Adamowicz: to dla mnie ciężki dzień, ale lepiej dzielić się dobrem niż nosić w sobie nienawiść

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
WOŚP w Gdańsku. Dulkiewicz i Adamowicz wolontariuszkami
WOŚP w Gdańsku. Dulkiewicz i Adamowicz wolontariuszkamiTVN24
wideo 2/6
tvn24WOŚP w Gdańsku. Dulkiewicz i Adamowicz wolontariuszkami

Na ulice Gdańska jako wolontariuszki WOŚP wyszły prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Magdalena Adamowicz, europarlamentarzystka i wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, który zginął w trakcie koncertu WOŚP w 2019 roku. – Trudno, żeby nas tu nie było. To jest coś wspaniałego – komentowały. Spotkały między innymi psa całego w serduszkach.

Trwa 31. Finał WOŚP. Także w Gdańsku wszędzie widać czerwone serduszka oraz wolontariuszy z puszkami. Wśród nich nasza reporterka spotkała Magdalenę Adamowicz, europosłankę oraz żonę Pawła Adamowicza, zabitego w trakcie imprezy WOŚP-owej w 2019 roku.

Pani Magdalena nie ukrywała, że jest to dla niej ciężki dzień. - Przypomina mi o tragedii, która dotknęła naszą rodzinę, ale także o tym, że lepiej dzielić się dobrem i być uśmiechniętym niż nosić w sobie nienawiść, bo pamiętamy, do czego w 2019 roku to doprowadziło – skomentowała.

Magdalena Adamowicz zbierała datki dla WOŚPTVN24

SPRAWDŹ NASZ SPECJALNY SERWIS O WOŚP

Gorące i czerwone serca

Adamowicz doceniła także szczodrość gdańszczan. – Dajemy dobro. To jest coś wspaniałego, najlepsze uczucie, radość, nadzieja. Dlatego jestem z orkiestrą od początku, z Pawłem i z córkami – powiedziała.

Niedaleko od europosłanki datki na WOŚP zbierała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Wszyscy mamy gorące i czerwone serca. Trudno, żeby mnie tu nie było – powiedziała nam.

Gdańszczanie wrzucali pieniądze do puszki pani prezydent nawet w trakcie wywiadu. Niektórzy z nich przyszli z psami, a jeden mały kundelek cały oklejonym był czerwonymi serduszkami orkiestry.

Prezydent Gdańska wyszła na ulice z puszką WOŚPTVN24

Świąteczna atmosfera dobra

- Parę słów zamienionych z tyloma ludźmi na ulicy pokazuje nam, że możemy być dobrymi patriotami, rozumieć wspólny obowiązek i umieć coś zrobić razem – skomentowała Dulkiewicz. – Cieszę się bardzo, że mogę chociaż trochę przyczynić się do tej atmosfery. Umiemy jako Polacy zrobić coś dobrego – dodała.

WOŚP Gdańsk. Piesek w serduszkachTVN24

31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Transmisja 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w niedzielę od godziny 6 do północy na antenie TVN24 i w TVN24 GO. Relację na żywo można też śledzić w portalu tvn24.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości