Skuter Magdy nie chciał odpalić, on zaproponował jej podwózkę. To nie było jego pierwsze zabójstwo

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Dawid J., oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdy, stanął przed sądem
Dawid J., oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdy, stanął przed sądemTVN24
wideo 2/5
TVN24 Dawid J., oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdy, stanął przed sądem

Dawid J., oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdy, stanął przed sądem. Do zbrodni doszło ponad rok temu. Jak ustalili śledczy, dziewczyna miała problem z odpaleniem skutera i sprawca zaproponował, że ją podwiezie. Wywiózł ją jednak do lasu i tam - jak przekazała prokuratura - udusił. Mężczyzna przyznał się do zbrodni. Nie pierwszej w jego życiu. Gdy miał 14 lat, zabił 13-letnią koleżankę.

Proces przed Sądem Okręgowym w Szczecinie ruszył w poniedziałek. Na ławie oskarżonych zasiadł Dawid J., który odpowiada za zabójstwo 18-letniej Magdy z małej wsi pod Kamieniem Pomorskim (Zachodniopomorskie). Prokurator rozszerzył akt oskarżenia o zabójstwo w związku ze zgwałceniem. Proces został utajniony.

Do zbrodni doszło w maju 2021 roku. Oskarżonemu grozi kara nie niższa niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub dożywocie.

Dawid J. oskarżony o zabójstwo stanął przed sądemTVN24

"Miała problem z odpaleniem skutera, sprawca zaproponował, że ją podwiezie"

O okolicznościach zbrodni opowiedział po zatrzymaniu Dawida J., zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak. Wtedy, podczas wspólnej konferencji z ministrem Zbigniewem Ziobrą, poinformował, że Magda zaginęła 24 maja 2021 roku, kiedy pojechała skuterem na zakupy. Dwa dni później zaginięcie zgłosił jej ojciec.

- Nie mógł uzyskać żadnego kontaktu z córką – przekazał Sierak.

Miejsce znalezienia ciała 18-latkiTVN24

Policjanci, którzy przystąpili do poszukiwań, skupili się na analizie nagrań z kamer w miejscach, gdzie przejeżdżała Magda. Badali też historię logowań telefonów komórkowych w okolicy. Na podstawie tej pracy wskazali, że prawdopodobnym sprawcą jest Dawid J. Mężczyzna został zatrzymany 29 maja.

- Przyznał się do zabójstwa, ale nie wskazał, jak doszło do tego czynu. Nie wyjaśnił też, co motywowało go do popełnienia zbrodni – przekazał Sierak.

Zastępca prokuratora generalnego powiedział, że mimo tej postawy śledczym udało się ustalić, jak wyglądały ostatnie minuty życia Magdy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa Magdy
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa Magdy31.05 | 18-latka wyszła tydzień temu na zakupy i ślad po niej zaginął. W niedzielę policja zakończyła poszukiwania. Jak informuje prokuratura, znaleziono ciało kobiety - została zamordowana.tvn24

- Miała problem z odpaleniem skutera. Sprawca zaproponował, że ją podwiezie. Zabrał ją do lasu, gdzie dokonał zabójstwa poprzez jej uduszenie, a następnie ukrył jej ciało przy korzeniach drzew, przykrywając liśćmi – przekazał Sierak.

Zabił już wcześniej

To nie pierwsza zbrodnia Dawida J. Poprzednią popełnił w 2006 roku. Miał wówczas 14 lat, ale koleżanki ze szkoły mówiły nam wówczas, że był wobec nich napastliwy już wcześniej.

Jego pierwszą ofiarą była 13-letnia koleżanka z klasy. Początkowo w śledztwie występował jako świadek – skłamał policjantom, że widział, jak Sylwia wsiadła do obcego samochodu. Potem okazało się, że ślady DNA na ciele ofiary bezsprzecznie wskazują, że to on najpierw zgwałcił, a potem zabił 13-latkę. 50 dni od odnalezienia ciała dziewczynki zatrzymano Dawida.

Trafił do poprawczaka. Podczas przepustek miał dopuszczać się kolejnych przestępstw – między innymi molestować swoją rodzoną siostrę, zaatakować młodą kobietę. W 2012 roku wyszedł na wolność i wrócił do rodzinnej miejscowości. Rodzina zamordowanej opowiadała nam wówczas, że musi go oglądać każdego dnia, a po młodym wówczas mężczyźnie nie widać żadnych wyrzutów sumienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości