Poznań

UEFA: Najlepszym polskim klubem jest Lech

Poznań

archiwum TVN24Stadion Miejski w Poznaniu

Najlepszym polskim klubem piłkarskim jest Lech Poznań. Tak wynika z najnowszego rankingu klubów europejskich ogłoszonego przez UEFA. Poznaniacy zajmują w nim 89. miejsce - najwyższe spośród polskich drużyn. Oprócz "Kolejorza" w rankingu sklasyfikowanych jest pięć ekip z naszego kraju.

Ranking obejmuje tylko wyniki klubów w europejskich pucharach. UEFA nie bierze pod uwagę rezultatów osiąganych w ligach krajowych.

Kolejorz swoje wysokie miejsce zawdzięcza dobrym występom w Pucharze UEFA (sezon 2008/09) i Lidze Europejskiej (2010/11). Za każdym razem zespół z Poznania docierał do 1/16 finału rozgrywek. W sezonie 2012/2013 podopieczni Mariusza Rumaka będą mogli jeszcze poprawić swoją pozycję bowiem zakwalifikowali się do najbliższej edycji europejskich pucharów. Daleko za Lechem są: Wisła Kraków (113), Legia Warszawa (138), Śląsk Wrocław (209) i Jagiellonia Białystok (217). Klub z A-klasy w zestawieniu Zaskakujące jest to, że klubem uzupełniającym stawkę polskich przedstawicieli w rankingu jest... Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wicemistrz Polski z sezonu 2004/2005 występuje teraz w A-klasie. Grodziszczanie sklasyfikowani są na 257. miejscu. Liderem zestawienia jest FC Barcelona, która wyprzedza Manchester United i Chelsea Londyn.

Autor: bor//bgr / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości