News Active

News Active

Selma Expeditions pod dowództwem kapitana Piotra Kuźniara dotarła - pod żaglami - do południowej ściany lodowej Zatoki Wielorybów. Ustanowiła tym samym żeglarski oraz morski rekord świata w żegludze na Południe.

Na obszarze Warmii i Mazur odbyło się liczenie wilków i rysiów. Leśnicy, którzy uczestniczyli w akcji, policzyli też ślady bezpańskich psów, które wałęsają się po lasach. To największa akcja liczenia w tym regionie.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o śnieżycach w Grecji i Turcji, nawałnicach które zalały stolicę Indonezji oraz o tytule Podróżnika Roku który zdobył Polak, Aleksander Doba. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Selma Expeditions może być pierwszym jachtem w historii, który dotrze pod żaglami do Zatoki Wielorybów na Antarktydzie. Opowie o tym kapitan Piotr Kuźniar.

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o śnieżycach w Grecji i USA, lawinach błotnych w Ameryce Południowej oraz potężnej lawinie która zeszła po czeskiej stronie Karkonoszy.

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o śnieżycach na Słowacji i w Stanach Zjednoczonych, ogromnej powodzi na południu Albanii oraz wybuchu wulkanu w Gwatemali. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

W ramach ochrony klimatu przed nadmierną ilością dwutlenku węgla do atmosfery i po przykrych doświadczeniach związanych z kryzysami paliwowymi, rząd Szwecji podjął decyzje o poszukiwaniu innych źródeł energii , takich które będą chronić środowisko przyrodnicze i pozyskiwanych na miejscu , bez konieczności sprowadzania z zagranicy.

Zmienna pogoda, którą mamy może sprzyjać przeziębieniom. Lekarze twierdzą, że właśnie teraz jest szczyt zachorowań. O naszym zdrowiu Bartosz Żurawicz.

W dzisiejszym programie między innymi: zimowy obraz w Polsce, sztormowa pogoda nad Bałtykiem, największy od lat atak zimy w Hiszpanii. Zima nie odpuszcza także Amerykanom, a w Kanadzie spadło rekordowa ilość śniegu. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.