Poznań

Dworzec w kilku barwach. "Kolor zależy od słońca i kąta patrzenia"

Poznań

Wylewają asfalt, kładą panele na ścianach. Tak powstaje poznański dworzec
TrigranitPierwsze panele już zamontowano na ścianie dworca

Na ścianie parkingu dworcowego, którą widać od strony Międzynarodowych Targów Poznańskich, trwa montaż paneli i siatek maskujących. Jej kolor w ciągu dnia będzie się stale zmieniał.

Panele zakładane są na bocznej ścianie parkingu, od strony Placu Dworcowego. - Ich kolor będzie się zmieniał - od brązu, przez pomarańcz i żółty do czerwonego, w zależności od konta patrzenia i intensywności promieni słonecznych - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy firmy Trigranit, która buduje kompleks Poznań City Center.

- W przyszłości panele kolorystycznie będą współgrały z kładką i przebudowanym starym budynkiem dworca PKP - dodaje.

Kolorowa ściana zasłoni samochody

Za kolorowymi ścianami znajdzie się parking, który pomieści 1400 aut. - Wybrany został już przyszły operator parkingu. Teraz będą z nim ustalane szczegółowe warunki, w tym cennik obsługi pasażerów - wyjaśnia Terlecki.

Kończą się także prace w galerii handlowej, do której wprowadzają się kolejni najemcy. - Od początku czerwca do dzisiaj pojawili się między innymi Piotr i Paweł , Toys 'R'Us , TK Maxx, H&M , Cubus, Mango, Saturn, Royal Collection , Reserved, Cropptown, Mohito, Sinsay, House, Super Pharm, Rossmann, Sports Direct, Pure Health & Fitness, Sephora, Stradivarius, Bershka czy Pull&Bear.

Rozmawiają o starym dworcu

Trigranit rozmawia także z PKP na temat starego budynku dworca.

- Na ostateczną decyzję w sprawie jego przyszłości poczekamy jeszcze parę miesięcy. Przedstawiliśmy wstępną koncepcję przebudowy starego dworca wraz z szacunkowym kosztorysem i biznesplanem. Rekomendowaliśmy też jeden z nadesłanych projektów architektonicznych na ogłoszony parę miesięcy temu konkurs. Zakłada on zbudowanie w miejscu starego dworca zupełnie nowego obiektu z nowymi funkcjami. Szacujemy, że cała procedura związana z gromadzeniem dokumentacji i podjęciem ostatecznej decyzji przez PKP może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Ze względów formalnych, proceduralnych nie da się tego przyspieszyć - tłumaczy Terlecki.

Trigranit nie chce jednak na razie zdradzać żadnych szczegółów dotyczących kwot i koncepcji architektonicznej. - Przed nami jeszcze dość długi okres negocjacji, który wiele może zmienić. To czego teraz potrzebujemy, to czasu i spokoju na ostateczne uzgodnienie z PKP najlepszej, nie tylko pod względem architektonicznym, ale także pod względem biznesowym koncepcji zagospodarowania miejsca po starym dworcu PKP - kończy Terlecki.

Znamy dzienną datę otwarcia Poznań City Center
Znamy dzienną datę otwarcia Poznań City CenterTVN24 Poznań

Autor: FC//par / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Poznań City Center

Pozostałe wiadomości