TVN24 | Pomorze

Policjanci pomogli wycieńczonemu jelonkowi. "Napił się wody i odzyskał siły"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24/PAP
Policjanci pomogli leżącemu przy drodze jeleniowiKMP Olsztyn
wideo 2/7
KMP OlsztynPolicjanci pomogli potrąconemu jeleniowi

Mały jelonek bez sił leżał przy drodze w Olsztynie. Zauważyli go kierowcy i od razu wezwali pomoc. Na miejsce przyjechali policjanci, a z ich pomocą zwierzę niemal natychmiast odzyskało siły i wróciło do lasu.

Leżącego przy drodze małego jelonka zauważyli kierowcy jadący ulicą Jagiellońską w Olsztynie. Od razu wezwali pomoc. - Patrol natychmiast pojechał na miejsce, by sprawdzić sytuację, między innymi to, czy zwierzę nie zostało potrącone i nie jest ranne - mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na szczęście na miejscu okazało się, że jelonek nie jest ranny. Był jednak wycieńczony. Dlatego policjanci postanowili dać mu wody.

Policjanci pomogli potrąconemu jeleniowi KMP Olsztyn

"Wstał i pobiegł do zagajnika"

- Na wyposażeniu radiowozu nie ma misek, dlatego funkcjonariusze zorganizowali miskę i nalali do niej wody. Jelonek napił się i natychmiast odzyskał siły. Nie tylko sam wstał, ale i pobiegł do pobliskiego zagajnika - dodaje Prokopczyk.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Funkcjonariusze sytuację opisali również w mediach społecznościowych.

"Każdy dzień jest inny od poprzedniego i każdy niesie za sobą nowe doświadczenia, tak jak w tym przypadku policjanci wysłani do potrąconego jelenia miską wody postawili zszokowane zwierzę na nogi. Jelonek wrócił do zagajnika" - napisali w czwartek.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn