Nowy dworzec w Poznaniu już szykuje wiechę

Poznań

TrigranitPołożenie dachu na całości konstrukcji będzie momentem kulminacyjnym

Robotnicy kończą już kłaść dach nad Poznań City Center. Znajdzie się pod nim miejsce dla dwóch dworców, galerii handlowej i parkingu na 1500 aut. 8 marca ma nastąpić uroczyste zawieszenie wiechy na jego budynku. – To przełomowy moment – podkreśla Przemysław Terlecki, rzecznik wykonawcy projektu.

Zima była lekka, więc nie utrudniła robotnikom budowy. Chwalą się, że wszystko idzie zgodnie z planem i nie mają żadnych opóźnień: - Teraz będziemy pracować już głównie w środku, więc pogoda nie będzie miała na to wpływu – tłumaczy Terlecki.

Podnoszą grunt, kopią przejście

Obecnie powstaje miejsce w którym planowany jest przystanek tramwajowy. W tym celu na skrzyżowaniu ulic Matyi i Towarowej drogowcy zwożą i ubijają ziemię.

- Aby powstał tam przystanek, trzeba o 1,5 metra podnieść poziom terenu - tłumaczy Terlecki.

W tym samym czasie trwa też budowa przejścia podziemnego, które umożliwi pieszym od strony Akademii Ekonomicznej dotarcie na dworzec bez czekania na światłach.

Głównie wewnątrz

Po tym jak galeria handlowa i dworzec PKS znajdą się pod dachem, robotnicy będą już pracować wewnątrz budynku.

- Będą to prace montażowe i instalacyjne. Chcemy żeby na przełomie czerwca i lipca do pomieszczeń mogli wprowadzać się pierwsi najemcy. W tej chwili, na 10 miesięcy przed końcem budowy mamy wynajęte 70% powierzchni galerii – mówi Terlecki.

Na Poznań City Center składać się będzie wybudowany już nowy dworzec kolejowy, dworzec PKS, galeria handlowa oraz parking na 1500 samochodów. Postępy w budowie firma Trigranit pokazuje na zamieszczonym w internecie filmie.

Autor: kk//kv / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Trigranit