Poznań

Dworzec w kilku barwach. "Kolor zależy od słońca i kąta patrzenia"

Poznań

TrigranitPierwsze panele już zamontowano na ścianie dworca

Na ścianie parkingu dworcowego, którą widać od strony Międzynarodowych Targów Poznańskich, trwa montaż paneli i siatek maskujących. Jej kolor w ciągu dnia będzie się stale zmieniał.

Panele zakładane są na bocznej ścianie parkingu, od strony Placu Dworcowego. - Ich kolor będzie się zmieniał - od brązu, przez pomarańcz i żółty do czerwonego, w zależności od konta patrzenia i intensywności promieni słonecznych - tłumaczy Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy firmy Trigranit, która buduje kompleks Poznań City Center.

- W przyszłości panele kolorystycznie będą współgrały z kładką i przebudowanym starym budynkiem dworca PKP - dodaje.

Kolorowa ściana zasłoni samochody

Za kolorowymi ścianami znajdzie się parking, który pomieści 1400 aut. - Wybrany został już przyszły operator parkingu. Teraz będą z nim ustalane szczegółowe warunki, w tym cennik obsługi pasażerów - wyjaśnia Terlecki.

Kończą się także prace w galerii handlowej, do której wprowadzają się kolejni najemcy. - Od początku czerwca do dzisiaj pojawili się między innymi Piotr i Paweł , Toys 'R'Us , TK Maxx, H&M , Cubus, Mango, Saturn, Royal Collection , Reserved, Cropptown, Mohito, Sinsay, House, Super Pharm, Rossmann, Sports Direct, Pure Health & Fitness, Sephora, Stradivarius, Bershka czy Pull&Bear.

Rozmawiają o starym dworcu

Trigranit rozmawia także z PKP na temat starego budynku dworca.

- Na ostateczną decyzję w sprawie jego przyszłości poczekamy jeszcze parę miesięcy. Przedstawiliśmy wstępną koncepcję przebudowy starego dworca wraz z szacunkowym kosztorysem i biznesplanem. Rekomendowaliśmy też jeden z nadesłanych projektów architektonicznych na ogłoszony parę miesięcy temu konkurs. Zakłada on zbudowanie w miejscu starego dworca zupełnie nowego obiektu z nowymi funkcjami. Szacujemy, że cała procedura związana z gromadzeniem dokumentacji i podjęciem ostatecznej decyzji przez PKP może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Ze względów formalnych, proceduralnych nie da się tego przyspieszyć - tłumaczy Terlecki.

Trigranit nie chce jednak na razie zdradzać żadnych szczegółów dotyczących kwot i koncepcji architektonicznej. - Przed nami jeszcze dość długi okres negocjacji, który wiele może zmienić. To czego teraz potrzebujemy, to czasu i spokoju na ostateczne uzgodnienie z PKP najlepszej, nie tylko pod względem architektonicznym, ale także pod względem biznesowym koncepcji zagospodarowania miejsca po starym dworcu PKP - kończy Terlecki.

Znamy dzienną datę otwarcia Poznań City CenterTVN24 Poznań

Autor: FC//par / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Poznań City Center