Bus wjechał w pracowników układających kostkę. Dwie osoby nie żyją

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w ZaborówcuGoogle Earth Pro
wideo 2/4
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Zaborówcu

Do tragicznego wypadku doszło w Zaborówcu (woj. wielkopolskie). Kierujący busem wjechał w dwóch pracowników układających kostkę brukową na chodniku. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować. 

Do wypadku doszło po godzinie 11:15 na trasie Zaborowiec – Brenno. - Na wysokości miejscowości Zaborówiec bus śmiertelnie potrącił dwie osoby pracujące przy drodze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon obu osób po reanimacji – informuje dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Droga jest zablokowana. Na miejscu tragedii lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pracują tam policja, prokurator i pięć zastępów straży pożarnej. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzeniaKMP Leszno

"Chciał uniknąć wypadku"

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, jadąc fiatem ducato zauważył inny pojazd i chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na prawą stronę – mówi Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Tam wpadł w pracowników układających kostkę brukową. – Samochód zbliżał się w stronę trzech mężczyzn, jeden z nich zdążył odskoczyć. Dwóch mężczyzn, w których samochód wjechał, zostało przygniecionych do innego pojazdu – mówi Żymełka.

Wiadomo, że ofiary to mieszkaniec Leszna i gminy Lipno.

Bus wjechał w dwóch mężczyznKMP Leszno

Autor:FC/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Leszno