłów w tych miastach jest znacznie powyżej dopuszczalnych norm, a działania antysmogowe niewystarczające.

Przed nami naprawdę mroźna noc. W takiej chwili nie pozostawajmy obojętni na los bezdomnych – wystarczy jeden telefon, a można uratować komuś życie.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o ataku zimy w Europie, ogromnej powodzi w południowej Azji oraz kłopotach z mgłą w Chinach.

Burza śnieżna w Trójmieście. Od rana na Pomorzu padał śnieg, dodatkowo grzmiało i błyskało. Takie zjawiska pogodowe odnotowano również w innych miejscach w kraju.

W dzisiejszym programie między innymi: ulewny deszcz w centrum i na północy kraju – przez nawałnice sparaliżowana stolica, z kolei w stanie Kolorado korki i paraliż komunikacyjne przez potężne śnieżyce. Pokażemy także brawurową akcję ratowniczą w Chinach i zamarznięty wodospad.

Wczoraj zaczęła się astronomiczna zima i jest to niewątpliwie ciepły początek. Oprócz tego aura jest deszczowa i wietrzna.

Wczoraj był ostatni dzień jesieni i wielu naszych widzów postanowiło uwiecznić go na zdjęciach. Spójrzmy na fotografie z Kontaktu24.

W dzisiejszym programie między innymi: niezwykle ciepła grudniowa pogoda, dziś prawie wszędzie było ponad 10 stopni, potok lawy na Hawajach oraz niezwykły podniebny duet.

Chociaż w tej chwili naszej planecie nie grozi żadne zderzenie z kometą, to na wszelki wypadek odbywają się szkolenia jak reagować w takiej sytuacji.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o śnieżycach w Japonii, burzach i ulewach w Stanach Zjednoczonych oraz ciekawym zjawisku zaobserwowanym na wybrzeżu Irlandii.

Sztormowa pogoda w Irlandii i uderzające fale o klif spowodowały spektakularne zjawisko tak zwany odwrócony wodospad.