TVN24 | Poznań

Wielkopolska. Silny wiatr przewrócił ciężarówkę na krajowej "jedenastce"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Silny podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę na drodze krajowej numer jedenaście
Silny podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę na drodze krajowej numer jedenaścieTVN24
wideo 2/5
TVN24Silny podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę na drodze krajowej numer jedenaście

Na krajowej "jedenastce", około dziesięciu kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego silny podmuch wiatru przewrócił samochód ciężarowy. Zdarzenie wyglądało groźnie, ale na szczęście kierowca wyszedł z niego bez szwanku. Według synoptyków wiatr uspokoi się dopiero w poniedziałek wieczorem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi podmuchami wiatru w południowej Wielkopolsce oraz w południowej części województwa lubuskiego oraz łódzkiego. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 kilometrów na godzinę" - informuje poznański wydział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

CZYTAJ WIĘCEJ O ALERTACH IMGW NA TVN METEO >>>

O własnych siłach opuścił kabinę

O tym, jak groźne mogą być takie podmuchy wiatru, przekonał się kierowca ciężarówki, który jechał z pustą naczepą. Mężczyzna jechał drogą krajową numer 11 z miejscowości Szczury w kierunku Górzna. Jak relacjonował, w pewnym momencie poczuł, jak wiatr dmuchnął w przyczepę, a ta uniosła się i spadła poza drogę, przez co wylądował w rowie. - Zdarzenie wyglądało groźnie, ale kierowcy na szczęście nic się nie stało. Mężczyzna o własnych siłach opuścił kabinę - relacjonuje Aleksander Przybylski, reporter TVN24.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Według synoptyków IMGW-PIB taki silny wiatr utrzyma się jeszcze w najbliższych godzinach. Osłabnie dopiero wieczorem. W związku z tym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Ostrzeżenia o silnym wietrzeIMGW-PIB/Open StreetMap

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości